Milli İttifak İzmir adaylarını tanıttı

 • Haber Saati : 02 Mayıs 2015, Cumartesi 09:19:45 - 6 Yıl önce eklendi.
Milli İttifak İzmir'de genel başkanların katılımıyla 1'inci bölge ve 2'nci bölge milletvekili adaylarını tanıttı.

  MİLLİ İttifak İzmir'de genel başkanların katılımıyla 1'inci bölge ve 2'nci bölge milletvekili adaylarını düzenlenen aday tanıtım toplantısında tanıttı. Toplantı da Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Desitici, "Millete açlık sınırının altında maaş vermek o millete yapılan zülümdür" derken, Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak ise, Milli ittifakın iradesine dayanan devlet başa gelecek" diye konuştu.
  Milli ittifak İzmir'de, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Desitici ile Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak'ın katılımıyla 1'inci bölge ve 2'nci bölge milletvekili adaylarını İsmet İnönü Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen aday tanıtım toplantısında tanıttı. Fuar Lozan Kapısı'nda partililer tarafından mehteran takımıyla karşılanan her iki genel başkana yoğun ilgi gösterildi. Partililer, 'Muhsin bozkurt, Mücahit Erbakan', 'Milli ittifak barajları yıkacak' sloganları attı.
   
  Aday tanıtınım toplantısında ilk konuşmayı yapan ve partilileri "Ey geçmişin yiğitleri selam sizlere, Ey geleceğin şehitleri selam sizlere" sözleriyle selamlayan Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Desitici, "Bizler hayırda ittifak ettik. Yıllardır her türlü yoklukla mücadele ettik, ama hep inandık, inancımızı hiç kaybetmedik. Biz biliyoruz ki zafer elbet inananların olacaktır. Bayrağımız adına, vatanımız adına, ihlas bilinciyle bir araya geldik. Ülkemizin bu kötü günlerinde ittifakımızın halkımız tarafından kabul göreceğini umut ediyoruz. Milli ittifakın öncülüğünde işçilerimizin canını, hakkını ve emeğini ön planda tutan bir iktidar kuracağız. Bakın bugün hala 1 Mayıs nerede kutlansın diye tartışılıyor. Sen iktidar olarak Soma'da Ermenek'te işçinin ölümüne engel olamıyorsan, işçinin hakkını emeğini vermiyorsan, 1 Mayıs'ı ister Taksim'de kutla, ister başka bir yerde. İktidarın görevi işçinin bayramını istediği yerde kutlamasına yardımcı olmaktır" dedi.
  ARINÇ DOĞRU KONUŞUYOR, ANCAK UYGULAMA DA SIKINTILI
  Milli ittifakın iktidara yürüdüğünü ifade eden Destici şöyle devam etti: "Bu iktidar 'yasakları kaldırılacağız' diye geldi, ülkeyi yasaklar ülkesine dönüştürdü. 'Yolsuzlukla mücadele edeceğiz' diye geldiler, yolsuzluk batağına saplandılar. 'Yoksullukla mücadele edeceğiz' dediler, vatandaşı yoksulluk sınırının altında yaşamaya mahkum ettiler. Türkiye'de 30 milyon vatandaşımız yoksulluk sınırının altında yaşıyor. Sayın başbakan sen paralel yapıyı bırak. Milletin açlık sorununa çözüm bul çözüm sayın başbakan. Biz milletin yoksulluğuna milli ittifak olarak son vereceğiz. Biz ne söz verdiysek yaparız. Çünkü biz yapamayacağımız bir vaatte bulunmayız. Asgari ücreti 1500 TL yapacağız. Millete açlık sınırının altında maaş vermek o millete yapılan zülümdür zulüm. Biz bunu kabul etmiyoruz ve onların saltanatını yıkmaya geliyoruz. Baskı rejimi kuranlara sesleniyorum; kendinize itiraz edenleri tutuklayıp hapse attınız. Beni de tutuklasınlar, işte buradayız. Kimseden korkumuz yok. Kaynak nerede diye soruyorlar. Bakın Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç diyor ki; 'Biz israf etmesek vergi almazdık.' Kendisi hep doğru söyler ama uygulamada hala başarısız. İşte kaynak burada, kaynak var. Bu düşüncelerle çıktığımız yolda iktidara yürüyoruz."
  HERKESİN HAKKINI KORUMAK İÇİN GELİYORUZ
  Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak ise, Türkiye'deki yolsuzlukları gidermek için ittifak kurduklarını belirterek, "Bu toplantılar birleşmemizin besmelesi olacaktır. Biz herkesin ama herkesin hakkını savunmak için değil, hakkını korumak için geliyoruz. Bu topraklarda yaşayan her canlının hakkını korumak için geliyoruz. Hak namına yürüdüğümüz takdirde önümüzde hiçbir engel kalmayacaktır. Tarihimiz bunun örnekleri ile doludur" dedi.
  İktidarın eğitim politikasını da eleştiren Kamalak şunları söyledi; "Bugünkü milli eğitim ancak milli piyango kadar millidir. Böyle olmasaydı 10 yıl içinde 5 bakan ve bir o kadar da model değişir miydi? Çözüm ahlak ve maneviyata dayanan milletin özünü oluşturan bir eğitim sistemine geçmekle mümkündür."
  HAK ADALET BUNUN NERESİNDE
  İşçilerin bayramını kutlayan, ancak kutlanacak bir bayramın kalmadığını işçilerin matem havasında yaşadığını vurgulayan Kamalak, "1 Mayıs İşçi Bayramı'nı bayram olarak değil, matem olarak kutlamalıyız. İşçilerin hayatını zehir eden bir zihniyete karşı biz geliyoruz. Bakın hırsızı, yalancıyı, yolsuzluk yapanı kendi arkadaşına teslim etmek adalet midir? eğer mecliste yolsuzlukla ilgili bir komisyon kurulacaksa, bu komisyon yolsuzlukla suçlanan bakanların arkadaşlarından oluşmamalıdır. Biz hak ve adalete öylesine inanıyoruz ki, meclise izinsiz ve mazeretsiz gelmeyen vekilin maaşını kesip vatandaşa vereceğiz. Bir tarafta ak saraylar, villalar ama emekliye gelince 24 TL zam. Hak adalet bunun neresinde. Herkes bilsin ki Milli ittifakın iradesine dayanan devlet başa gelecek" diye konuştu. Toplantı adayların genel başkanlarla sahnede çektirdikleri fotoğrafla sona erdi.


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim