Karabağlar'dan bahara merhaba

 • Haber Saati : 03 Mayıs 2015, Pazar 18:08:15 - 6 Yıl önce eklendi.
Karabağlar Belediyesi , Atatürkçü Düşünce Derneği Karabağlar Şubesi ile birlikte düzenlediği “Bahar Şenliği” renkli görüntülere sahne oldu.

   
  Yurtoğlu Parkı'nda düzenlenen ve vatandaşların da yoğun ilgi gösterdiği etkinliğe Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, Karabağlar Atatürkçü Düşünce Başkanı Fevzi Özelli, belediye meclis üyeleri,  muhtarlar  da katıldı. Davul zurna ekibinin eşliğinde başlayan ve renkli görüntülere sahne olan etkinlikte Başkan Selvitopu vatandaşlarla birlikte halay çekti.  Karabağlar Belediyesi Spor Okulları folklor ekibinin yoğun alkış alan gösterisinin ardından sahneye çıkan Türk Halk Müziği Sanatçısı Murat Sincer ve ekibi deyişleri, ezgileri ve yorumlarıyla dinleyicilere müzik ziyafeti sundular. Etkinlikte ayrıca bahar ayının bu ilk günlerinde parkta piknik yapmayı tercih eden vatandaşlar da coşkuya ortak oldular.
   
  Bahar Şenliği etkinliğinde konuşan Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu 7 Haziran’dan sonra ülkeye yeni bir bahar geleceği konusunda umutlu olduğunu vurguladı ve vatandaşlara önemli görev ve sorumluluklar düştüğünü hatırlattı.
   
  YENİ BİR BAHAR GELECEĞİNE İNANIYORUM
  Doğanın yeniden uyanmasını, insanların Anadolu’da bir umut ve sevgiyle baharı karşılayarak şenlikler yaptığını belirten Muhittin Selvitopu, "Bu Anadolu insanın barışçıl ruhunda vardır, o engin insan sevgisinde vardır. Ülkemizin 81 ilinde baharın gelişi şenliklerle kutlanmaktadır. Amaç bir arada olmak, amaç ortak sevgiyi ve duyguları bir arada paylaşmaktır. Önümüzde 7 Haziran var. Ülkemizde yaşayan insanlarımız önemli bir tercihte bulunacaklar. Bu anlamda da ülkemize umuyoruz ki yeni bir bahar gelir. Cumhuriyetin o ilk yıllarındaki  baharın yeniden gelmesini istiyoruz. Biraz baharımız karartıldı, onu aydınlatmak istiyoruz. Onu aydınlatacak olan sizlersiniz. Bu Anadolu’da yaşayan halk bunu aydınlatacak, biz buna çok inanıyoruz.” Dedi.
   
  O RUHLA ÇALIŞMALIYIZ
  Cumhuriyeti kuran Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının mutlu bir toplum yaratmak istediğini ve bu uğurda canlarını bile verdiğini vurgulayan Başkan Selvitopu bizlerin de o ruhla çalışması gerektiğini ifade etti. Selvitopu sözlerini şöyle sürdürdü: “Mustafa Kemal ve arkadaşları geleceği gören,  geleceğe hazırlıklı olan, dünyayla yarışan, çağdaş uygarlığı yakalamak isteyen bir toplum yaratmak istediler. Onun için var güçleriyle çalıştılar. Varlarını yoklarını bu ülkeye verdiler, sağlıklarını da verdiler. Ayakkabı kutularıyla şunla bunla hiç ilgileri olmadı. Bütün yaşamları halk içindi, toplum içindi. Bizler de bundan sonra o ruhla hep birlikte çalışacağız."
   
  OYUNUZU MUTLAKA KULLANIN
  Etkinlikte söz alan ADD Karabağlar Şube Başkanı Fevzi Özelli de 7 Haziran’da yapılacak genel seçimlere dikkat çekti ve vatandaşların oylarını kullanması çağrısında bulundu. Atatürk sevgisini insanların kalbinden hiç bir gücün, hiç bir koşulda yok edemeyeceğini belirten Özelli şunları söyledi: "Önümüzde 7 Haziran seçimleri var. Cumhuriyetimizin ve Atatürk'ün ilkelerinin yara bere almadan, yıpranmadan geleceğe taşınması için sandığa gidip oy kullanıp, sandığa sahip çıkmamız gerekiyor."


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim