Menemen'den 'atık kumbara' sözü

 • Haber Saati : 29 Mayıs 2019, Carşamba 14:42:42 - 1 Yıl önce eklendi.
Menemen’in önemli kurum ve kuruluşlarına ziyaretler düzenleyen Emiralem Şehit Barış Demir İlkokulu Menemen Belediyesi’ni ziyaret etti.

  Öğrenciler, önce Belediye birimlerini gezdiler, ardından Başkan Yardımcısı Mehmet Cin ile beraber Meclis Salonuna gelerek yönetim hakkında bilgi edindiler.

  Bilgilendirmelerin ardından Başkanlık makamına geçen öğrencileri Belediye Başkanı Serdar Aksoy karşıladı. Aksoy, çocukların her birine Nutuk hediye ederek, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yolunda böyle güzel öğretmenlerle başladığınız eğitim hayatınızın aynı gurur ile devam etmesini, Atatürk’ün ruhunu içinizde hissetmenizi temenni eder, başarılar dilerim” diye konuştu.

  “YOLUNUZ DEMOKRASİDEN GEÇSİN”

  Ziyaret sırasında öğrenciler ve öğretmenleri karşılayarak belediyenin işleyişi ve birimlerin görevleri hakkında bilgilendirmeler yapan Başkan Yardımcısı Mehmet Cin, tüm merak edilenleri cevaplayarak, okulun ihtiyaçlarına da cevap verdi. Cin, öğrencileri Meclis salonunda ağırladı ve onlara demokrasi koltuklarında oturduklarını hatırlatarak “Çocuklar, Belediye yönetimleri yerelin yani sizin yaşadığınız bölgenin en iyi ve düzenli şekilde yönetilmesini sağlıyor. Bugün Menemen’deki sizler için yapılan parklar ve onların temizliği de bu görmüş olduğunuz binada ve bu salonda karara bağlanıyor” şeklinde konuştu.

  Menemen Belediyesi’ndeki görevlendirmeler hakkında da bilgilendirmeler yapan Cin, Başkan Yardımcıları ve Danışmanları ile beraber ortak kararların alınmasında demokrasiye vurgu yaparak, “Ev hayatınızda ve arkadaşlarınızla aldığınız kararlarda olduğu gibi burada da Menemen için ortak karar veriliyor. Burada demokrasi işleniyor çocuklar. Sizin yolunuzun da her zaman demokrasiden geçmesini dilerim” ifadelerini kullandı.

  İHTİYAÇLARA CEVAP VERİLDİ

  Başkan Yardımcısı Mehmet Cin ayrıca Şehit Kemal İlkokulu arkasında bulunun Menemen’deki tarihi kilisenin bakımının da başlanacağını bildirerek, “Menemen’de temizlik, düzen ve sağlık için yeni dönem başladı. Bundan sonraki süreçte ihtiyaçlara cevap vermede öncü bir belediye olacağız. Kilise’nin bakımı, okul çevrelerinin güvenlik ve temizliği gibi hususlar Belediyemizin öncelikleri arasında olacak. Bu konuda kimsenin şüphesi olmasın. Geri dönüşüme, idareye ve temizlik ile güvenliğe verdiğimiz önem her şeyin önünde olacaktır. İstanbul’da olduğu gibi Menemen’de de her şey çok güzel olacak” dedi.Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim