Koacaoğlu Beceriksiz

 • Haber Saati : 07 Mayıs 2015, Perşembe 22:30:56 - 4 Yıl önce eklendi.
AK Parti Büyükşehir Grubu'ndan Kocaoğlu'na boş konut

   
  AK Parti İzmir Büyükşehir Belediyesi Grup Başkanvekili Bilal Doğan, Buca Sosyal Konutları'nda AK Partili meclis üyeleri ile birlikte yaptığı basın açıklamasında, Evka-1'de bulunan toplu konutlarla ilgili eleştirilerde bulundu. AK Parti Buca İlçe Başkanı Neşat Arslan ve il yöneticilerinin de katıldığı basın açıklamasında Doğan, 2007 yılında Büyükşehir Belediyesi tarafından inşaatına başlanan 550 konutluk Buca Sosyal Konutları'nın çok büyük bir alanının boş kaldığını belirterek, Başkan Aziz Kocaoğlu'nu eleştirdi.
   
  “ÇOĞUNLUĞU BOŞ”
   
  Konutların Ege Mahallesi ve Gaziler Mahallesi sakinlerini yerleştirmek, kentsel dönüşüme katkı sağlamak amacıyla yapıldığını, ancak bu boyutlara katkı sağlamadığını belirten Doğan, “İzmirimizin güzel ilçelerinden birindeyiz. İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Gaziler Mahallesi'nde, 2007 yılında inşaatına başlanan 550 konutluk Buca Sosyal Konutlar bu halde boş durmaktadır. Çoğunluğu boştur. AK Parti meclis üyeleri olarak somut bir şekilde göstermek istedik. Bu proje için ciddi bir öngörü ve vizyon eksikliği var. Sosyal ekonomik ve kentsel açıdan analiz yapamamıştır. Yapılan inşaatın amacına uygun olmadığını görmekteyiz. Kentsel dönüşüme katkı amaçlı yapılmıştı ama katkı sağlayamadı. Diğer taraftan inşa gerekçesi olarak Ege Mahallesi sakinlerini yerleştirmek amacıyla yapıldığını basından okuduk ama Ege Mahallesi sakinleri ve Gaziler Mahallesi sakinleri buraya gelmediler. Çünkü görüş ve önerileri alınmadı. Onlara uygun yapılar yapılmadı. Ortaya böyle bir yapı çıktı. Karşılıklı isteksizlik, refleksizlik gelişti sosyal boyutuyla da amacına ulaşamadı. O günden bugüne boş kaldı” dedi.
   
  YANGIN MERDİVENLERİ UNUTULDU
   
   Konutların Başkan Kocaoğlu tarafından satış değeri olarak çevresindeki konutlara göre pahalıya satıldığını ifade eden Doğan “Konutların satış değerleri, çevresindeki konutlara göre daha pahalı olduğu için satılamadı. Bu vaziyette atıl olarak durmaktadır. Kocaoğlu, emlak kamulaştırma dairesi ve pazarlamada da başarılı olamadı. Bir başarısızlık örneğini daha gösterdi. Yangın merdivenleri olmadığı halde kaldı. Doğal olarak da belediyenin yapmış olduğu konutlara ruhsat vermedi. Kocaoğlu'nun yapıları nasıl yapıp, nasıl kontrol ettiğini kamu oyununa sunmak istedik” diye konuştu.
   
  KILIÇDAROĞLU'NA SORDU
   
  CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na da yüklenen Doğan, “CHP Genel Başkanı 'Türkiye'yi İzmir gibi yöneteceğiz' demiştir. Kılıçdaroğlu'na soruyoruz, Türkiye'yi İzmir gibi yöneteceğiz diyorsan, söz ettiğin İzmir bu İzmir mi? Başka İzmir mi? Bu milli servet çürümeye terk edilmiştir. Kocağolu'nu göreve davet ediyoruz” ifadesini kullandı.
   
  “BECERİKSİZ”
   
  Başkan Kocaoğlu'nun sürekli olarak 'hükümet bize yardım etmiyor' şeklinde bahane ürettiğine dikkat çeken Doğan, “Sürekli olarak beceriksizliğine hükümet bize yardım etmiyor bahanesi üreten Kocaoğlu'nun elindeki imkanları kullanamadığını görüyoruz. Hiçbir işi tamamlayamadı. Türkiye'nin en pahalı en uzun süreli inşaatı olan fuarı yaptı. Çoğu malzeme hibe olmasına rağmen ikinci sınıf malzeme kullanılmasına rağmen, bir fuarı bile on yılda zor tamamlayan, kısa mesafeli bir metroyu tamamlayamayan Kocaoğlu'ndan böyle bir iş beklerdik. Kocaoğlu İzmir'i yönetememektedir. Başarısızlık üstüne başarısızlık yapmaktadır. Bu kentin iyi yönetilmediğini hepimiz görüyoruz” diye konuştu.

Bu Haberin Manseti :

Koacaoğlu Beceriksiz
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim