Koç'tan Yargı Skandallarına Sert Tepki

 • Haber Saati : 03 Mayıs 2015, Pazar 16:23:10 - 6 Yıl önce eklendi.
CHP Ankara milletvekili adayı olan Haluk Koç, seçim çalışmaları kapsamında, partisinin Pursaklar ilçe başkanlığını ve esnafını ziyaret ederek, Çankırı Küçük Hacıbey Köyü Derneği üyeleriyle de bir araya geldi.

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, "Herkesin yaşam tarzı, inancı ve kökeni ile başımızın üstünde yeri var. Tek şartla, bu devlete saygı duyacağız, bu bayrağa saygı duyacağız." dedi. Semboller üzerinden siyaset yapma döneminin bittiğine işaret eden Koç, "Hakim verdiği karardan dolayı tutuklanıyorsa Türkiye'de mahkeme teslim demektir." ifadelerini kullandı.
   
  Buradaki konuşmasında Türkiye'de semboller üzerinden siyaset yapma döneminin bittiğini vurgulayan Koç, "İnancı, yaşam tarzı ve kılık kıyafeti üzerinden insanları siyaset malzemesi yapmak yanlıştır. Bizim eksiğimiz varsa biz onu fark ettik. Zaten okullardaki serbestlik ortamı bizim tutumuzla sağlandı ve bu mesele bitti artık" diye konuştu.
   
  Koç, "Herkesin yaşam tarzı, inancı ve kökeni ile başımızın üstünde yeri var. Tek şartla, bu devlete saygı duyacağız, bu bayrağa saygı duyacağız. Öteki özellikleri söylemek senin şerefin, zenginliğin ama birlikte yaşama iradesini tartışmaya açmayacaksın. Bende açtırmıyorum. Bütün mesele bu." diye konuştu.
   
  HAKİMLERİN TUTUKLANMASI
   
  Bir hakimin verdiği karardan dolayı tutuklanmasını yanlış bulduğunu belirten Haluk Koç, "Hakim verdiği karardan dolayı tutuklanıyorsa, Türkiye'de mahkeme teslim demektir. Verdiği karar yanlış olabilir, üst mahkemesi var ve orada düzeltilebilir." değerlendirmesinde bulundu.
   
  CHP'nin seçim vaatlerini açıkladıktan sonra iktidar partisinin çok sert eleştirilerine maruz kaldığını ileri süren Koç, CHP'nin emeklilere iki maaş ikramiye, kredi kartı faizlerinin bir bölümünün silinmesi, taşeron işçilere kadro, asgari ücret artışı, aile yardımı, mazot fiyatı gibi vaatlerinden söz etti.
   
  Çiftçilerin mazotu ne kadar kullanacağının belirlendiğini anlatan CHP Genel Başkan Yardımcısı Koç, "Tarım konusunda iki Trakya büyüklüğünde alan ekilmiyor. Köylüye mazot 1,5 lira dedik, 'Asla veremezsin, verdirtmem' diyorlar. Bal gibi veririz, rafineri çıkışı fiyatı belli. Nasıl yatçılara veriliyor, biz de ÖTV'siz KDV'siz mazot vereceğiz." dedi.
   
  “SİYASET FUTBOL TAKIMINA BENZEMEZ”
   
  Siyasetin futbol takımına benzemediğini ileri süren Koç, şöyle devam etti: "Takımın yenilir, tutmaya devam edersin ama siyaset öyle değil. Siyasete inanılır oy verilir, destek sağlanılır, inanç varsa yine oy verilir. Artık kavga etmeden bir şeylerin değişmesi gerektiğine inanıyorum. Kimseyi ayırt etmeden kucaklamaya çalışıyoruz. Artık yeni bir sayfa açma zamanı geldi. Kimseyle işimiz yok, önümüze bakıyoruz."
   
  Bir vatandaşın "Suriyeliler geri dönecek mi?" şeklindeki sorusu üzerine Koç, "Ülkesinden kaçanlara insani görevimizi yapalım ama bir an önce Suriye'de bir barış oluşsun, Esad gider ya da kalır o onların meselesi. Biran önce biz oradaki karışıklığı artık teşvik eder, orayı karıştırır olmaktan çıkalım. Onları da kendi ülkelerine huzur içinde gönderelim. Yetmiyor, bizim somun bize yetmiyor, misafirperverlik hoş, güzel de misafir bile belli bir süre çekilir. Suriye huzura kavuşursa, dış politika değişikliğiyle olur gönderme. Çok üzülerek söylüyorum, Suriye'de olayı kışkırtan biziz." yanıtını verdi.
   
  Seçimden sonra olası bir koalisyon durumunda, kiminle koalisyon kuracaklarının sorulması üzerine de Koç, "Demirel 'Doğmamış çocuğa don biçilmez' derdi. Şu mutfakta yemek pişsin, ondan sonra söyleyeyim çorba sıcak mı? tuzlu mu?" cevabını verdi.


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim