Saç dökülmesi organik enjeksiyonla durduruluyor

 • Haber Saati : 29 Nisan 2015, Carşamba 15:26:07 - 6 Yıl önce eklendi.
Saç, kadınların ve erkeklerin en önemli aksesuarı olarak geçmişten günümüze kadar önemini hiç yitirmedi. Gelişen tıp ve tedavi yöntemleri sayesinde saç kaybı yaşayan kadın ve erkeklere pek çok tedavi olanağı sunuluyor.

  Estetik International Sağlık Grubu doktorlarından Dr. Mustafa Kemal Ataönder, saç dökülmesinin sebeplerini ve önlenmesi için yapılabilecekleri anlattı. Ayrıca Organik Saç Ekimi konusunda ayrıntılar veren Ataönder, son olarak Estetik International Ar-Ge takımı tarafından geliştirilen kök hücreden zenginleştirilmiş yağ transferi yapılarak uygulanan “Organik Saç Ekimi” nin bu tedavi yöntemlerinin en son ulaştığı noktayı göstermek açısından önem taşıdığını vurguladı.
   
  Dr. Mustafa Kemal Ataönder, “Hastanın kendi yağından elde edilen kök hücreden zenginleştirilmiş yağ transferi, özellikle saç dökülme sorununun etkili bir şekilde önüne geçilmesini sağlıyor. Organik Saç Ekimi ile hem kellik sorunu yaşayan hastalarımıza, hem de saç dökülmesi problemiyle gelen hastalarımıza fayda sağlayabiliyoruz. Kellik sorunu Organik Saç Ekimiyle, saç dökülme ise, Organik Saç Ekimi Enjeksiyonu ile çözümlenebilir” şeklinde konuştu.
   
  “VİTAMİN VE MİNERALLERE DİKKAT EDİN”
   
  “Erkeklerde, kadınlardan daha sık görülmekle beraber saç dökülmesinin altında yatan birçok farklı sebep gözlemleyebiliriz ve bunlar bir hastalık işareti olabilir” diyen Dr. Mustafa Kemal Ataönder, saç dökülmesinin basit bir vitamin eksikliğinden, fazlalığından ya da önemli bir metabolik hastalıktan kaynaklanabileceğinin altını çizdi. Ataönder, “Daha sağlıklı bir hayat amacıyla vitamin desteği alırken miktarı abartarak saçlarınızdan olmayın. Amerikan Dermatoloji Akademisinin açıkladığı verilere göre fazla miktarda A vitamini alımı geçici saç kaybına yol açabiliyor. Ayrıca her on kadından biri 20 ila 49 yaş arasında demir eksikliği anemisinden muzdarip oluyor. Demir eksikliği anemisi kadınlarda tedavi edilebilir saç dökülmesinin en bilinen sebebidir. Kolay bir kan testi ile tespit edilebilir ve basit bir tedavi ile düzeltilebilir bir durumdur. Demir eksikliğine oranla çok daha az görülmesine rağmen B vitamini eksikliği de önemli bir düzeltilebilir saç dökülmesi sebebidir. B vitamininden zengin balık, et ve benzeri gıdalarla beslenme ve dengeli bir diyet sadece saçlarınız için değil tüm vücut sağlığınız için de önemlidir. Diyetle yeterli miktarda protein almamanız saç büyümesinde ciddi bir duraklamaya giderek saç dökülmesi sorunu yaşamanıza sebep olabilir” dedi. Ataönder ayrıca, “Burada saydığım ve eklenebilecek tüm saç dökülme sebeplerini göz önünde bulundurarak hastalar değerlendirilmeli, saç dökülmesi sebebi doğru tespit edilmeli, sonrasında uygulanacak başta Organik saç Ekimi olmak üzere diğer tüm saç tedavileri, tüm bu olası sorunlar göz önünde bulundurularak karar verilmelidir” dedi. 


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim