http://www.menemen.bel.tr/index2.asp

Kılıçdaroğlu'ndan İzmirli 4 Başkana Ödül

 • Haber Saati : 13 Ekim 2018, Cumartesi 09:46:06 - 7 Ay önce eklendi.
Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer’in Başkanı olduğu Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği (SODEM) tarafından ikinci kez düzenlenen Yerel Yönetim Ödülleri töreni Ankara’da gerçekleşti.

  Çankaya Belediyesi Zübeyde Hanım Sosyal Tesisi’nde düzenlenen törene CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, SODEM Üyesi CHP’li belediye başkanları katıldı.

  SEÇİCİ KURUL PROJELERİ İNCELEDİ

  Seçici kurul tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda Kentsel Gelişim", "Sosyal Projeler ve İstihdam", "Çevre, Sağlık, Sokak Hayvanları", "Kültür-Sanat, Turizm, Bilim-Tarih", "Tarım", "Demokratik Katılım ve Yönetişim","Çocuk, Eğitim, Gençlik ve Spor" başlıkları altında ödüller sahiplerini buldu.

  İZMİR’DEN 4 BAŞKAN ÖDÜL ALDI

  Gecede İzmir’den 4 belediye başkanı ödül aldı. Sosyal proje ve istihdam dalında ‘Semt Evleri’ projesiyle Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya, sanat dalında ‘Karşıyaka Oda Orkestrası’ projesiyle Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, eğitim ve çocuk dalında 'Charlie Chaplin Etüt Meslek ve Sanat Atölyesi' projesiyle Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, tarih dalında ‘Beydağ Kalesi Uyanıyor’ projesiyle Beydağ Belediye Başkanı Vasfi Şentürk ödül alan İzmirli başkanlar oldu. Başkanlar ödüllerini CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun elinden aldı.

  SOYER’DEN SOSYAL DEMOKRASİ VURGUSU

  Konuşmasına  ‘Yeni Dünya Düzeni’ne  dikkat çekerek başlayan ve bu düzeni küresel eşitsizlik, yoksulluk ve adaletsizliğin hergün arttığı, her gün yeni bir toplumsal çatışma ve insanlık dramının yaşandığını, popülizmin ve aşırı milliyetçiliğin tırmandığı, kitlesel göç hareketlerinin çok yoğunlaştığı, siyaset kurumunun çözüm üretmekte zayıf kaldığı, siyasetin sığlaştığı bir ‘krizler dünyası’ olarak tanımlayan SODEM Başkanı Tunç Soyer, çıkış yolu olarak sosyal demokrasiyi işaret etti.

  İnsanlığın içine düştüğü derin krizin çözümü olarak sosyal demokrasiyi gösteren Soyer, “Sosyal demokratlar, bu kilidi açmak için başka bir dünyayı öncelikle kendi kentlerimizde kurmak zorundayız.İnsanoğlunun yeryüzünde refahını arttıran, yaşam kalitesini yükselten…. Eğitim, sosyal haklar, sosyal güvenceler ve sendikal haklar gibi alanlarda elde edilen tüm tarihsel kazanımlar…. Eşitlik, adalet, özgürlük alanlarında aşılan tüm merhaleler sosyal demokrasi mücadelesinin zaferleridir.Bu bakımdan sosyal demokrat kimliğe ve onun erdemlerine sahip olmak bir gurur vesilesidir...Sosyal demokrasiye büyük ihtiyaç duyulan bu konjonktürde sosyal demokrasinin derin ve köklü bir kriz içinde olduğu iddia ediliyor...Sosyal demokrat partiler, küreselleşmenin getirdiği sorunlar karşısında yeni çözüm önerileri bulamamakla ve artık toplumda karşılıklarının olmadığıyla eleştiriliyor...Oysa eğer bir kriz varsa bu sosyal demokrasinin değil, ilke ve değerlerinin, pratik çözümlerinin, başarılı uygulamalarının doğru siyasi yöntem ve araçlarla kitlelere yeterince aktarılamamasındandır.  İşte bunu aşmak ve başarmak zorundayız” dedi.

  Sosyal demokrasinin bugünü anlayıp değiştirmek için hala en güçlü rehber ve yeni keşiflere de müsait eşsiz bir pusula olduğunu ifade eden Soyer şöyle devam etti:

  Krizin katmerlenerek yaşandığı Türkiye’de, emekten yana çıkarak, yoksulun, işçinin, emeklinin, gencin, kadının yanında duracak,dertlerine derman olacak tek umut sosyal demokrasidir. İktidarın kapısını açacak olanlar da, bu soygun ve talan düzenini tarihin çöplüğüne gönderecek olanlar da  sosyal demokratlar olacaktır…Şimdi ve hemen sosyal demokrat kimliğimizi her şeyin önüne koyarak işe başlamak,  her an birbirimizden haberdar olarak ve yeni ‘kentsel gündem’in ilkelerine sahip çıkarak varmak istediğimiz nihai noktaya, küresel demokrasiye giden yolculuğu sürdürmek zorundayız.”

  Ödül alan İzmir'de ki başkanlardan Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina "İnsana dokunan, İnsan odaklı belediyecilik anlayışıyla Roman hemşehrilerimiz için hizmete açtığımız Charlie Chaplin Etüt Meslek ve Sanat Atölyesi’yle SODEM tarafından ödüle layık görüldük. Ödülümüzü Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun elinden aldık." dedi.


Bu Haberin Manseti :

Kılıçdaroğlu'ndan İzmirli 4 Başkana Ödül
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim