Karabağlar Meclisi'nde Dersim özrü

 • Haber Saati : 04 Mayıs 2015, Pazartesi 22:10:24 - 5 Yıl önce eklendi.
Karabağlar Belediyesi Mayıs ayı olağan meclis toplantısı Muhittin Selvitopu başkanlığında gerçekleştirildi

   
  Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu başkanlığında yapılan Mayıs ayı ilk belediye meclis oturumunda, AK Parti Grup Başkanvekili  Azad Fazla Dersim olaylarıyla ilgili bir konuşma yaptı. Dilek ve temenniler kısmında söz alan Fazla, "1937 yılında 4 Mayıs günü Bakanlar Kurulu kararıyla, güzide ilimiz insan kültürümüz ülkemizin önemli mozaik kültüründen saydığımız, Dersim'in bugün karar verilişinin üzüntülü bir günü. Biz de bugünü hatırlamak bir daha o acıları yaşamamak o tarihi yanlışlıklar içerisinde bulunmamak amacıyla o gün katledilenlerden taraf olmak kaydıyla onlardan özür diliyoruz. Yakınlarına da ve onların soyundan gelenlere sabır diliyorum" diye konuştu. 
   
   
   
  FAZLA: KINIYORUZ
  Yapılan davranışı kınadıklarına dikkat çeken AK Partili Fazla, "Bu kararı o tarihlerde verilen siyaset adamlarının bugün ki tarihle karşılaştırdığımız zaman ülkemizin önemli kültürünü temsil eden, varlıklarını hissettiren insanların katledilmesi kardeşlik açısından barış açısından hepimizi o günden bugüne üzmektedir. Bu kararı almak o gün Dersim halkına yapılan bu zalimane davranışı kınıyoruz. Cumhurbaşkanımızın da tarihsel olarak o yöre halkı ve o yöre kültüründe yaşam felsefesini sürdürenlerden özür dilemiş olması tarihimize siyaset anlamında da entelektüel bir söylem açısından da önemli bir tarih notu olarak düştüğünü görüyoruz" şeklinde konuştu. 
   
   
   
  SELVİTOPU: HER ÜLKENİN ACILI GÜNLERİ VARDIR
  Başkan Selvitopu ise  7 Haziran'da yapılacak genel seçimleri hatırlatarak şunları söyledi: "Ülkemizde doğru olan acılarını yaşanmamasıdır. Her ülkenin tarihinde acılı günler vardır. Önemli olan bunların ülkemizden tamamen yok etmektir. Bu tür acılı günlerin bir daha yaşanmamasını sağlamaktır. Tarihi olayları da bilimsel gözle, günün koşullarına göre incelemekte fayda vardır. Bize düşen ülkemizde bütün bunları yok edecek olan demokrasinin layıkıyla yerine getirilmesidir. Demokratik tüm kuralların ülkemizde yerli yerine oturtulmasıdır ama maalesef hala ülkemizde bunların olmadığını hep beraber yaşıyoruz. 2015 yılına geldiğimizde ülkemizde demokrasinin ne derece olduğunu hep birlikte izliyoruz. Bizlere düşen, bundan sonraki süreçte demokrasiyi sen ben için değil, benim veya  yakınım için değil herkes için yerine getirmektir. Umuyorum ki 7 Haziran seçimlerinden sonra ülkemizde demokrasi gerçek anlamda rayına oturur bir daha da bu ülkede değişik tarihlerde olan acıları yaşamaz."


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim