Konak'ta gergin meclis

 • Haber Saati : 06 Eylül 2019, Cuma 09:39:17 - 5 Ay önce eklendi.
Konak Belediye Meclisi'nin eylül ayı ikinci birleşimi İzmir Büyükşehir Belediyesi salonunda yapıldı.

  Konak Belediyesi 2020-2024 yılları Stratejik Planının oybirliği ile kabul edildiği toplantıda AK Partili Hakan Yıldız ve CHP’li üyeler ve Başkan Abdül Batur arasında gergin anlar yaşandı. Hükümetin Konak Belediyesi'nin projelerine yönelik desteğinin yeterli olmadığı şeklindeki eleştiriyi yanıtlayan AK Partili Yıldız, rakamları kalem kalem açıklayacağını, Konak Belediyesi’ndeki kayıtların doğru olmadığını söyledi. Söz alan CHP Grup Sözcüsü Mahmut Esat Aslan ise Ankara’ya gönderilen projelerin bir türlü dönmediğini, İzmir’in ödediği vergi oranında hizmet alamadığını dile getirdi.

  Yıldız’ı hedef alan CHP’li Meclis Üyesi Mehmet Şerif Demir, “Sen önce Konak Belediyesi’nin adını ağzına alınca dikkatli ol. Konak borçsuz devredilen tek belediyedir. Türk bayrağını da ayyıldızı da kimse bize öğretemez. Çanakkale’den Mardin’e hepimiz Türkiye Cumhuriyeti’nin öz evladıyız” dedi.

  HERKES ÜSLUBUNA DİKKAT ETSİN

  AK Partili Yıldız’ın verdiği cevap sırasında araya giren Başkan Batur ise “Burası Konak Belediyesi’nin meclisi. Herkes üslubuna dikkat etsin” uyarısını yaptı.

  Yıldız’ın “Cevap hakkım doğdu, sözümü kesemezsiniz” itirazına Batur, “Keserim, başkan benim” yanıtını verdi. Yıldız’ın “Ben hiç bir zaman şahsı hedef alarak konuşmadım. Böyle bir kültürüm yok. Uyarı yapmanıza gerek yoktu” sözleri tansiyonu iyice yükseltti.

  PKK TARTIŞMASI

  Başkan Batur, Yıldız'ın PKK'nın üslendiği orman yangınlarına ilişkin paylaşımlarına atıfta bulunarak, “Biz sizin sosyal medyanızda yazdığınız gibi öyle falan filan bayrakları çekmeyiz. Bizim tek bayrağımız var, o da Türk bayrağıdır. Terörün her türlüsüne, nereden geliyorsa gelsin karşıyız. Bunu her yerde söyledik, yine söyleriz” diye konuştu.

  HER ŞEYİ SEN Mİ BİLİYORSUN

  AK Partili Yıldız’ın yatırımlar konusundaki ısrarı üzerine Başkan Batur, “Herşeyi sen mi biliyorsun. Ben de biliyorum İzmir’e ne kadar yatırım yapıldığını. Biz de getiririz kayıtları. İnsanları küçümseyerek, gererek konuşuyorsunuz. Öyle küçümsenecek kimse yok karşınızda” ifadelerini kullandı.

  Basın tarafından görüşlerine yer verilmediğini de savunan Yıldız ise “İstanbul İzmir otoyolunu, hızlı trenleri, şehir hastanelerini görmemişsiniz. Biz meclislerde genel siyasete girmeme prensibimizi koruyorduk ama cevap hakkı doğduğu için konuşuyoruz. Ayrıca ben PKK’nın sitesinden ormanları yaktığını açıklayanları, askerimizi şehit edenleri, bizi birbirimize düşürenleri savunmanın yanlışlığına işaret ettim” diye konuştu.

  TUNÇ SOYER'DEN KINAMA BEKLERDİM

  Bu sözler üzerine CHP sıralarından “Bu mecliste PKK’yı savunan bir kişi mi var? Niye bunları burada söylüyorsun” tepkisi geldi.

  AK Partili Yıldız ise “Olmaması sevindirici. Aynı şekilde Tunç beyden de kınama beklerdim” dedi.

  SODEM’E ONAY

  Gergin anlara sahne olan meclis toplantısı, Konak Belediyesi’nin SODEM’e dahil olması; Elektronik Haberleşme Altyapıları Geçiş Hakkı Ücret Tarifesi; Narlıdere Zihinsel Özürlüleri Koruma ve Destekleme Derneği’nin İZKA ile yapmış olduğu Nar Taneleri Eko Çiftlik ve Sosyal Yaşam Merkezi projesinin Konak'ta devam etmesi gibi maddelerin kabul edilmesiyle sona erdi.


Bu Haberin Manseti :

Konak'ta gergin meclis
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim