http://www.edremit.bel.tr/

Kocaoğlu yeniden aday mı?

 • Haber Saati : 15 Aralık 2018, Cumartesi 22:32:44 - 8 Ay önce eklendi.
Yerel seçimlerde aday olmayacağını ilan eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, yaptığı açıklamalarla kafaları karıştırmaya devam ediyor

  CHP’de birçok büyükşehirde aday adayları netleşirken, kalesi konumunda bulunan İzmir’de büyükşehir adayı konusundaki belirsizlik devam ediyor.

  Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun yeniden aday olmayacağını açıklamasının ardından İzmir’de büyükşehir için aday enflasyonu yaşanıyor.

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise İzmir konusunda ser verip sır vermiyor.

  Ancak CHP Kulislerinde, her ne kadar kesinlikle aday olmayacağını dile getirse de Aziz Kocaoğlu’nun gelen baskılar ve talepler üzerine son anda partisi için büyükşehir adaylığını kabul edebileceği ifade ediliyor.

  En son Menemen Emiralem’de hizmet verecek yağmur suyu ve atık su şebekesi alt yapı çalışmalarının başlaması sebebiyle düzenlenen törende İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, adaylık konusundaki iddialara yanıt verdi.

  ‘BENİM BOYNUMUN BORCU’
  Bu törende daha önce kullandığı ‘İzmir için kendimi yakarım’ sözlerine açıklık getiren Kocaoğlu, “Bu, bana bu ulvi görevleri veren bu kent için her türlü fedakarlığı yaparım anlamına geliyor. Ben yokum ama seçimi kazanacağım. İzmir’de seçimi kazanmak benim boynumun borcu. Aday olmak, belediye başkanı olmak için değil, CHP iktidarını sürdürmek için kendimi yakarım” ifadesini kullandı.

  ‘BU BİR BAYRAK YARIŞIDIR’
  Her türlü fedakarlıkta bulunmaya hazır olduğunu ifade eden Kocaoğlu, “1 Ekim’den sonra sürekli sizlerle buluşuyorum. 31 Mart akşamı İzmir’de hepimizin yüzü gülecek. Bu bir bayrak yarışıdır. Siyaset bir bayrak yarışıdır. Bayrağı bizden de ileriye taşıyacak, daha hızlı koşacak arkadaşlara teslim etmemiz ve onların yanında durmamız gerekir” açıklamasını yaptı.

  ‘KİMSENİN HADDİ DEĞİLDİR’
  ‘Aday değil diye çalışmıyor’ denilmemesi için en fazla kendisinin çalıştığını ifade eden Aziz Kocaoğlu, “Kimseyle derdim yok, ben partiliyim. 1954 seçimlerinde 6 yaşımda oy pusulası dağıtmış bir partiliyim. Benim sertliğimi bilmem neyimi sorgulayabilirsiniz ama partililiğimi sorgulayamazsınız. Kimsenin hakkı da haddi de değildir” dedi.

  ‘ADAY OLMAZSA VAY HALİMİZE’
  Aynı törende Menemen Belediye Başkanı CHP’li Tahir Şahin’in, “Aziz Kocaoğlu deyince akla çalışkanlık, namuslu adamlık, dürüstlük geliyor. Bulunması zor bir adamdır. Aziz Kocaoğlu 4 ay önce aday olmayacağını açıkladı. Ben de aday olmazsa ‘Vay halimize’ demiştim. Hâlâ, ‘Aziz Kocaoğlu aday olmazsa vay halimize’ diyorum. İkili sohbetlerimde de anlatmaya çalışıyorum. Geçen gün, ‘Bu ülke, bu İzmir için kendimi yakarım’ dedi. Çok güzel bir cümleydi, çok hoşuma gitti. Mecazi anlamda söylenmiş bir cümle. İzmir için kendini yakmak gerekiyorsa Aziz Kocaoğlu İzmir için kendini yaksın. ‘Dön Aziz Başkanım’ diyorum. Dön Aziz Kocaoğlu” çağrısında bulunması da dikkatlerden kaçmadı.

  DÖN BASKISI ARTABİLİR
  Önümüzdeki günlerde Aziz Kocaoğlu’na yeniden adaylık konusunda baskı artabilir.

  Ve CHP’nin derin kulislerinde kulaktan kulağa şu fısıltı dolaşıyor:
  “Eninde sonunda Kocaoğlu, gelecek baskılara dayanamayacak ve son virajda yeniden aday olacak. Kendisi için değil İzmir ve CHP için fedakarlık yaptığını açıklayacak. Kendisinin söylemiyle, ‘İzmir ve CHP için kendisini yakacak!’”

  Olur mu dersiniz?

  ….!


Bu Haberin Manseti :

Kocaoğlu yeniden aday mı?
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim