Oran'dan Çeşme Turizm Fakültesi’ne büyük destek!

 • Haber Saati : 01 Ağustos 2019, Perşembe 14:05:19 - 10 Ay önce eklendi.
Çeşme Turizm Fakültesi’nde gerçekleşen toplantıda Başkan Oran, “Bu kentin Turizm Fakültesi’nin yetiştireceği insanlara ihtiyacı var.

  Çeşme Turizm Fakültesi’nde gerçekleşen toplantıda Başkan Oran, “Bu kentin Turizm Fakültesi’nin yetiştireceği insanlara ihtiyacı var. Bunun yanı sıra öğrencilerin varlığı benim esnafım için ekonomik destektir. Sezon bittiğinde ve sen, ben, bizim oğlan kaldık dediğimiz dönemde bizim için can suyudur” dedi.
  Geçtiğimiz yıllarda Yüksekokul olarak devam eden, kısa bir süre önce Konaklama İşletmeciliği, Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği bölümleri ile fakülteye dönüşen Ege Üniversitesi Turizm Fakültesi’nde düzenlenen bilgilendirme toplantısına; Belediye Başkanı Ekrem Oran ile birlikte Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, Çeşme Kaymakamı Hacı Mehmet Kara ve sivil toplum örgütleri katıldı.

  Fakültenin ve öğrencilerin sorunlarının masaya yatırıldığı, ihtiyaçların giderilmesi noktasında çözüm önerilerinin konuşulduğu toplantıda Başkan Oran, “Çeşme dünya turizmindeki yerini artık bu işin eğitimini almış, yetenekli ve kalifiye elemanlar ile alacak. Çeşme turizm sektörü öğrencileri için eşsiz bir uygulama alanı. Bizler belediye, kaymakamlık, üniversite ve sivil toplum örgütleri olarak bu fakülteye sahip çıkmalı ve daha iyi noktalara taşımalıyız. Belediye olarak elimizi taşın altına koymaya hazırız!” diye konuştu.

  Turizm Fakültesi Çeşme’ye can suyu olacak!

  Fakülte binasının boya ve badanasından, Dalyan Kampüs yolunun aydınlatılmasına kadar bir çok sorunun çözümünü üstlenen Başkan Oran, şunları söyledi:

  “Bizim bu fakülteyi el birliğiyle tercih edilen, girmek için yarışılan bir fakülte haline getirmememiz için hiçbir sebep yok. Öğrencilerin varlığı benim esnafım için ekonomik destektir. Hem de ne zaman herkes gitti, sezon bitti, sen, ben, bizim oğlan kaldık dediğimiz dönemde bizim için can suyudur. Bunu da muhakkak değerlendirmemiz lazım. Fakültenin boya, badana ve çatı gibi birçok fiziki sorunları var.  Bunların acil çözülmesi gerekiyor. Yeni eğitim öğretim yılı başlamadan, boya, badana gibi binanın tüm tadilatlarını belediye olarak üstleneceğiz. Bunun yanı sıra, Dalyan yolunun ışıklandırması yetersiz. Öğrencilerimizin emniyetini sağlamak için gerekli güvenlik önlemlerinin alınması gerekiyor.

  Aydınlatma sorununun da bir an evvel çözülmesi için gerekli çalışmaları başlatacağız.”

  Başkan Oran’dan yurt sözü

  Yurt kapasitesinin yetersiz olduğu ve öğrencilerin konaklama sıkıntısı yaşandığının belirtilmesi üzerine, Başkan Oran, “Milli Emlak bize yer gösterdiği takdirde belediye olarak işletmesini de bizim yapacağımız yeni yurt binası sözünü veriyorum. Hatta belediyenin Çeştur şirketi olarak Çeşme Meydanı’nda, Yıldız Burnu’nda açtığımız kafeleri fakültede, yurtta ya da uygun görülen bir otelin altına açabiliriz. Çeştur ekonomik fiyatlara hizmet verir, hem öğrencilerimiz hem de bölge halkı bu kafelerimizden faydalanır. Kışın da hizmet vererek, bölgenin ekonomik olarak canlanmasına katkı sağlar” şeklinde konuştu.


Bu Haberin Manseti :

Oran'dan Çeşme Turizm Fakültesi’ne büyük destek!
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim