Karşıyaka'da 21 milyonluk tartışma!

 • Haber Saati : 03 Ocak 2020, Cuma 09:11:18 - 1 Yıl önce eklendi.
Karşıyaka Belediyesi'nin Mavişehir'deki 8 buçuk dönümlük Hazine arazisini TOKİ'den 21 milyon 437 bin TL bedelle satın alması Meclis toplantısında tartışmalara neden oldu.

  Karşıyaka Belediyesi'nin 2020 yılının ilk Meclis toplantısında, Mavişehir'deki 8 buçuk dönümlük arazinin TOKİ'den 21 milyon 437 bin TL bedelle alınması konusunda tartışmalar yaşandı. AK Parti Meclis üyesi Adem Öztürk, arazinin satın alınmasının şova dönüştürüldüğünü belirterek, "Rant çeteleri alacaktı izin vermedik söylemleri çok yanlış. Ekonomik olarak bu kadar sıkıntılı bir dönemde Belediyenin, dolayısıyla Karşıyakalılar'ın 21 milyonunu bu araziye bağlamanız bize garip geldi. Biz Karşıyaka'nın 1 kuruşunun bile peşindeyiz" dedi.

  'TAKAS YOLUYLA ALINABİLİRDİ'
  AK Partili Ahmet Uğur Baran da arazinin takas yoluyla alınabileceğini ifade ederken Başkan Tugay, "Biz bu kadar parayı peşin ödemeyeceğiz. Büyükşehir'in de desteğiyle yüzde 25'i peşin kalanı 48 ay vade ile ödeyeceğiz. Takas yoluyla aynı değerdeki başka bir arazimizi TOKİ'ye vereceksek bu işin anlamı yok. Bu arazi konut imarına döndüğünde fiyatı 4-5 kat artacak. Mavişehir'de bazı alanların düşük ücretlerle alındıktan sonra ticari alanlara çevrildiğini biliyoruz. TOKİ bu ihaleyi resmi sitesinden bile yayınlamıyor. Hatta ismini deklare edemeyeceğim biri bana, "Burayı ben alıp size vereyim ama siz de bana belediyeye ait bir yeri bana tahsis edin' teklifinde bulundu. Biz isterdik ki TOKİ burayı bize hibe etsin ama ne yazık ki böyle bir şey yok" dedi.
  25 MİLYONLUK BORÇLANMA YETKİSİ
  Mecliste, Karşıyaka Belediyesi'nin 2020 yılı içerisinde kişi kurum ve kuruluşlara olan borçlarının ödenmesi maksadıyla 60 ay vadeli 25 milyon TL borçlanması önergesi oy birliği ile ilgili komisyonlara gönderildi. Borçlanma yetkisinin alınmasına rağmen herhengi bir ödeme için yakın zamanda kullanılmayacağı belirtildi. 
  ZÜHTÜ IŞIL'A VEFA
  Karşıyaka Spor Kulübü'nün kurucularından Zühtü Işıl'ın isminin işlek bir meydana verilmesi konusunda da karar alındı. 1985 yılında vefat eden Zühtü Işıl'ın bir dönem mezarının yapımını üstlenen taraftarlardan biri olan meclis üyesi Ahmet Diker, bu karardan dolayı meclis üyelerine ve Başkan Cemil Tugay'a teşekkür etti. Öte yandan Meclis üyeleri kan, kök hücre ve organ bağışı için Mavişehir'de 'Hayat olabilirsin' sloganıyla 4-5 Ocak tarihlerinde düzenlenecek kampanyaya destek olmak amacıyla yakalarına kurdele taktı.
  TUGAY'DAN ASANSÖR AÇIKLAMASI
  Başkan Cemil Tugay, AK Partili Ahmet Uğur Baran'ın belediyenin önceki dönemde çalıştığı asansör firmasıyla sözleşmesini feshetmesi ve bunun CHP Genel Başkan Yardımcısı İzmir Milletvekili Tuncay Özkan'ın yönlendirmesiyle başka bir firmaya verildiği iddialarına da yanıt verdi. Baran'ın 'Firmanın belediyeye haksız fesih davası açtığını öğrendik. Kazanılması halinde tazminat doğacak. Burada biz Cemil Tugay olarak bu borcu üstleneceksiniz? Tuncay Özkan da bu borca ortak olacak mı?' sorularına yanıt veren Tugay, "Sanırım firmadan yanlış ve eksik bilgiler alıyorsunuz. Bu konuda onların yarattığı bazı aksamalar vardı. Fesih benim şahsi kararım değil. Öyle olsa dediğiniz gibi oluşacak zararı üstlenirim. Ancak burada haklıyız ve dava olsa da kazanacağımızı düşünüyorum. Bu karar kalite gözetilerek alındı. Ben firmayı ve sahiplerini tanımıyorum. Bu firma Tuncay beye atfetilen asansör firması değil" dedi.


Bu Haberin Manseti :

Karşıyaka'da 21 milyonluk tartışma!
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim