Polat Bayramda da Dur Durak Bilmedi

 • Haber Saati : 18 Haziran 2018, Pazartesi 08:57:23 - 1 Yıl önce eklendi.
Mahir Polat, Salih Özçifçi ve Sevda Erden Kılıç’ın da aralarında bulunduğu CHP İzmir 2. Bölge milletvekili adayları, bayramda tüm ilçeleri tek tek gezip, vatandaşla bayramlaştı.

  Vatandaşın ve esnafın sorunlarını dinleyen milletvekili adayları, CHP iktidarında hayata geçirilecek projeleri anlattı. CHP İzmir Milletvekili Adayı Mahir Polat, ekonomide orta ve uzun vadede 5 temel amaçlarının bulunduğunu belirterek, “Korku ve umutsuzluğa karşı; güven ve dayanışma ruhuyla değişimi yöneteceğiz, geleceğimizi inşa edeceğiz. Büyürken adil bölüşeceğiz” dedi.

  CHP İzmir 2. Bölge Milletvekili adayları, bayramda İzmir’i karış karış gezdi. Vatandaş ve esnafla buluşup, bayramlaşan milletvekili adayları, sorunları dinleyip, CHP’nin iktidara gelmesi durumunda acil olarak hayata geçireceği projeleri anlattı. CHP İzmir Milletvekili Adayı Mahir Polat, ekonomide orta ve uzun vadede 5 temel amaçlarının bulunduğunu belirterek, “Korku ve umutsuzluğa karşı; güven ve dayanışma ruhuyla değişimi yöneteceğiz, geleceğimizi inşa edeceğiz. Büyürken adil bölüşeceğiz” dedi. 25 Haziran’dan sonra vatandaşın değil, devletin kemer sıkmaya başlayacağını ifade eden Polat, “Kamu kaynaklarının heba edilmesine yol açan israf, kayırma ve yolsuzluğa derhal son vereceğiz” diye konuştu.

  Herkesle Bayramlaştılar

  İzmir Cumhuriyet Halk Partisi 2. Bölge milletvekili adayları, bayramda dur durak bilmedi. Aralarında Kamil Okyay Sındır, Mahir Polat, Salih Özçifçi, Sevda Erdan Kılıç, Gülsüm Filorinalı ve Sezgin Kaya’nın da bulunduğu milletvekili adayları, iki gün boyunca Dikili, Kınık, Bergama, Aliağa, Foça, Çiğli, Kiraz, Beydağ, Ödemiş, Tire, Bayındır ve Kemalpaşa’da vatandaşlarla buluşup, bayramlarını kutladı. Esnafın ve halkın sorunlarını dinleyen adaylar, CHP iktidarında hayata geçirilecek projeleri anlattı, Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’ye destek istedi.

  "Ekonomide 5 Temel Amacımız Var" 

  CHP İzmir Milletvekili adayı Mahir Polat, CHP’nin ekonomide orta ve uzun vadede 5 temel amacının olduğunu belirterek, bunları şöyle anlattı: “1. Katma değeri yüksek mal ve hizmet üretiminde uzmanlaşmak. 2. İşgücünün niteliğini yükseltmek ve ücretleri artırmak. 3. İşletmelerin yapısını sağlıklı dönüştürüp uzun vadeli çalışan, ekonomik kırılganlıklara karşı sağlam durabilen, özkaynaklarıyla büyüyebilen, ithalatı azaltmış, markalaşan bir KOBİ ve sanayi sektörü yaratmak. 4. Kişi başına gelirde 80
  kata kadar yakın fark yaşayan bölgelerimizde bölgesel eşitsizlikleri gidermek. 5. Yoksulluğu yok etmek için aile sigortasını tabana yaymak. Korku ve umutsuzluğa karşı; güven ve dayanışma ruhuyla değişimi yöneteceğiz, geleceğimizi inşa edeceğiz. Büyürken adil bölüşeceğiz. Aşsızlık kader, işsizlik çile olmaktan çıkacak.”

  Türkiye'ye Teknoloji Baharı Gelecek

  KOBİ’ler öncelikli olmak üzere şirketlere yönelik mevcut teşvikleri daha kapsamlı ve etkin kullanacaklarını ifade eden Polat, “Sosyal işletmeler ve KOBİ güç birlikleri özendirilecek. Dijital dönüşüm ve endüstri 4.0 odaklı bir büyüme vizyonu, derhal tüm kamu politikalarında ana eksen olacaktır. Özgür ve hızlı internet ortamı, AR-GE teşvikleri, yaratıcı, girişimci gençlere yönelik politikalar ve insan kaynağımıza yatırım, tüm kamu politikalarına hakim olacaktır” diye konuştu.

  Vatandaş Değil Devlet Tasarruf Yapacak

  Polat, CHP iktidarında acil olarak hayata geçirilecek uygulamalardan birinin de tasarruf olduğunu, ancak 25 Haziran’dan sonra vatandaşın değil, devletin kemer sıkacağını söyledi. Yolsuzluğa son verileceğini ifade eden Polat, “Kamu kaynaklarının heba edilmesine yol açan israf, kayırma ve yolsuzluğa derhal son verilecektir. Kamuda tasarruf politikaları hayata geçirilecektir. Politik istikrarla birlikte güvenlik harcamaları düşürülecektir. Vergi reformu ile kayıt dışılık azaltılacak ve vergi adaleti sağlanacaktır. Kamu ihalelerinde kurulmuş olan yağma düzenini ortadan kaldıracak, adil ve rekabetçi bir ihale düzeni oluşturacağız. Kamu İhale Kanunu’nu uluslararası standartlara uygun hale getirecek, kanuna getirilen bütün istisnaları kaldıracağız” dedi.


Bu Haberin Manseti :

Polat Bayramda da Dur Durak Bilmedi
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim