Keşkek yedin mi için rahat

 • Haber Saati : 03 Mayıs 2015, Pazar 21:01:20 - 6 Yıl önce eklendi.
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, büyükşehir yasasıyla mahalle statüsüne kavuşan köylerden Büyüksümbüller’deki hayır yemeğine katıldı. Siyasetteki başarısının sırrının keşkek olduğunu söyleyen Arınç, "Keşkek yedin mi için rahat" dedi.

  Yaklaşık 5 bin kişinin katıldığı etkinliğe gelişinde yoğun ilgiyle karşılanan Arınç, kahvede vatandaşlarla sohbet etti. Sohbet sırasında hayır yemeği menüsünde yer alan keşkek ile ilgili bir sırrını veren Arınç, şunları söyledi:
   
  "Büyüksümbüller Mahallesi’nin hayrına hoş geldiniz. Yemek de verecekler üstelik. 15 kazan keşkek var. Keşkek yiyen güçlenir. Ben Meclis Başkanlığı’na aday olduğum zaman ’Bende keşkek gücü var’ dedim. Keşkek gücü bütün güçleri altüst etti. 385 oy ile TBMM’ye başkan oldum. Keşkek yedin mi için rahat. Vücudun sağlam, aklın zinde olur. Hele hele adaylarımızın keşkek yemesi, inşallah 8 Haziran’da hepsini milletvekili olarak görmeyi nasip eder." 
   
  Büyüksümbüller Camii’nde öğle namazı kılıp mevlidi dinleyen Arınç, cami avlusunun içine ve dışına kurulan sofralarda hayır yemeğinde dağıtılan etli nohut, cacık, pilav ve keşkekten oluşan menüden aldı. Buradaki konuşmasında seçimden Ak Parti’nin iktidar olarak çıkacağı görüşünü savunan Arınç, şunları söyledi:
   
  "Milletimiz hizmet edeni takdir eder. Milletimiz kendisine kol uzatanı, el uzatanı, arkasını sıvazlayanı, sofrasına ortak olanı ve derdini paylaşanı hiçbir zaman unutmaz. Eğer hükümetimiz istikrarlı ve güçlü olmasaydı, bu hizmetlerin hiçbirini yapamazdık. Allah’a hamd ediyoruz. Hükümetimizin başarılı olduğuna inanıyoruz. Bu bizim kanaatimiz değil, sizin kanaatiniz. Çünkü 2011 seçimlerinde bu hükümete yüzde 50 oy desteği verdiniz. Bir sene bile olmadı, Cumhurbaşkanlığı seçiminde bu hükümetin 12 yıllık başbakanını daha birinci turda Cumhurbaşkanı seçtiniz. Bize güveninizin devam ettiğini düşünüyorum." 
   
  Başbakan Yardımcısı Arınç, hayır yemeğinin ardından AK Parti İl Başkanlığı’nın İl Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışına katıldı. Arınç, buradaki konuşmasında da "Manisa’nın en güzel en ulaşılabilir en merkezi yerinde en güzel en nezih yerinde AK Parti İl Seçim koordinasyon merkezini açıyoruz. Hayırlı olmasını diliyorum. AK Parti tek başına tekrar iktidar olacak. Buna en büyük katkıyı Manisa’mız sağlayacak" dedi. 
   
  Seçim çalışmaları kapsamında partilileri uyaran Arınç, "Allah sizlere çalıştığınızın karşılığını veriyor. Yan gelip yatmakla iş başarmak mümkün değil. Biz hamdolsun 13 yıldır tek başımıza iktidardayız. Her seçimden başarıyla çıkıyoruz. Milletim bana yüzde 50’yi verdi; 3 sene 4 sene evvel. Şimdi biz yüzde 50’nin üstüne talibiz" diye konuştu.


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim