Konak'ta Üç Fidan Krizi

 • Haber Saati : 04 Mayıs 2015, Pazartesi 22:13:48 - 5 Yıl önce eklendi.
Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş yönetiminde gerçekleşen belediye meclis oturumunda Üç Fidan gerginliği yaşandı.

   
  Mecliste görüşülen isim değişikliği önerisine dair eleştirilerini dile getiren AK Parti Grup Başkanvekili Ömür Şanlı’nın “Hem asacaksınız, hem üzüleceksiniz” sözleri oturumda gerginliğe yol açtı.
   
   
  “HEM ASACAKSINIZ, HEM ÜZÜLECEKSİNİZ”
  Geçtiğimiz yıl Çınarlı’da hizmete açılan rekreasyon alanının adının “Üç Fidan Rekreasyon Alanı” olarak değiştirilmesine yönelik önerge mecliste sert tartışmalara yol açtı. Konuyla ilgili konuşan AK Parti Grup Başkanvekili Ömür Şanlı, “Hem asacaksanız, hem üzüleceksiniz…  CHP’nin mecliste iktidar olduğu dönemde 144 tane CHP’li milletvekilinden 97 tanesinin imzası ile o gençler asıldı. Bunların içinde İzmirli milletvekilleri de var. Bu gençler bizim ülkemizin evlatları. Bugün aynı şeyler Cumhurbaşkanı’mıza da yapılmaya çalışılıyor. Biz bu isim değişikliğine evet diyeceğiz ama özür dileyin. Bunu kabul edin. Bu çocuklar bizim çocuklarımızdı, özür bekliyoruz” derken, konuşması mecliste iki partinin üyeleri arasında sert tartışmalara yol açtı.   
   
   
  “AKP’NİN ÖVÜNDÜĞÜ PARTİLER DARBELERLE ANILIYOR”
  AK Parti’den gelen eleştirilere sert yanıt veren Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş ise, “İyi ki bu ülkede Cumhuriyet Halk Partisi var. Darbelerden zarar görenler hep CHP olmuştur, solcular olmuştur. Asılanlar, işkence görenler, hapiste yatanlar, yargısız infazlara uğrayanlar onlar olmuştur. AKP’nin siyasi mirasçısı olmaktan övündüğü partiler ise infazlar ve darbelerle anılıyor. Bu önerge CHP’li meclis üyelerinin verdiği bir önergesidir. Türkiye idamlarla hesaplaşmış ve idam cezasını kaldırmıştır. Bugün idam cezası gelmelidir diye konuşan parti hangisidir? Dar ağacı gelmelidir diyen, ipleri atan parti hangi partidir? CHP değişmiştir. Hamaset yapmak için böyle söylemlerde bulunmayın. Çınarlı Rekreasyon Alanı’nın adının “Üç Fidan” ile anılmasını istiyoruz. 6 Mayıs tarihi Türkiye’nin kara bir lekesidir. O idamlardan en iyi özür dileme şekli budur. İdamlarla hesaplaşmanın en iyi yolu budur.Hukuk dışı idamlara karşı bir duruş göstermek, hem de idam edilen üç gencin adını yaşatmak adına isim değişikliği yapıyoruz. Umarım Türkiye bunun farkındadır. Bu gençlerin yargılanması hukuksuz yargılamadır. Bu bugün de devam etmektedir. Hukuksuzluk o günden başlamıştır ve bugün de devam etmektedir. Türkiye bugün de çok acı şeyler yaşıyor. Türkiye keşke bütün hukuk yanlışlıkları ile hesaplaşmalıdır. yanlışları ile hesaplaşsa… Bundan sonra hukuk devletini yaşatan bir devlet olalım. Mücadelemiz demokrasi ve hukuk devleti için olsun” dedi.
   
   
  YENİ ADI “ÜÇ FİDAN REKREASYON ALANI” OLDU
  Yaşanan tartışmalarına ardından meclisin onayına sunulan isim değişikliği AK Parti’li ve CHP’li meclis üyelerinin oybirliği ile kabul edildi. Buna göre Çınarlı Rekreasyon Alanı’nın ismi, “Üç Fidan Rekreasyon Alanı” olarak değiştirildi. 


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim