Kılıçdaroğlu Deniz Yücel’e sıcak bakıyor

 • Haber Saati : 05 Aralık 2019, Perşembe 16:18:05 - 1 Yıl önce eklendi.
Gazeteci Sercan Avcı, Can Radyo’da katıldığı 10. Köy programında CHP İzmir İl Kongresine yönelik önemli değerlendirmelerde bulundu.

  Can Radyo’da Birol Soylu’nun hazırlayıp sunduğu 10. Köy programına konuk olan gazeteci Sercan Avcı, il kongresi sürecine yönelik değerlendirmede bulundu.

  Avcı, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun şuan da İl Başkanı Deniz Yücel’in devam etmesine sıcak baktığını, Nalbantoğlu-Özuslu-Bakan ve Çelik cephesinin ise Kılıçdaroğlu’nun önüne koyacakları sayıyla durumu tersine çevirmeye çalıştıklarını söyledi.

  Avcı, Nalbantoğlu cephesinin, Kılıçdaroğlu’nun Yücel de ısrarını sürdürmesi halinde ‘aday’ çıkarmama ihtimaline karşı kurultay delegeliği ve il yönetimi içinde güçlü çıkmak isteyecekleri için süreç içinde müdahil olmaya devam edeceklerini söyledi.

  Avcı il kongresi süreciyle ilgili şunları söyledi;

  “CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu ile görüşen  ancak her iki taraf dışında tarafsız kalmaya çalışmış isimlerle görüştüm.  Kılıçdaroğlu, bugün itibariyle mevcut İl Başkanı Deniz Yücel’in devam etmesini istiyor. Bunu söylediği belediye başkanına da var,  milletvekili de var, ilçe başkanı, STK yöneticisi de var. Genel başkan, 3 günlük belediye başkanları çalıştayında Deniz Yücel’i yanına çok alarak, bir yanına da Tunç Soyer’i alarak bu mesajı da vermeye çalıştı bence.

  Durum böyleyken Rıfat Nalbantoğlu, Mustafa Özuslu, Murat Bakan, Devrim Barış Çelik cephesi neden parti içi yarışın bu kadar içinde… Çok normal. Kemal Bey’in bu mesajı verdiğini biliyorlar ama 2 şey yapıyorlar. Bunu da yapmaları çok normal. Birincisi; 15-20 ilçeyi kazanıp gittiğinizde ya da ‘değişim ‘diyen 300 üstünde imzayı Kemal Bey’in önüne koyduğunuz zaman bu matematiği değiştirebilirsiniz. Bunu yapıyorlar. Bunu yapmaları siyasetin doğasında var.

  İkinci bir senaryo var; Kılıçdaroğlu vazgeçmedi, Deniz Yücel’in arkasında durdu, belediye başkanlarına ilçe başkanlarına geçtiğimiz dönem telefon açıldı, bu dönem de telefon açıldı. Deniz Yücel dendi. Aday çıkarmama kararı aldılar.  Böyle bir ihtimal olduğunu Nalbantoğlu cephesi bilmiyor mu? Biliyorlar… Bu ihtimale karşı şimdi geri adım atmazlar. Çünkü il yönetimini, kurultay delegelerini belirlemek istiyorlar. Parti Meclisine istedikleri isimlerin yer almasını bir sonraki dönem milletvekillerini belirlemede söz sahibi olmak istiyorlar. Deniz Yücel eğer devam ederse, ilçelerde güçlü olalım, yönetimde güçlü olalım, kurultayda güçlü olalım hesabı yapmaları da doğal yani!

  Nalbantoğlu cephesinin mesai harcadıkları iki senaryo bu bence…

  Kongre süreci sonunda ya Kemal Bey’in önüne koyacakları matematikle durumu değiştirecekler… Değiştiremeseler bile ilçelerden güçlü çıkıp il yönetimlerinde kurultay delegeliklerinde güçlü olmak isteyecekler.

  Üçüncü bir senaryo; Kemal Bey ‘Deniz Yücel’ dedi, Nalbantoğlu cephesi geri adım atmadı, vazgeçmedi aday çıkardı. Olur, olmayacak diye bir şey yok. 350 delegenin imzasını almış vazgeçmediler diyelim… Ne olur, kongreyi kazanırsanız. Ama Kemal Bey de, bunu geçmiş dönemlerde gördük; PM’de MYK’da, yerel seçimlerde, milletvekilliği seçimlerinde hesabı ortaya koyar. Tabi tüm bu dediğim Genel Başkan’ın il kongresi sürecinde ‘Kılıçdaroğlu’ deyip dememesiyle ilgili…

  Kongrelerde Deniz Yücel'in devamını isteyenler güçlü çıkarsa zaten bu senaryolar devre dışı kalır.

  İşin özü Kemal Kılıçdaroğlu Deniz Yücel diyor…Nalbantoğlu cephesinin bunu değiştirmeye yönelik ciddi bir çabası var. Ama şunu da söyleyeyim; sürece çok müdahil oldular, sürecin en başından mahalle seçimleriyle müdahil oldular, yıpranmadılar da değil!

  gerçekizmirEtiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim