Kars Ardahan Iğdır Kültür Evi Açılışında Renkli Görüntüler

 • Haber Saati : 29 Mayıs 2018, Salı 09:47:22 - 1 Yıl önce eklendi.
Keçiören'de Kars Ardahan Iğdır ve Endonezya rüzgarı esti.

  9’inci Uluslararası Ramazan Etkinlikleri çerçevesinde her yıl olduğu gibi bu senede Keçiören Belediyesi ile birlikte düzenlediğimiz Kars Ardahan Iğdır Kültür Evi Açılışı ve kardeş ülke Endonezya’nın sahne aldığı gecemiz yoğun ilgi ile muhteşem geçti.

  Kalaba Kent Meydanında düzenlenen etkinlikte ilk olarak Kars Ardahan Iğdır ve Endonezya Kültür Evlerinin açılışları yapıldı.Gecenin açılışı AK Parti Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan, Endonezya Büyükelçisi H. E. Wardana, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, MÜSİAD Ankara Başkanı İlhan Erdal, Ankara Kahveciler Esnaf Odası Başkanı İsa Güven, federasyonumuzun dernek başkanları, yönetim kurulumuz ve halkımızın yoğun katılımıyla gerçekleşti. Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Endonezya Büyükelçisi Wardana ‘’ Endonezya’yı mutlaka ziyaret etmelisiniz. İki ülke arasında tarihsel çok yoğun duygular mevcut. Gerek ticari gerek kültürel bağlamda bağlılığımız devam etmektedir. Bu bağlılık mutlak suretle devam edecektir ‘’ dedi.

  Keçiören Belediye Başkanı Mustafa AK ise ‘’Endonezya’nın olduğu bu gecede İslam şuuruyla yoğurulmuş bağlarımız bir kez daha güçlenmeye devam edecektir ‘’ dedi. AK Parti Ankara Milletvekilimiz Nevzat Ceylan konuşmalarında ‘’Böyle organizasyonları her zaman düzenleyen Keçiören Belediye Başkanımız Mustafa AK’ a teşekkür ediyorum. Her zaman bu tür organizasyonlara federasyon olarak desteğini esirgemeyen başkanımız Erdoğan Yıldırım’a ayrı teşekkür ederim ‘’ dedi. Federasyon Genel Başkanımız Erdoğan Yıldırım konuşmalarında ‘’ Birlik beraberliğe ihtiyacımız olan bu dönemde bizleri bu tür maneviyatı yüksek organizasyonlarda kardeş ülkelerimizle buluşturan Keçiören Belediye Başkanımız Mustafa AK’ a özellikle teşekkür ediyorum. UDH Bakanımız Ahmet Arslan’ın Ankara dışında olması sebebi ile geceye katılamadığını belirten Genel Başkanımız, Bakanımızın selamlarını konuklara iletti. Genel Başkanımız, “ Bu gece dost ve kardeş ülke Endonezya ile birlikte Kültür evlerimizin açılışı yapıldı.

  Bizler soğuk iklimin sıcak insanları olarak Ramazan ayının birlik ve bereketini kardeş ülkelerimizle paylaşmaktan son derece mutluyuz. Güzel bir gece geçirmenizi diliyor yaklaşan Kadir Gecenizi ve Ramazan Bayramınızı şimdiden kutluyorum” dedi. Genel
  Başkanımız Erdoğan Yıldırım gecenin anısına Endonezya Büyükelçisine, Belediye Başkanı ve Milletvekiline Kars’ın manevi değeri İslam âlimi Ebu-l Harakani’nin Fütüvvet’in sözlerini içeren bir tablo hediye etti. Gece boyunca Kars Ardahan Iğdır Kültür Evi’nde âşıklarımız Paşa Susanoğlu, Mustafa Karakaş, Mustafa Aydın ziyaretçilerimize sazları eşliğinde müzik ziyafeti çektiler. Ziyaretçilere KAI Kültür Evi’nde kete, kaşar ve çeçil peyniri Endonezya Kültür Evi’nde ise geleneksel Endonezya yemekleri ikram edildi.Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim