Mahir Polat: AKP Refat Ortamı Yaratamadı

 • Haber Saati : 11 Haziran 2018, Pazartesi 10:59:41 - 1 Yıl önce eklendi.
CHP İzmir Milletvekili Adayları Mahir Polat ve Salih Özçifçi, seçim çalışmaları kapsamında toplumun tüm kesimleriyle bir araya gelmeye devam ediyor.

  CHP’li Mahir Polat, AK Parti'nin 16 yıldır uyguladığı politikalarla bugün Türkiye’de 16 milyon kişinin yoksul, 6 milyon kişinin işsiz olduğunu belirterek, “Çalışanın ve üretenin hakkını vermeyen AKP, Türkiye ekonomisinin ana gövdesini oluşturan çalışanlar, emekliler ve yoksul halkımızın ihtiyaçlarını karşılayabileceği bir refah ortamı yaratamamaktadır. Biz CHP iktidarında başta emekçiler olmak üzere emekliler, yaşlılar, gençlerin sorunlarının çözümü için önemli projeleri hayata geçireceğiz” dedi. CHP iktidarında asgari ücretin net 2 bin 200 lira seviyesine çıkarılacağını belirten Polat, 1 Ocak 2019’dan itibaren en düşük emekli maaşının 1500 lira olarak belirleneceğini söyledi.

  Seçim Koordinasyon Merkezi Açtılar

  CHP Milletvekili Adayları Mahir Polat ile Salih Özçifçi, 24 Haziran seçimlerine az bir süre kala çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. CHP Kemalpaşa ve Menemen örgütleriyle esnaf ziyareti yapıp, ardından Menemen Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışını gerçekleştiren Polat ve Özçifçi, Kemalpaşa’da ise Sütçüler, Çambel ve Ulucak’ta alan çalışması yaptı. Naldöken Mahallesi’nde seçim bürosu açan Polat ve Özçifçi, Sivas İmranlılar Kalkınma Kültür ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret etti. Polat ve Özçifçi, ardından da Bornova Belediyesi’nin düzenlediği iftar yemeğine katıldı.

  "Milyonlarca Emekçi Açlık Sınırının Altında Yaşıyor"

  Polat, CHP’nin başta dar gelirli yurttaşlar olmak üzere toplumun tüm kesimleri için önemli sosyal projeleri hayata geçireceğini belirterek, bunların başında asgari ücretle çalışanlar, yoksullar, gençler, emekliler ve yaşlıların geldiğini söyledi. Emeklilerin emekli maaşıyla geçinemediğini, AKP’nin 16 yıllık iktidarında büyük oranda yoksullaştığını ifade eden Polat, “Türkiye’de bugün 16 milyon insanımız yoksul, 6 milyon insanımız işsizdir. Milyonlarca emekçi, açlık sınırının altında asgari ücretle yaşamlarını sürdürmektedir. Çalışanın ve üretenin hakkını vermeyen AKP, Türkiye ekonomisinin ana gövdesini oluşturan çalışanlar, emekliler ve yoksul halkımızın ihtiyaçlarını karşılayabileceği bir refah ortamı yaratamamaktadır” dedi.

  Asgari Ücret 2 Bin 200 Lira Olacak

  CHP iktidarında asgari ücretin net 2 bin 200 lira seviyesine çıkarılacağını belirten CHP Milletvekili adayı Mahir Polat, Aile Sigortası uygulaması ile tüm yoksulların sağlık güvencesine kavuşturulacağını anlattı. Polat, “Asgari ücretten gelir vergisi almayacağız. Asgari ücrete yılda bir defa değil, altı ayda bir ocak ve temmuz aylarında olmak üzere zam yapacağız. Asgari ücret artışını enflasyon ve refah artışı payını dikkate alarak altı ayda bir belirleyeceğiz” diye konuştu.

  "En Düşük Emekli Maaşını 1500 Lira Yapacağız"

  Emeklilere de Ramazan ve Kurban bayramlarında birer maaş ikramiye vermeyi hedeflediklerini vurgulayan Polat, yapılacak çalışmaları şöyle sıraladı: “Adil bir intibak yasası çıkaracağız. Katsayı ve gösterge sistemini yeniden düzenleyeceğiz. Emeklilikte yaşa takılanların mağduriyetini gidereceğiz. 1 Ocak 2019’dan itibaren en düşük emekli maaşını 1.500 TL yapacağız. Emeklilere milli gelir artışından refah payı vereceğiz. Emeklilerin geçmişteki refah payı kayıplarını tazmin edecek bir intibak yasası çıkaracağız. Emekli banka promosyonlarını kamu çalışanları ile aynı orana yükselteceğiz. Emekliler için muayene ve ilaç katılım paylarını ve fark ücretlerini kaldıracağız. 65 yaş üzerindeki yurttaşlarımızın kültür, sanat ve spor etkinliklerinden ücretsiz yararlanmalarını sağlayacağız.

  Yaşlılar Huzura Kavuşacak

  CHP iktidarında yaşlıların da toplumdan uzaklaştırılmayacağını ifade eden Polat, “Emekli maddi güce kavuşacak ve sosyal çevrelerini genişletecek çalışmalar yapılacak. Son yıllarda haksız olarak aylığı kesilen yaşlılarımıza aylıklarını yeniden bağlayacağız. Tüm yaşlılarımızı sağlık güvencesine kavuşturacağız. Yeterli sayı ve kalitede yaşlı bakım evleri ve huzurevleri açacak ve evde bakım ve destek hizmetlerinin kalitesini artıracağız. Evde herkes çalışıyorsa, bakıma muhtaç yurttaşlarımızın gündüz yaşlı bakım hizmetlerinden ücretsiz faydalanmalarını sağlayacağız. Evde destek ve bakım hizmetlerini yaygınlaştıracak, tüm yaşlılarımızı bakım güvencesine kavuşturacağız” dedi.


Bu Haberin Manseti :

Mahir Polat: AKP Refat Ortamı Yaratamadı
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim