1 2 3 4 5
2019 yılının adı Resmi Gazete'de yayımlandı İnce İstanbul'a aday olacak mı? Tekin açıkladı: Adayım CHP'de o il örgütü daha kimi desteklediğini açıkladı Kılıçdaroğlu ile İnce arasındaki kriz büyüyor!

Kocabıyık ve Talip Uzun'dan Mardin Ömerli'lere Ziyaret

 • Haber Saati : 11 Mayıs 2015, Pazartesi 13:03:03 - 4 Yıl önce eklendi.
Ak Parti İzmir Milletvekili adayları Talip Uzun ve Hüseyin Kocabıyık Ak Parti Karabağlar ilçe başkanı Erol Körüklü ile birlikte Mardin Ömerli Anıttepe Derneği'ni ziyaret etti.

  İki adayı Mardin Ömerli Anıttepe Köyü Sosyal Yardımlaşma, Dayanışma, Eğitim ve Kültür derneğinde misafir eden Mardinliler tüm samimiyetleri ile adayları dinledi. Hüseyin Kocabıyık söze öncelikle belirtmek isterim ki biz Mardinlileri ayrı severiz. Biz Konyalıyız ama babamın bir askerlik arkadaşı vardı Mardin Ömerli köyündendi. Bize ailece gelir kalırlardı, dolayısıyla onları sevmemden kaynaklı ayrı bir sempatim var Mardinlilere. Buraya gelirken yolu bulamadık ve baya aradık. İptal etsek mi dedi arkadaşlar karşı çıktım aradık ve sonunda bulduk. Bu duygularla huzurunuza geldik. Sizlerin aranızda olmak çok mutluluk verici bizim için. Şimdi biliyorsunuz önümüzde önemli bir seçim var. Memleketimizi 13 yıldır yöneten bir iktidarın adayları olarak burada karşınızdayız. Ak Parti bu ülkeyi 13 yıldır nasıl yönetti ve neler yaptı. Bunları size anlatmaya kalksak saatler yetmez. Yollar yaptık, kadınlarımızın menfaatleri için kanunlar çıkardık, kız çocuklarının okuması için yardımlar yapıldı, hastane, uçak, havayolları bunlar hep yapıldı lakin benim açımdan yapılan en güzel icraat memleketimizde barış ve kardeşlik ikliminin doğması için başlattığı barış sürecidir. Bizim için memleketin batısı da, doğusu da birdir. Bizim partimizin anlayışında her vatandaşımız eşittir. Doğu’da da Batı’da da her ananın evladı mukaddestir. Onların birinin kılına zarar gelmeyeceği bir Türkiye tek idealimizdir. Biz bunun için uğraşıyoruz. Bu yolda çok riskler aldık. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bunun için bir çok çevrenin gözünde kötü adam oldu, bu riskleri aldı, bunu bilen bilir. İzmir’de beyaz Türkler denilen insanlar Tayyip Bey’e öfke dolu neden diye altını kazıdığınız zaman barış sürecini başlatmış olmasıdır. İşin o kısmını maalesef insanlar kabullenmiyorlar. Ama doğru olan budur. Türkiye bir barış, kardeşlik ülkesi olarak hayatına devam edecek, gelişecek, büyüyecek ve hepimizin mutlu olmasının yolu ancak buradan geçer. Değerli kardeşlerim biz bunun bilincindeyiz diyen Kocabıyık bu yüzden 13 yıldır iktidar olmuş bir anlayışın aklığıyla karşınızdayız dedi.
   
   
   
  Sizler Velinimetimizsiniz!
   
  Kocabıyık konuşmasının devamında "kardeşlerim burada karşınıza çıkarken biz istediğinizi sorun hatta bizi eleştirin yanlışlarımız varsa söyleyin çünkü sizler bizim velinimetimizsiniz." Sizlerin sorunlarınızın farkındayız. Bakın bu ülkenin bir alt yapısı yoktu. Kadınların dayak yediği, şiddet gördüğü ve bunun normal karşılandığı bir ülkeydik biz. Bunun yasasını daha 2 sene önce çıkarttık. Bu kadar insan alt yapısına sahip bir partiyiz. 13 yılda 1. Devrede ağırlıklı olarak kaynaklarımızı alt yapıya verdik. Yolu yaptık, hastaneyi yaptık, okulları düzelttik, havaalanlarını genişlettik ve daha bir çok şey yapıldı. 2. yarıda ise Başbakanımız sayın Davutoğlu bir sözleşme açıkladı biliyorsunuz. Yeni Türkiye sözleşmesi 100 maddeden oluşuyor. aslında orada 100 madde tek bir cümlede ifade edilebilir oda insan onurunu yükselteceğiz maddesidir. İnsan onurunu yükseltmek şudur kardeşlerim insanın onurlu yaşatılması ne demektir bunun çok fazla şartı yoktur.
   
  1. Şartı insanın insan gibi yaşayacağı bir gelirinin olması 2. Sağlık ve eğitim ihtiyaçlarının karşılanması 3. Barınma ihtiyaçlarının karşılanması 4.Güvenli bir çevre 5. Biz bunun sözünü vatandaşlarımıza verdik . Başbakanımız bunu hazırladı. Unutmayın ki bu sadece laf olamaz çünkü biz AK Parti olarak verdiğimiz sözleri tutarız. Bizim bu vaatlerimizi yapabilmemiz için sizin kentsel dönüşüm sorununu halletmemiz lazım. Başka türlü bunu yapabilmemiz mümkün olamaz. Size tek bir cümleyle söyleyeyim, söz veriyorum bunları çözeceğiz.
   
  Yanımda çok değerli ve sizin bölgeden aday arkadaşım Talip Uzun var. Sizlere hizmet için burada onun yüzünü hafızanıza kazıyın çünkü önümüzdeki dönemde Türkiye’de çok önemli görevler yapacak. Sizin bölgenizin insanıdır. Bugün övündüğümüz bir şey var. Alsancak'ta da gezerken, Buca’da da gezerken gururla bunu söylerken en bilmeyen insanımız bile hak verdi. Mesela eleştirirken insanlar bazı konularda iyi ama diyoruz sağlık hizmetlerinde yaptıklarımız için ne diyorsunuz, herkes Allah razı olsun diyor. İşte bu yanımdaki kardeşimiz Talip Uzun ilaç fiyatlarındaki indirimi yapan kişidir. Sağlık bakanlığında üst düzey bürokratlık yaparken sizin için bunu başardı. Ben sözü biraz da ona vermek isterim kendisi size bazı şeyleri anlatsın" dedi.
   
  En az 5 bin hesap uzmanı mevcut
   
  Talip Uzun toplantıdaki konuşmasına "değerli kardeşlerim, hemşerilerim, başkanlarım ben burada, Karabağlar’da oturmaktayım. 90 yılından bu bölgeye taşındık. Aslında hepimizin hikayesi aynı. Sayın Başkanımızın ifade ettiği problemleri kendi ailemin içerisinde ve sürekli canlı şekilde yaşayan biriyim" sözleriyle başladı.
   
   
   
  "İşsizlikse bir tarafımızı kanatan bir şey, bir sürü akrabam iş bulmak için uğraşır durur" diyen Uzun sözlerine şöyle devam etti: "Kentsel dönüşüm derseniz evlerimiz 30 , 40 yıl önce yapılmış, bu evlerde aynı şekilde devam etsek binalar ömrünü tamamlamış durumda. Dolayısıyla kafanızda geçen her problemin en canlı tanığı olarak burada karşınızdayım. Ben aslında önce biraz teknik bir adam, bürokrat olarak birkaç rakamdan bahsetmek isterim sizlere. Sayın Kılıçdaroğlu söylüyor, duyuyoruz, ben hesap uzmanıyım o parayı bulacağım diyor. Fazla abartmasına gerek yok, kendi hesap uzmanlığıyla Türkiye’ye bir çok kaynak bulabilmesi söz konusu değil. devlette şu an onun gibi en az 5000 hesap uzmanı mevcut. Bir kaynak bulacaksa sadece kendisi bunu bulamaz. Ondan daha nitelikli kaynak uzmanları şu anda devlette mevcuttur. Size birkaç rakam verecek olursam insan aklı unutmakla hastalıklıdır derler eskiler. O yüzden biraz filmi geri sararsak bu ülkenin 1 yılda yaptığı şeyleri biraz karşılaştıralım. Önümüzdeki seçimde karar verirken terazinin iki kefesini de kullanmamız söz konusu olsun. Bunu yapalım istiyorum. Adaletli bir şekilde bilgi dağarcığımız olmalı diye düşünüyorum. Sağlık bakanlığında bundan 10 yıl önce çalışan toplam personel sayımız 130 bindi. Şu anda 472 bin personelimiz çalışmakta. Bunlar için toplam yapılan harcamaları söyleyecek olursak 10 yıl önce bütün sağlık hizmetleri, hastane, gittiğiniz aile hekimi dahil Türkiye'nin bu kaynaklara ayırdığı bütçenin toplamı 10 kat trilyondur. Bugün ise bu rakam 86 kat trilyondur. 2015 yılı bütçesinde biz 86 kat trilyon bütçe ayırmışız. Eğitimden rakam vermek gerekirse 10 yıl içerisinde aldığımız toplam öğretmen sayısı 475 bin. Tarıma daha dün baktık Türkiye 10 yıl önce bazı ürünlerde ithal edebilecek duruma gelmiştir. Şu an gururla söylüyoruz ki biz Tarımda Avrupa birincisi bir ülkeyiz. 20 milyar dolara yakın tarımda ihracatımız var. Bunlar öylesine belirtilen rakamlar değil, bu kaynaklarının sağlanması için bir çok şey yapıldı. Mesela eskiden Türkiye 100 lira vergi aldığında her birimizin maaşından kesilen vergiler, dükkan işleten esnafın dükkanından kesilen vergiler, gelir vergisi, kurumlar vergisi hepsini toplayan 100 liralık vergiden yaptığınız faiz harcaması 86 lira. Bunların faizi İstanbul’da zamanında devletten nemalanmış zengin ailelerin cebine gidiyordu. Devlet memurun maaşını vermek için sıkışınca hadi gidelim İstanbul’da ki zengin efendilerden para alalım diyorlardı. 1.8 trilyon yatırım yapmışız biz 2003 yılından 2015 yılına kadar. Milyar dolar değil dikkatiniz çekerim. O dönemde 86 lira faiz giderken şu anda 14 lira gidiyor. Tayyip Erdoğan Bey’e düşman olmalarının sebebi işte bu arada ki 72 milyonun fakire verilmesidir. Her yıl durumu olmayanlara 36 kat trilyon direk sosyal yardım yapıldı. Engelliye, evde bakıma, şartlı desteğe, 65 yaş üstü karta, hepsini toplayın Türkiye’de bu konuda sosyal yardımlaşma konusunda 1. Sırada gelir.
   
  Her şeyin başı istikrardır
   
  Değerli kardeşlerim 30 yıldır Doğu’daki Kürt sorunu için harcadığımız toplam para 1 trilyon dolardır. Bugün sadece İstanbul’da yaptığımız havaalanının maliyetinin 20 milyon dolar olduğunu söylersek bizim Doğu’daki sorun için harcadığımız parayla bir kıyaslayın derim. 30 yıldır iki milleti birbirlerine düşürmek için her şey yapıldı. Bu teorik bir problem haline geldi. Dünya’nın en büyük problemlerinden bir tanesi kendi irademizle çözüyoruz. 3 yıldır dağlarda tek bir kişi ölmüyor, asker şehit olmuyor vatandaşlarımızdan, Kürt kardeşlerimizden ölen yok. Bunu iktidar bir noktaya zaten getirmiş. Hüseyin ağabeyim konuşmasında söyledi. Kendisi sağolsun bizim için belki haketmediğimiz şeyler söylüyor ama yanımızdaki kıymetli gazeteci Salih Erkek ağabeyimizde bunları iyi bilir. Bizim gençlik yıllarımızda takip etmemiz gereken bazı isimler vardı, toplasanız bir elin 5 parmağını geçmezdi bu isimler. Ve bunlardan biri Hüseyin Bey’dir. Tansu Çiller'in başbakan olduğu dönemde bu sorunların çözülmesi için kendisi baş danışmanlık yapmıştır. O dönemde de insanlar birbirini öldürmesin diye uğraşıldı ama o dönemin şartları buna elverişli değildi. Şimdi iş bir noktaya geldi. Biz Türkiye olarak güle oynaya seçime gidiyoruz. Demokrasi şöleni yaşıyoruz. Değerli hemşerilerim her şeyin başı istikrardır."
   
  Seyfi Dağ: Sorunlara eğilecek vekil istiyoruz
   
  Toplantının devamında Mardin Ömerli Anıttepe Derneği Başkanı Seyfi Dağ'da kısa bir konuşma yaptı. Ben ticaretle uğraşan birisiyim ve rakamlarla belirttiklerinizin bu ülkeye neler ifade ettiğini çok iyi anlıyorum diyen Dağ konuşmasını şu sözlerle sürdürdü: "Değerli aday kardeşlerim, bizler geçmiş seçimlerde dahil, buraya seçim döneminde gelen çok fazla adayı misafir ettik. Geldiler, burada konuştuk, tartıştık fakat seçimden sonra hiç birine ulaşamdık. Biz burada halkımızla ulaşabileceğimiz, sorunlarımızı birlikte aşabileceğimiz milletvekilleri istiyoruz. Bizler siyasilerden hiçbir zaman kendimiz için bir şey isteyen veya isteyecek insanlar değiliz. Ama çevremizdeki insanlarımızın sorunları için çaldığımız kapılar da oluyor, olacakta. Dernekçilik böyle bir şey. Sizden de gelecek zamanda insanlarımızın sorunlarına duyarlı olmanızı istirham ediyorum. Barış sürecinden bahsettiniz. Artık Doğu'da ve Batı'da insanlarımız terörden, akan kandan bıkmış durumda. Bazı ırkçılar haricinde sağcısı solcusu, sokağa çıktığınız zaman herkes basış sürecinin destekçisi. Devlet büyüklerinden beklentimiz seçim sürecinde bu gelişmelere zarar vermemeleridir. Bölgemizi etkileyen en önemli konulardan biri de kentsel dönüşüm. İnşallah bir an evvel insanlarımızın hakları yenmeden kentsel dönüşüm çalışmaları başlar, bu insanlarımızda yaşamlarını daha konforlu şekilde devam ettirir."
   
  Salih Erkek: "Derde deva olun!"
   
  Yenigün gazetesi yazarı, Gazetem İzmir haber portalı imtiyaz sahibi Salih Erkek'te toplantıda kısa bir konuşma yaparak misafir milletvekili adaylarına hoşgeldiniz, sefa getirdiniz dedi. Toplantıya katılan hemşerilerine hitaben "geçtiğimiz günlerde Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu'nun davetiyle Ankara'ya gittik. Mardinlileri ne kadar sevdiğini anlattı bizlere ve sizlere selamlarını iletmemizi istedi. Hepinize çok selamları var. İnşallah İzmir'de açılacak olan Başbakanlık ofisini hep beraber açacağımızı söyledi. Benim aday vekillerimizden de istirhamım olacak. Kendilerini zorlu bir süreç bekliyor. Gerek İzmir gerekse yurdum için çok çalışacaklar ancak bu süre zarfında halkın vekili olduklarını unutmasınlar. Vatandaşlarımızın sorunlarına, dertlerine duyarsız kalmasınlar, çare olsunlar" diye konuştu.


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
 • SİYASET
 • GÜNDEM
 • EKONOMİ
 • SPOR
 • MAGAZİN
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim