Piriştina'nın vefat ettiği lojman için flaş karar

 • Haber Saati : 18 Mayıs 2019, Cumartesi 14:11:09 - 1 Yıl önce eklendi.
İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısı’nda İzmir Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Ahmet Piriştina’nın vefat ettiği büyükşehir lojmanının Karşıyaka Belediye Başkanlık Konutu olarak tahsis edilmesi AK Parti’nin ret oylarına karşı oy çokluğuyla kabul edildi.

  İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi Mayıs son toplantısı Başkan Tunç Soyer yönetiminde gerçekleşti. Toplantıda İzmir Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı Ahmet Piriştina’nın vefat ettiği lojmanın Karşıyaka Belediyesi Başkanlık Konutu olarak tahsis edilmesine AK Parti grubundan itirazlar geldi. AK Parti Piriştina için ‘Efsane Başkan’ vurgusu yaparken lojmanın müze olmasını istedi. Ancak Başkan Soyer evin müze olarak kullanılamayacağını belirterek Karşıyaka Belediyesi’ne tahsis etti. 

  PİRİŞTİNA’NIN EVİNİN TAHSİSİNE AK PARTİ’DEN İTİRAZ
  Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay’ın İzmir Büyükşehir Belediyesi eski  Başkanı Ahmet Piriştina’nın evini Karşıyaka Belediyesi Başkanlık Konutu olarak kullanmasını talep etmesinin ardından AK Parti’den itiraz geldi.
  AK Parti Grup Başkanvekili Özgür Hızal, alanın konut olarak kullanılmasını doğru bulmadıklarını ifade ederken, “Bedelsiz tahsis edilerek alanın lojman olarak kullanılmasını doğru bulmuyoruz. O yüzden bu önergenin yeniden değerlendirmesini talep ediyoruz. Bu konutu müze olarak kullanabiliriz. Ancak  bir lojman olması doğru değil. Bu anlamda ret oyu kullandık” dedi.

  AK PARTİ’DEN PİRİŞTİNA’YA; “EFSANE BAŞKAN”
  AK Partili meclis üyesi Hüsnü Boztepe de öneriye itiraz ederken “Eski Belediye Başkanımız Ahmet Piriştina’nın vefat ettiği konut. Efsane belediye başkanımız İzmir’e büyük hizmetleri olan birisi. Bu konutu ne Aziz Bey ne Cevat Durak ne de Hüseyin Mutlu Akpınar gündeme getirmedi. Biz bu konutun bir anı evi olarak kültürel amaçla kullanılmasını talep ediyoruz” diye konuştu.

  SOYER: BİNA ÇÜRÜYOR MÜZE OLARAK KULLANILMASI MÜMKÜN DEĞİL
  AK Parti grubunun itirazları üzerine konuşan Başkan Soyer, “Efsane Belediye Başkanımız Ahmet Piriştina ile ilgili hassasiyetinize teşekkür ediyorum. Ak Parti’nin gösterdiği hassasiyet çok değerli. Biz Piriştina’yı öldüğü yerde değil,  yaşadığı ve yaşattığı yerlerde anacağız. İsminin İzmir’e daha güzel izler bırakmasını sağlayacağız. Ahmet Piriştina’nın adını yaşatmak için elimizden ne geliyorsa yapacağız. Bu önerge ihtiyaçtan kaynaklı bir şey çünkü bina çürüyor. Müze olarak kullanılması da mümkün değil” cevabını verdi.

  Ahmet Piriştina’nın vefat ettiği ev 5 yıl süre ile bedelsiz olarak Karşıyaka Belediyesi Başkanlık Konutu olarak tahsis edilirken AK Parti ret oyu vermesine karşı karar oy çokluğu ile kabul edildi.


Bu Haberin Manseti :

Piriştina'nın vefat ettiği lojman için flaş karar
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim