LGS’de tam puan İzmir'den Çıktı

 • Haber Saati : 29 Haziran 2018, Cuma 08:37:42 - 11 Ay önce eklendi.
Liseye Geçiş Sınavı (LGS) sonuçlarına göre Özel İzmir SEV Ortaokulu’nda eğitim gören 8. sınıf öğrencisi Can Gökmen tam puan alarak Türkiye Birincisi oldu.

  Bu yıl tam puan alan öğrenci sayısının hayli düşük olduğu Liseye Geçiş Sınavı’nda (LGS) bir şampiyon da İzmir’den çıktı. Liseye Geçiş Sınavı (LGS) sonuçlarına göre Özel İzmir SEV Ortaokulu’nda eğitim gören 8. sınıf öğrencisi Can Gökmen tam puan alarak Türkiye Birincisi oldu. LGS’de tüm soruları doğru yanıtlamayı başararak şampiyonlar arasında yerini alan İzmir SEV öğrencisi Can Gökmen, İzmir’in gururu oldu.

  Başarısında ‘düzenli çalışma’ ve okulunda aldığı akademik desteğin büyük katkısı olduğunu söyleyen Gökmen, şunları söyledi: “Her gün sistemli olarak çalıştım. Yaptığım hataları post-itlere not aldım ve tekrar etmem gereken konuları tespit ettim ve sınavlardan önce bu konuların üzerinden geçtim. Okulun akademik programı ve hızlandırma programı da eksiklerimi tamamlarken bana destek oldu. Gelecekte yurtdışında Tıp alanında eğitim alarak, doktor olmak istiyorum.”

  Yıl Boyunca Sosyal Etkinliklerden Vazgeçmedi

  İzmir SEV Öğrenci Birliği Başkanı ve basketbol takımında oyuncu olan Can Gökmen, yıl boyunca sosyal etkinliklere katılımını sürdürdü. Sene içerisinde okul takımında basketbol maçlarına katıldı ve Öğrenci Birliği Başkanı olarak farklı etkinliklere liderlik etti.

  Özel İzmir SEV Ortaokulu Müdürü Sedef Özyiğit, “Öğrencimiz Can Gökmen’in, LGS sınavında kazandığı bu büyük başarı sebebiyle, İzmir SEV ailesi olarak çok mutlu ve gururluyuz.  Bu yıl yapılan LGS sınavı bilişsel becerilerin ölçüldüğü bir sınavdı. Okulumuzun öğretim programı anasınıfından 8. Sınıfa kadar bilişsel becerilerin geliştirmek üzere kurgulanmıştır. Can, disiplinli ve sistemli bir öğrenci olarak, okulumuzun eğitim ve öğretiminden, başarılı bir şekilde yararlanarak, okulumuzdaki öğrenme yolculuğunu tamamlamıştır. Bu büyük başarısı için öğrencimizi, ailesini ve öğretim yolculuğunda ona rehberlik eden tüm İzmir SEV öğretmenlerini tebrik ediyorum” dedi.Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim