http://www.edremit.bel.tr/

Kılıçdaroğlu'na İzmir'de coşkulu karşılama

 • Haber Saati : 05 Mayıs 2015, Salı 22:56:31 - 4 Yıl önce eklendi.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçim çalışmalarını sürdürmek üzere, milletvekili adayı olduğu İzmir'e geldi.

   
  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 2. bölgeden milletvekili adayı olduğu İzmir'e seçim çalışmaları nedeniyle geldi. Havalimanında partili gençler ve kadınlar tarafından coşkuyla karşılanan Kılıçdaroğlu için 'Devrimci Kemal, İzmir'e hoş geldin' pankartı açıldı. Coşkulu karşılama, Kılıçdaroğlu'nun yüzünü güldürdü. Kılıçdaroğlu kendisini alkışlayıp yöresel poşu hediye eden partililere teşekkür edip otobüsün ön camından el sallayarak, havalimanından ayrıldı.
   
  A
   
  ÖRGÜTE 'SEVGİLİ AİLEM' DEDİ
  Seçim bölgesi İzmir'e gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Buca Gölet'teki amfi tiyatroda parti örgütüne seslendi. Kılıçdaroğlu, "Sevgili ailem" diye başladığı sözlerini şöyle sürdürdü:
  "Kendi çıkarı için değil ülke çıkarı için çaba harcayan aile. Geçmişte çok önemli devrimlere imza atmış bir aile. Geleceğe umut yaratmak isteyen bir aile. CHP'li olmak kolay bir şey değil. CHP'li olmak için özveride bulunmak halkı düşünmek uygar olmak, Türkiye'yi ve dünyayı iyi okumak, her ailenin huzur içinde yaşayacağı bir Türkiye için mücadele etmek gerekiyor."
   
  V
   
  GÜN, PROJELERİMİZİ HALKA ANLATMA GÜNÜDÜR'
  Örgütten çok çalışmasını isteyen Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:
  "Süreç bizi iktidara taşıyacak bir süreçtir. 13 yıllık kredinin sonuna geldik. Halkımız iktidara 13 yıl süre verdi. 6 milyon 200 bin işsizim var. 2 milyon Suriyeli var. Aylığı bin liranın altında olan 8 milyon emekli var. Sorunlar ağır ama sorunları çözecek bilgi birikim ve kapasitemiz var. Seçim bildirgemiz bunun en tipik örneğidir. Gün şunu bunu suçlamak, işini yapmadınız bunu yapamadınız deme günü değildir. Gün projelerimizi halka anlatma günüdür. Öyle bir noktaya geldik ki seçim bildirgemizi hazırladıktan sonra hiçbir siyasal iktidar bizim bildirgemizin yanlış olduğunu söylemiyor. Ne diyor? 'Kaynak bulamazsınız' diyor. Bu ülke yeri geldiği zaman onlar da söylüyor dünyanın en büyük 19. ekonomisi."
   
  Ğ
   
   
  'ESKİDEN 'CHP HEP KAVGA EDER' DERLERDİ'
  Kılıçdaroğlu, eski CHP ile yeni CHP'yi kıyaslayarak şöyle konuştu:
  "Gün, bizim var olan sorunlarımızı nasıl çözeceğimizi anlatmak günüdür. Nereye gidersek dikkatle izleniyoruz, dikkatle dinleniyoruz. Eskiden derlerdi 'bu CHP hep kendi içinde kavga eder'. Şimdi en huzurlu parti CHP. Eskiden derlerdi 'CHP hep eleştirir, sen sorunlarını nasıl çözeceksin onu söyle' derlerdi. Şimdi bizim seçim bildirgemizi örnek alıyorlar. Bu bizim için çok önemli bir aşamadır. Şimdi biz ülkenin sorunlarını çözecek kadrolara sahibiz. İyi anlatırsak iktidar olmamamız için bir nedenimiz yok. Biz sorun yaratan değil sorunları kararlılıkla çözen bir iktidar olmak istiyoruz."
   
  G
   
   
  'İMAM HATİP OKULLARINI KAPATMAYACAĞIZ'
  CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, iktidarın propaganda yaparak, CHP'nin imam hatip okullarını kapatacağını iddia ettiğini hatırlattı ve şöyle konuştu:
  "Bize yönelik suçlamalar yapılıyor. Hemen propaganda yapıyorlar 'imam hatip okullarını kapatacaklar' diye. Gittiğiniz her köyde rahatlıkla söyleyin. Aydın din adamı yetiştiren o okulları açan parti biz değil miyiz? Her din adamının en az iki üç yabancı dil bilmesini felsefe okumasını sosyoloji okumasını sevgiyi, barışı kardeşliği anlatmasını isterim. Bizim adımızı kullanarak bir algı operasyonu yapmak istiyorlar. Kimsenin yaşam tarzıyla uğraşmayacağız. Kimsenin inancıyla uğraşmayacağız. Biz CHP olarak tüm inançların güvencesiyiz."
   
  'ONLAR GİBİ AYRIM YAPMAYACAĞIZ'
  Kılıçdaroğlu, "Taşeron işçilere diyorlar ki 'CHP iktidara gelirse sizi atacak yerine yenilerini alacak'. Biz kimsenin ekmeği ile oynamayacağız. Onlar gibi ayrım yapmayacağız. Toplumu bölmeyeceğiz, ayrıştırmayacağız. Bu topraklara sevgiyi bereketi ekeceğiz. İzmir çalışılacak yer. Ben de İzmir'e hizmet edeceğim Türkiye'yi kucaklaşacağım. 7 Haziran'da sandığa gideceğiz. Güzel bir başlangıç yapmaya ihtiyacımız var" dedi.
  Kılıçdaroğlu, milletvekili adaylarıyla ve parti örgütüyle alkışlayarak iki ayrı toplu fotoğraf çektirdi.

Bu Haberin Manseti :

Kılıçdaroğlu'na İzmir'de coşkulu karşılama
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim