http://www.menemen.bel.tr/index2.asp

Özbolat'tan Kaftancıoğlu'na Rest

 • Haber Saati : 14 Temmuz 2018, Cumartesi 11:16:53 - 10 Ay önce eklendi.
Eski yöneticileri tarafından milyonlarca lira dolandırıldığı iddia edilen Yurt Gazetesi Durdu Özpolat basta İstanbul CHP İl Başkanı Kaftancıoğlu olmak üzere herkese rest çekti.

  Özbolat, Yurt Gazetesi sahibi olduğu döneme dair yaptığı açıklamada, "Gazete ve televizyon macerası bana 23 milyon dolara mal oldu. Birileri gibi bar, pavyon işletmedim, müteahhitlik yapmadım, ihale kovalamadım. Kendisine solcu diyerek bugün bize karşı sosyal medyada ahkam kesenler, bugüne kadar bir insana çay bile ısmarlamamış isimler, benim yaptığı fedakarlığı bırakın yapmayı, akıllarından geçiremezler, bu fedakarlık onların hayal dünyasına bile sığmaz." ifadelerini kullandı.

   "Ben solculuğumun zekatını versem, onlara ağır gelir" diyen Özbolat'ın açıklaması özetle şöyle:

  "6 yıl içinde yaklaşık 400 davaya muhatap oldum, bunlarla boğuştum.

  SSK ve vergi borçları sebebiyle zor günler geçirdim.

  Başlangıçta 500 bin lira yatırım ile 70 bin tiraja ulaşacağımızı söyleyenler, 20 bini bulmayan satışı 80 bin göstermek için fazla baskı yaptılar, 60 bin gazeteyi de 40 dolardan hurdacıya satarak (günahları boyunlarına) belki de bu küçük miktarı  ceplerine bile attılar.

  Gerçek isimleriyle sigortalı yaptıkları sevgililerini sahte isimlerle gazeteye ve televizyona çalışan olarak aldılar, iki yerden maaş ödenmesini sağladılar.

  ‘Haklarımı sonuna kadar kullanacağım’

  Hakan Gülseven köşe yazılarından dolayı cezalar almasının yanı sıra sorumlu yazı işleri müdürlüğü yapması nedeniyle asgari özen göstermesi gereken gazetecilik ilkelerini yok sayarak açıkça ihlal ettiği ve yasada suç sayılan eylemleri işlemesinden kaynaklı aldığı cezaları da sanki şahsım veya gazete yüzünden ceza almış gibi lanse etme çabasındadır. Kanunen alınan cezalar şahsidir ve dosyalarda şahsım ve Yurt Gazetesi taraf dahi değildir. Tarafıma yapılan ve kişilik haklarıma saldırı niteliği taşıyan her türlü beyana karşı yasal haklarımı sonuna kadar kullanacağım. 

  Sayın İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, usulsüz şekilde Maltepe Belediye Başkan Adayı yapılmak isteniyordu. Parti Meclisi Üyesi sıfatıyla buna karşı çıktım, doğru olmadığını söyledim. Bugün yaptığı şey tam olarak intikam almaktır. Ama boşuna. 

  ‘Bu fedakarlık onların hayal dünyasına bile sığmaz’

  Gazete ve televizyon macerası bana 23 milyon dolara mal oldu. 

  Birileri gibi bar, pavyon işletmedim, müteahhitlik yapmadım, ihale kovalamadım. Kendisine solcu diyerek bugün bize karşı sosyal medyada ahkam kesenler, bugüne kadar bir insana çay bile ısmarlamamış isimler, benim yaptığı fedakarlığı bırakın yapmayı, akıllarından geçiremezler, bu fedakarlık onların hayal dünyasına bile sığmaz.

  Ben solculuğumun zekatını versem, onlara ağır gelir.

  Bugün 40 kişiyle çıkarmaya devam ettiğimiz Yurt Gazetesi, geçmişte 120 - 130 çalışanla çıkarılıyordu. 

  Bizi karalamaya çalışanlar karakol yüzü bile görmemişken, Durdu Özbolat ve Özbolat ailesi bu ülke için, demokrasi için, YURT için bedel ödemiştir. Bizi tanıyanlar bunu yakinen bilirler, tanıklık ederler. 

  ‘Açık yüreklilikle söylüyorum’

  İktidarın baskısı ile ticaret yapamaz hale getirildim. Buradan açık yüreklilikle söylüyorum; 7 yıldır solcu, demokrat, yurtsever karakterimin gereğini yeri getirerek Yurt'un ayakta tutulması için üzerime düşeni yaptım, yapıyorum, bundan sonra da yapacağım. Ayakta da tutacağım.

  SSK ve vergi borçları yüzünden bütün malvarlığım hacizli hale getirildi.

  Bu gazete üzerinden ne ticari, ne de siyasi bir menfaatim oldu. Gazete yayınlanmaya başladığında, televizyonlar yayına girdiğinde ben zaten Milletvekiliydim. 

  ‘CHP'nin küçük katkılar dışında bir lütfu olmamıştır’

  2015'te Milletvekilliğim bitip gazeteyle ilgilenmeye başladığımda gördüm ki, ben bilerek ve isteyerek, kasıtla batırılmaya çalışılmışım.

  Gazeteye CHP'nin küçük katkılar dışında bir lütfu olmamıştır. Solcu olduklarını iddia edenler FETÖ'nün gazetelerine çarşaf çarşaf reklam verirken, aydınlık bir Türkiye idealiyle yürüyüş başlatan bizlere mesafeli durmuş, adeta batmamız için, bu yayın organını kapatmamız için gün saymışlardır."


Bu Haberin Manseti :

Özbolat'tan Kaftancıoğlu'na Rest
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim