Polat: Onlara uzanan kirli ellere izin vermeyeceğiz

 • Haber Saati : 22 Nisan 2019, Pazartesi 11:36:57 - 6 Ay önce eklendi.
CHP’li Polat, 23 Nisan dolayısıyla yayınladığı mesajda, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da demokrasi, hak ve özgürlükler ile cumhuriyetin temel kazanımlarına sahip çıkacaklarını vurguladı

  CHP’li Polat, 23 Nisan dolayısıyla yayınladığı mesajda, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da demokrasi, hak ve özgürlükler ile cumhuriyetin temel kazanımlarına sahip çıkacaklarını vurgulayarak, “Onlara uzanan kirli ellere izin vermeyeceğiz. ‘Hak, hukuk ve adalet’ çağrımızdan vazgeçmeden, demokrasiyi yok etmek isteyenlere karşı duracağız” dedi.

  TBMM Çevre Komisyonu Üyesi ve CHP İzmir Milletvekili Mahir Polat, 23 Nisan dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da demokrasi, hak ve özgürlükler ile cumhuriyetimizin temel kazanımlarına sahip çıkacaklarını ifade eden Polat, “Onlara uzanan kirli ellere izin vermeyeceğiz. Hak, hukuk ve adalet’ çağrımızdan vazgeçmeden, demokrasiyi yok etmek isteyenlere karşı duracağız. Ülkemize, cumhuriyetimize, demokrasimize ve geleceğimiz olan çocuklarımıza sahip çıkacak, tam bağımsız bir ulus olarak yolumuza devam edeceğiz” diye konuştu.

  "ÇOCUKLARIMIZ BARIŞ İÇİNDE BİR DÜNYA KURACAK"

  Polat yayınladığı mesajda, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile TBMM’nin kuruluşunun 99. yılını büyük bir coşku ve heyecanla kutladıklarını vurguladı. 23 Nisan 1920’nin Türk milletinin büyük bir azim ve kararlılıkla egemenliğini eline aldığı, tutsaklık zincirlerini kırarak, kendi tarihini yazdığı gün olduğunu ifade eden Polat, şöyle devam etti:

  Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, bu önemli günü ‘23 Nisan Türkiye milli tarihinin başlangıcı ve yeni bir dönüm noktasıdır. Bütün bir cihan-ı husumete karşı kıyam eden Türkiye halkının, Türkiye Büyük Millet Meclisini vücuda getirmek hususunda gösterdiği harikayı ifade eder’ sözleriyle anlatmıştır. Atatürk, 23 Nisan’ı ülkemizin ve geleceğimizin sigortası olan çocuklarımıza bırakmıştır. Çocuklarımız yurdumuzun temeli, geleceğimizin güvencesidir. Çağdaş ve özgür ilkeler ışığında geleceğe yön verecek olan çocuklarımız, inanıyorum ki bu değerli armağanı, aynı ruh ve inançla ileriye taşıyacaklardır. Bu doğrultuda çocuklarımız, müreffeh Türkiye’yi inşa edecek, barış içinde bir dünyanın kurulmasında önemli roller üstleneceklerdir.Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim