Polat: Enerjimizi Yerel Seçimlere Harcamalıyız

 • Haber Saati : 31 Temmuz 2018, Salı 12:49:28 - 12 Ay önce eklendi.
TBMM Çevre Komisyonu Üyesi, CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi ve İzmir MilletvekiliMahir Polat, CHP’nin bir demokrasi sürecinden geçtiğini, birkaç gün sonra bu sürecin sonuna gelineceğini söyledi.

  İzmir Milletvekili Mahir Polat, CHP’nin bir demokrasi sürecinden geçtiğini, birkaç gün sonra bu sürecin sonuna gelineceğini belirterek, “Şimdi bu ülkenin kurucu ve kurtuluş iradesi olan CHP’ye yakışanı yapıp, öncelikle seçim sürecini değerlendirip, halkımızın sorunlarına odaklanmalı ve yerel seçimlere eksiklerimizi gidererek girmeliyiz. Bunun için her zamankinden daha çok çalışarak, İzmir’de olduğu gibi ülkemizin dört bir yanındaki belediyelere hizmetin ne olduğunu göstermeli, partimizin 6 oklu bayrağını belediyelerde göndere çekmeliyiz” dedi.

  TBMM Çevre Komisyonu Üyesi, CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi ve İzmir MilletvekiliMahir Polat, CHP’nin bir demokrasi sürecinden geçtiğini, birkaç gün sonra bu sürecin sonuna gelineceğini söyledi. Artık bu tartışmaların sona ermesi ve CHP’nin yerel seçimlere odaklanması gerektiğini vurgulayan Polat, “Şimdi bu ülkenin kurucu ve kurtuluş iradesi olan CHP’ye yakışanı yapıp, öncelikle seçim sürecini değerlendirip, halkımızın sorunlarına odaklanmalı ve yerel seçimlere eksiklerimizi gidererek girmeliyiz. Bunun için her zamankinden daha çok çalışarak, İzmir’de olduğu gibi ülkemizin dört bir yanındaki belediyelere hizmetin ne olduğunu göstermeli, partimizin 6 oklu bayrağını belediyelerde göndere çekmeliyiz” dedi.

  "Mücadelemizi Kararlılıkla Sürdüreceğiz"

  Polat, son süreçle ilgili olarak yaptığı açıklamada, CHP’nin 24 Haziran seçimlerinin ardından istediği sonucu alamasa da Meclis’te önceki dönemlere göre çok daha çoğulcu bir tabloyu ortaya çıkarmayı başardığını belirterek, “Bugün parlamentoda İYİ Parti, Saadet Partisi ve Demokrat Parti temsil edilebiliyorsa, bunda Cumhuriyet’i kuran ve yaşatan Cumhuriyet Halk Partisi’nin rolü ve önemi çok büyüktür. Bundan sonraki süreçte de ‘ülkemizde demokrasi tüm kurumlarıyla işlesin’ diyerek; demokrasi, hak, hukuk ve özgürlüklere ilişkin mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz” diye konuştu.

  "Tüm Parti Emekçilerimizle Birlikte Çalışacağız"

  Türkiye’nin 16 yıldır AKP iktidarı tarafından adaletten uzak, kişisel menfaatlerin ön plana çıkarıldığı bir anlayışla yönetildiğine dikkat çeken Polat, şöyle devam etti: “Adaletsiz gelir dağılımı nedeniyle, işçisi, memuru, emeklisi, esnafı ve çiftçisi, şimdiye kadar görmediği sıkıntılar içerisinde yaşam mücadelesi vermekte, geleceğimiz olan evlatlarımız gelecek endişesi taşımaktadır. Bu karanlık ve zor günlerden çıkış, ancak partimizin iktidarı ile mümkün olabilecektir. Mücadelemizi il, ilçe, kadın ve gençlik örgütlerimizle, parti emekçilerimizle ve başarılı belediye başkanlarımızla bugüne kadar hep beraber yürüttük. Bundan sonra da özveri ve fedakarlıkla çalışmalarını sürdüren partimizin tüm emekçileriyle birlikte ülkemizin geleceği için hep birlikte kararlılıkla çalışmaya devam edeceğiz.”

  "Yerel Seçimlerde Başarı Yakalamalıyız" 

  Çok yakın bir süreçte yerel seçimler bulunduğunu anımsatan Polat, “Bir yandan Meclis’te ülkemizin ve halkımızın beklentilerini karşılamak için var gücümüzle çalışırken, diğer yandan da yerel seçimde mutlaka başarıyı yakalamalıyız. Bunun için her zamankinden daha çok çalışarak, İzmir’de olduğu gibi ülkemizin dört bir yanındaki belediyelere hizmetin ne olduğunu göstermeli, partimizin 6 oklu bayrağını belediyelerde göndere çekmeliyiz” diye konuştu.

  "Halkımızın Sorunlarına Odaklanmalıyız" 

  Polat, CHP’nin yaklaşık 35 gündür bir demokrasi sürecinden geçtiğini, birkaç gün sonra bu sürecin sonuna gelineceğini ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü: “Maalesef bugüne kadar bazı arkadaşlarımız partililik ve kardeşlik hukuku dışına çıkarak, birbirini incitti, üzdü. Bir eksik ya da bir fazla, maalesef hepimiz bunu yaptık. Ancak şimdi bu ülkenin kurucu ve kurtuluş iradesi olan Cumhuriyet Halk Partisi’ne yakışanı yapıp, öncelikle seçim sürecini değerlendirip, halkımızın sorunlarına odaklanmalı ve yerel seçimlere eksiklerimizi gidererek girmeliyiz. Kurucu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ışığında birliğimiz ve beraberliğimizi daimi kılmamız, yerelden başlayarak iktidar olma inancımızın en üst düzeye çıktığı güzel günleri hep birlikte yaşamamız dileğiyle, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.”


Bu Haberin Manseti :

Polat: Enerjimizi Yerel Seçimlere Harcamalıyız
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim