http://www.edremit.bel.tr/

Malatya'da 30 Fabrika Kapandı

 • Haber Saati : 05 Mayıs 2015, Salı 00:14:46 - 4 Yıl önce eklendi.
Malatya bağımsız milletvekili adayı Dr. Ali Yalçın, "Malatya'da son 3 ayda 30 fabrika kapandı. Malatyalılar bir takım vergilerin, borçların mağduru oldu." dedi.

  Dr. Ali Yalçın, 7 Haziran Genel Seçimlerine yönelik çalışmalar kapsamında kent merkezinde esnafları ziyaret etti. Yalçın, burada yaptığı açıklamada, Türkiye ve Malatya'da milletvekili adayı belirlenirken, halkın görüşü alınmadığını, tepeden inme adaylar belirlendiğini ifade etti. Milletin kendini temsil edecek vekili kendisinin seçemediğine işaret eden Yalçın, "Bağımsız iradenin temsil edilmesinde halkın görüşünün, reyinin alınmadığını defalarca görüyoruz. Sizin oyunuzla seçilip gidenler sizlere biat borcu içerisinde hissetmiyorlar. Bu demek oluyor ki biz gitsek de gitmesek de insanlar bize oy veriyorlar. Böyle olunca vatandaşa karşı bir mahcubiyet duygusu taşımıyorlar. Malatya'da maalesef bunun örnekleri hep kötü oldu. Biz en gerçekçi seçimlerin doğrudan halka gitmek ve halkın görüşleri doğrultusunda bir netice almak olduğuna inanıyoruz." diye konuştu.
   
  Malatya'nın yaşadığı sıkıntılara da değinen Yalçın, Malatya'ya diğer illere nazaran az yatırım yapıldığını, şehirdeki bölge müdürlüklerinin kapatılarak başka illere taşındığını ifade etti.
   
  30 Mart sonrası Malatya'nın büyükşehir statüsüne geçirildiğini söyleyen Yalçın, bu yeni statünün getirdiği vergi yüklerinin vatandaşı borç mağduru yaptığını dile getirdi. Malatya organize sanayi bölgelerinde son 3 ayda 30'a yakın fabrika kapandığının altını çizen Yalçın, esnaflardan da alışveriş merkezindeki işyerleriyle aynı oranda vergi alınmasının doğurduğu adaletsizliğe dikkat çekti.
   
  Yalçın, şöyle devam etti: "Esnafımızdan AVM'de bulunan iş yerleriyle aynı vergiyi alıyorlar. Esnaf toplam olarak 70 milyon vergi ödedi. Alışveriş merkezleri şehir merkezinden 60 kilometre uzakta olmalı. Hafta sonları da kapalı olmalı. Çeşitli bağlantılarla bunlar olmuyor. Bu da en çok esnafı etkiliyor."
   
  Esnaflar da Yalçın'a sıkıntılarına aktardı. Bağ-Kur emeklisi bir esnaf, "Benim ne dükkanım var, ne de bahçem var. 820 lira maaş alıyorum, elektriği, suyu, doğal gazı derken 970 lira para yatırıyorum, 170 lirada cebimden gidiyor. Emekli ölmüş. Benden gelir vergisi istiyorlar, maaşımı kesiyorlar." dedi.


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim