Malatyalılar'dan CHP'li Gümrükçü'ye tam destek

 • Haber Saati : 13 Mart 2019, Carşamba 16:19:53 - 1 Yıl önce eklendi.
Millet İttifakının Çiğli Belediye Başkan Adayı Utku Gümrükçü seçim çalışmaları kapsamında İzmir Malatyalılar Kültür ve Dayanışma Derneğini ziyaret etti.

  Dernek Başkanı Vural Kaynarca, ziyaretten çok memnun olduklarını dile getirerek ‘Genç adayımıza güveniyoruz, başarılı olacağınıza inanıyoruz. Kendisini destekliyoruz ve başarılar diliyoruz” dedi.

  Meclis üyesi listelerinde 3 kişinin Malatyalı olduğunu söyleyen Gümrükçü: “O bana oy verdi, şu bana oy vermedi diye bir anlayış bizde yok. Çiğli Belediyesi hepimizin belediyesi olacak. Burada bir barış var. Bu kadar karışık ve yoğun göç almış bir ilçe ama toplumsal barışı sağlayabilmiş ve koruyabilmiş bir yer Çiğli. Keşke Türkiye’de de her yer böyle olsa, her yer Çiğli gibi olsa” dedi.

  Türkiye’nin önemli bir süreçten geçtiğini söyleyen Utku Gümrükçü: “Bu seçim her ne kadar yerel seçim olsa da artık genel seçim havasına büründü. Her ne kadar ortam gerilmeye çalışılıyorsa da biz kendi işimize bakıyoruz. Nedir bizim amacımız; hizmet etmek. Çiğli’de 72 milletten de insan yaşıyor. Siyasi düşüncesine bakmaksızın, memleketine bakmaksızın, bize oy verip vermediğine bakmaksızın bu ilçede yaşayan herkese hizmet götürmenin derdinde bir belediye olacağız” dedi.

  BELEDİYE HEPİMİZİN BELEDİYESİ OLACAK

  Özellikle yerel seçimlerde hizmet edebilecek ve sevilen adayların etrafında kenetlenilmesi gerektiğini vurgulayan Gümrükçü: “O bana oy verdi, şu bana oy vermedi diye bir anlayış bizde yok. Çiğli Belediyesi hepimizin belediyesi olacak. Burada bir barış var Bu kadar karışık ve yoğun göç kalmış bir ilçe ama toplumsal barışı sağlayabilmiş ve koruyabilmiş bir yer Çiğli. Keşke Türkiye’de de her yer böyle olsa, her yer Çiğli gibi olsa. Ama Çiğli’nin sorunları da çok. İçinde balıkçılık da var, hayvancılık da var, havalananı da var, organize sanayi bölgesi de var, üniversitesi de var, özel hastanesi de var, devlet hastanesi de var, Kuşcenneti de var. Yok yok… Ama Çiğli’yi İzmir’e, Türkiye’ye tanıtacak bir güç yok. Çiğli’nin hakkını savunacak bir lobisi yok.  Bir sürü derneğimiz var ama bir kent konseyimiz yok. Dernekler bir araya gelse Çiğli’nin sorunlarını dile getirse, mahalle meclisleri olsa, oradan çıkan kararlar belediyeye iletilse… Çünkü Çiğli tahminlerden de hızlı büyüyor, nüfus hızla artıyor. Bizim bu büyümeyi planlı bir şekilde kontrol edebilmemiz lazım. Sizlerin de katılımıyla Çiğli’nin 25 yılını planlamamız lazım. Çiğli için bir hedef koymamız lazım, bizim Çiğli için bir hayal kurmamız lazım ama bunu beraber kurmamız lazım. Vatandaşın belediyeden hizmet talep etmesi lazım. Tüm derneklerimizi de bu sürece dâhil edeceğiz”  diye konuştu.

  TRAMVAY KÂTİP ÇELEBİ ÜNİVERSİTESİNE KADAR GELECEK

  Çiğli’de bir değişim döneminin başladığına dikkat çeken Gümrükçü: “Allah’ın izniyle bu yaz çöp kokusu çekmeyeceğiz. Çöplük artık gidiyor… Tramvay projesinin parası hazır, projesi hazır, Bakanlıktan onay bekleniyor. Karşıyaka’dan gelecek ve Kâtip Çelebi Üniversitesi’ne kadar gidecek. Peki, biz ne yapacağız belediye olarak; her mahalleye bir belediye kuracağız, her muhtarın yanına bir belediye çalışanı koyacağız. Muhtarlığa girdiğinizde aslında belediyeye de girmiş olacaksınız. Her mahalleye bir kreş açacağız. Üretici kooperatifleri kuracağız, var olanlara destek vereceğiz. Sosyal tesisler, modern pazaryerleri kazandıracağız. Vatandaş ‘belediyeye geldim ama başkanı göremedim’ diyorsa olmaz. Neden? O sorun başkana kadar geliyorsa orada bir sorun var demektir. İyi çalışan bir sistem kurup vatandaşın sorununu daha mahallesinde çözeceğiz.”

  YAPARSAK SİZ BİZİ TUTARSINIZ YAPAMAZSAK DA BIRAK GİT DİYECEKSİNİZ

  Belediye Başkanlarının hatalı kararlar verebileceğini söyleyen Utku Gümrükçü: “Sizlerden rica ediyorum; bize hatalarımızı söyleyin. Nerede yanlış adım attıysak uyarın. Çünkü belediyecilik bir belediye başkanına bırakılmayacak kadar önemlidir. Siz katılımcı olur ve bize destek verirseniz o kadar başarılı bir Çiğli Belediyesi yaratırız. 5 senenin sonunda da ya ‘Başkan, bir daha aday ol’ dersiniz ya da ‘Yapamadın, bırak git başkası gelsin’ dersiniz. Bu hakkınız ve hakkınızı sonuna kadar kullanın.”

  HERKESTEN OY İSTİYORUZ

  Bugüne kadar CHP’ye oy vermeyen kesimlerden özellikle oy istediklerini söyleyen Gümrükçü: “Normalde CHP’nin oy oranı belli. Şimdi ittifaktan da doğan bir oy artışı olacak. Ama tüm kesimlerden, tüm partilerin seçmenlerinden ben bu seçimde bir oy istiyorum. Sandıktan ne kadar güçlü çıkarsak “Ya bu başkanı herkes destekliyor, arkasında halk var. Demek ki iyi şeyler yapıyor, halk güveniyor” derler ve biz de sorunları çözmek için sizlerin gücünü yanımızda hissederiz. Ankara’da da, Büyükşehir’de de elimiz o kadar güçlü olur. Biz bir destek verin ve bizi sandıktan tüm İzmir’de birinci çıkarın ben de size hizmette Karşıyaka’yı  geçme sözü veriyorum” dedi.


Bu Haberin Manseti :

Malatyalılar'dan CHP'li Gümrükçü'ye tam destek
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim