Menemen'in iki mahallesine taziye evi

 • Haber Saati : 30 Kasım 2019, Cumartesi 12:03:31 - 1 Yıl önce eklendi.
Menemen’in Asarlık ve Yeşilpınar mahallelerinde yapımı tamamlanan Taziye Evleri düzenlenen törenle açıldı.

  Menemen Belediyesi sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde Asarlık semtinde iki adet Taziye Evi’nin yapımını tamamlayarak bugün vatandaşların hizmetine açtı. Açılışa Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, Belediye Meclis Üyeleri, CHP ve İYİ Parti İlçe Yöneticileri, Menemen Müftüsü Mehmet Seven, STK temsilcileri, kurum ve kuruluş temsilcileri, muhtarlar ve Asarlıklı vatandaşlar katıldı.

  Başkan Aksoy: “Toplumsal bütünlüğümüzü sağlama noktasında bu merkezler önemli bir yer tutuyor”

  Asarlık Taziye Evi’nin açılışında konuşan Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, “Taziye Evleri bizim kültürümüzde var olan bir gerçek. Bizler buralarda hem dayanışma içinde oluyor, hem de acılarımızı paylaşıyoruz. Toplumsal bütünlüğümüzü sağlama noktasında bu merkezler önemli bir yer tutuyor. Bugün Asarlık’ta 2 tane Taziye Evi’nin birden açılışını yapacağız. Asarlıklı dostlarıma 3. Taziye Evi’nin de buradan müjdesini vermek istiyorum. Bir diğer müjdem ise Turgut Özal Bulvarı ile ilgili olacak. Turgut Özal Bulvarı’nı baştan sona yeniliyoruz. Menemen’e, Asarlık’a yakışır bir şekilde Turgut Özal Bulvarı’nı tüm peyzaj ve kaldırım çalışmalarıyla, ışıklandırmasıyla birlikte yepyeni bir görüntüye büründüreceğiz. Asarlık’a bir müjdem daha var. Haziran ayı itibariyle doğalgaz Asarlık’a geliyor” diye konuştu.

  Göreve geldikleri günden bu yana tek bir amaç için, Menemen’e hizmet etmek, bir şeyler katmak için çalıştıklarını söyleyen Başkan Aksoy, “Menemen’de taş üstüne taş koymak için çalışıyoruz. Siyaseti bir kenara bırakarak bir şey söylemek istiyorum. Buraya kim katkı sağladıysa buradan teşekkürlerimi sunuyorum. Eleştirmeyi bileceğiz ama yeri geldiğinde teşekkür etmeyi de bileceğiz. Dolayısıyla buranın yapımında bir şekilde emek vermiş geçmiş dönem yönetimine de çok teşekkür ederim. Menemen Belediye çalışanlarına teşekkür ederim. O emekçi arkadaşlarım ciddi bir çalışma sonucunda burayı hayata geçirdiler. İnşallah Menemen Belediyesi olarak saymış olduğum 3 projemizi önümüzdeki süreçte gerçekleştireceğiz” açıklamasını yaptı.

  “Bir olalım, tek olalım, kardeşçe yaşayalım istiyoruz”

  Konuşmasına Belediye Başkanı Serdar Aksoy’a teşekkür ederek başlayan Irmak Mahallesi muhtarı Metin Koçak ise, “Asarlık’ta hizmete susamış bir topluluk var. Serdar Başkanımız göreve geldikten sonra kendisi ile görüşerek sorunlarımızı anlattık. Bu tesis ile ilgili de görüştük ve 1.5 ay gibi kısa bir zamanda proje tamamlanarak hizmete hazır hale getirildi. Asarlık için ilgi ve destek bekliyoruz. Doğalgaza, metroya ihtiyacımız var. Bu konuları da yine başkanımızla görüştük. Biz bir olalım, tek olalım, kardeşçe yaşayalım istiyoruz” dedi. 

  Arkasından mikrofona çıkan Gölcük Muhtarı Yakup Görceğiz, “Bu Taziye Evi benim içi çok önemli biz hizmet. Çünkü insan en fazla birini kaybettiğinde, cenazesi olduğunda yanında birilerinin olmasını istiyor. Menemen Belediyesi bu Taziye Evi’ni yaparak yanımızda olduğunu gösterdi. Bu nedenle Başkanımıza çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

  Menemen Müftüsü Mehmet Seven’in duaları ve kurdele kesiminin ardından açılışı yapılan Asarlık Taziye Evi’nin Başkan Aksoy ve konuklar tarafından gezilmesinden sonra Yeşilpınar Taziye Evi’nin açılışına geçildi.

  Yeşilpınar Taziye Evi açılışında yaptığı konuşmada birlik ve beraberlik mesajı veren Başkan Aksoy, “Ayrı yok gayrı yok. Vatanda bizim, bayrakta bizim, Asarlık’ta bizim, Menemen’de bizim, Alevi’de bizim, Sunni’de bizim, Türk’te bizim, Kürt’te bizim, hepsi bizim. O yüzden buraya emek veren tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.


Bu Haberin Manseti :

Menemen'in iki mahallesine taziye evi
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim