Maskeli Siyaset Balosu Başladı

 • Haber Saati : 30 Nisan 2015, Perşembe 17:44:13 - 6 Yıl önce eklendi.
MHP'li Vural: Maskeli Siyaset Balosu Başladı

  MHP TBMM Grup Başkan Vekili ve İzmir Milletvekili Oktay Vural, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın, İzmir’de Vali Mustafa Toprakla birlikte imam hatip müdürleriyle toplantı yapmasına tepki gösterdi.
   
  Gündemdeki konularla ilgili olarak MHP İzmir İl Başkanlığı'nda basın toplantısı düzenleyen Vural, “Vali devletin valisidir, AKP il başkanı değil. Birilerinin mahdumlarının nedimesi ya da refakatçisi değildir. Bu çerçevede bakıldığında maalesef İzmir’e bir proje valisi olarak gönderilen vali, öncelikli olarak bir dönem burada milletvekilliği yapan, daha sonra da belediye başkanlığı adaylığını sürdüren birisi için bir proje olarak gönderilen vali, maalesef İzmir’de devletin valisi olmak yerine, Adalet ve Kalkınma Partisi'nin valisi olarak hareket etmeye devam etmektedir. İzmir gerçekten büyük bir şehir olarak çok kıymetli valileri olmuştur ve bağrına basmıştır, İzmir’e sahip çıkanları ama İzmirliler parti valisini sevmez. Devletin valisi olması gerekir.” dedi.
   
  'DEVLETİN VALİSİ OLMAK GEREK'
   
  Vali Toprak’ın, devletin değil de AK Parti'nin valisi gibi hareket ettiğini ileri süren Vural, “Ama bugün İzmir Valisi, TÜRGEV denilen bir vakfın yaptığı bir toplantıya imam hatip müdürlerini çağırıyor, oraya katılıyor. Sen rekafatçi misin ya? Seni toplantıya çağırıyor da hangi sıfatla katılıyorsun oraya? Böyle bir şey kabul edilebilir mi? Bu nasıl bir anlayıştır? Milli Eğitim Bakanı mıdır bu? Senin amirin midir bu? Bu devletin gücünü nasıl kullanabiliyor, Bilal Erdoğan? Bilal Erdoğan’ın sıfatı nedir? Sen bir valisin, İzmir’i temsil ediyorsun. Bir de orada kalkmışlar, 'İnançlı nesiller yetiştireceğiz.' Biz o inancın temelini 17 Aralık'ta gördük, 25 Aralık'ta gördük. Villada para sıfırlayanların, yapılacak şeyleri ondan mı, bundan mı demek suretiyle kupon arazi peşinde koşanların ne yapmak istediklerini gördük. İnanç değerleri üzerinde bu oyunu oynayan zihniyetten kurtaracağız. Dolayısıyla İzmir’de vali, Bilal Erdoğan’a refakat ediyor yani. Bu nasıl bir anlayıştır? Kirli, pis bir oyun devam ediyor ve bu yönüyle bakıldığında vali, daha önce burada aday olduğu zaman bakan, bakanlık sıfatı olmadığı zaman refakat edip de toplantılarına katılıyordu. İzmir hangi partiye oy verirse versin, cumhuriyetin valisini istiyor, partinin valisini değil. Siyaset yapacaksan bırak valiliği, çık AKP il başkanlığı yap.” şeklinde konuştu.


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim