Karaburun'da o iddialara yanıt...

 • Haber Saati : 07 Ekim 2019, Pazartesi 11:52:15 - 9 Ay önce eklendi.
Daha önce kendisini belediye şirketine müdür atayıp, maaş bağlayan ancak tepkiler üzerine kararından vazgeçen Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan şimdi de başka iddialarla gündemde.

  İzmir’in Karaburun İlçesi Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan bu kez personel kimlik kartlarında yer alan Türk Bayrağı’nı çıkarttığı iddialarıyla gündeme geldi. Erdoğan, durumu kesin bir dille yalanlarken mevcut kartlarda belediye logosu ve bayrak logosunun halen kullanıldığını vurguladı.

  Başkan Erdoğan, “Bizim dönemimizde yeni kart yapılmadı. Biz halen bayraklı ve logolu kartları kullanıyoruz. Önceki dönem yapılan ve kullanılmayan kartları kopyalayıp algı yönetimi yapıyorlar. Eski Belediye Başkanı Ahmet Çakır döneminde bir kart yapılmış fakat sisteme uygun olmadığı için kullanılmamış. Ben de belediye başkanı olduktan sonra zaten hiç kart konusuna girmedim. Sadece masraf olmasın ve yeni kartlarla uğraşmayalım diye kartların arka bölümünde olan başkan ismi ve imza bölümünü değiştirdik. Onun dışında kartın ön yüzündeki her şey aynıdır. Birileri oturup kartların üzerine logosuz, bayraksız yapıştırmalar üretmiş. Bunu da yeni gibi kartların üzerine yapıştırmışlar. Sorumluların bulunması için savcılığa suç duyurusunda bulunacağım. Ayrıca, bizim şu anda kullandığımız kartları noterden onaylı ve mühürlü halde kamuoyuyla paylaşacağım. Birileri özel olarak bizi yıpratmak istiyor. Ve bunu algı yönetimi yaparak hayata geçiriyorlar” dedi.

  DAĞ VE SÜREKLİ’DEN TEPKİ
  Öte yandan Erdoğan’a AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ ile AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli de tepki gösterdi. Dağ, “Liyakati ve etik değerleri hiçe sayarak belediye şirketine kendisini müdür olarak atayan ve belediye iştiraklerine yakınlarını yerleştiren Karaburun Belediye Başkanı, şimdi de belediye kartlarından Türk bayrağını kaldırmış. Bir CHP'linin bayrakla ne sorunu olur demeyin, oluyor maalesef” ifadelerini kullandı.

  Başkan Sürekli de, “Bir takke kaç kez düşer de kel görünür ki?! CHP zihniyeti Karaburun'da bu konuda sınır tanımıyor. İlk icraatı kendisini belediye şirketine müdür olarak atamak olan CHP Karaburun Belediye Başkanı 'bilim' adı altında teröristle kol kola girenlere ev sahipliği yapmakla kalmıyor, personel kartlarında Türk Bayrağını kaldırıyor. Milli değerler yerle yeksan edilmiş, şaibeler almış başını gitmiş. Apaçık ortada! Bu zihniyetin "tek vatan, tek millet, tek bayrak, tek devlet" ile bir derdi var!” açıklamasında bulundu.

  Öte yandan Karaburun Belediye Başkanı CHP’li Erdoğan, kendisinin imzasının bulunduğu mevcut kimlik kartlarını kamuoyuyla paylaşırken Türk Bayrağı’nın hiç kaldırılmadığının altını çizdi.  


Bu Haberin Manseti :

Karaburun'da o iddialara yanıt...
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim