http://www.edremit.bel.tr/

Karşıyaka'da Seçim Öncesi 'Temiz Çevre' Anlaşması

 • Haber Saati : 05 Mayıs 2015, Salı 23:31:07 - 4 Yıl önce eklendi.
İzmir'in Karşıyaka İlçesi'nde, genel seçim öncesi, ses ve görüntü kirliliğine karşı önlemler alındı.

  Kaymakamlık ve belediye, seçime girecek siyasi partilerin ilçe başkanlarıyla toplantı yaptı. Hastane, okul ve ibadethane yakınlarında mobil araçlarla müzik yayını yapılmayacak, ilçe başkanlıkları ve seçim irtibat büroları dışında pankart ve bayrak asılmayacak. Siyasi partiler bu kararları oybirliği ile aldı.
   
  Seçim öncesi gökyüzünü göstermeyecek sıklıkta yapılan bayraklamalar, adayların posta kutularına bıraktığı broşürler, duvarlara asılan pankartlar, flamalar, cadde ve sokaklarda dolaşan her birinden farklı bir partinin ya da adayın şarkısının çalındığı mobil araçlar, seçmeni etkilemek adına yapılan propaganda yöntemi olarak kullanılsa da görüntü ve gürültü kirliliğini de beraberinde getiriyor. İzmir'in Karşıyaka İlçesi'nde seçim öncesi yaşanan çevre kirliliğine karşı önlem alındı.
   
  Karşıyaka Kaymakamı Sadettin Yücel ve Karşıyaka Belediye Başkanı CHP'li Hüseyin Mutlu Akpınar, kaymakamlıkta yaptıkları toplantıda seçime katılan tüm siyasi partilerin ilçe başkanlarını topladı. Emniyet ve jandarma yetkililerinin de hazır bulunduğu toplantıda çevreci kararlar alındı.
   
  Karşıyaka Kaymakamı Yücel, alınan kararlar gereği Karşıyaka sınırları içinde siyasi partilerin ilçe başkanlıkları ve seçim irtibat büroları dışında herhangi bir yerde bayraklama, pankartlama, afişleme yapmayacaklarını, hastane okul ve ibadethanelerin yakınlarından geçen ses düzenli araçların seslerini kısacaklarını, siyasi partilerin ilçe sınırlarında en fazla beş adet irtibat bürosu açacaklarını söyledi. Yücel, "Bu kararlar vatandaşların çevreye karşı duyarlılığı gözönünde bulundurularak oybirliği ile alındı. Örnek olmasını diliyoruz" dedi.
   
  Karşıyaka Belediye Başkanı CHP'li Hüseyin Mutlu Akpınar, Karşıyaka'da çevreye duyarlı bir kampanya yürütüleceğini belirterek, "Bayraklar, yerlerde broşürler, müzik sistemli araçlar, giydirilmiş araçlarla oluşturulan uzun konvoylar görüntü ve gürültü kirliliği yaratıyor. İlçemizde yaşlı, hasta, bebeği olan vatandaşlarımız, ders çalışan öğrencilerimiz var. Yapılan bir iş birilerini ranhatsız etmemeli. Duyarlılıklar gözönüne alınmalı. Tüm partiler oybirliği ile bu konuda adeta centilmenlik anlaşması yaptı. Karşıyaka'nın buna örnek ve öncü olmasından memnuniyet duydum" dedi.


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim