Sandal: İş istihdamına yönelik her türlü projede desteğe hazırız

  • Haber Saati : 01 Mart 2019, Cuma 14:31:13 - 1 Yıl önce eklendi.
CHP Bayraklı Belediye Başkan Adayı Serdar Sandal, Ege Sanayici ve İşadamları Derneği (ESİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Fadıl Sivri’yi ziyaret etti.

    CHP Bayraklı Belediye Başkan Adayı Serdar Sandal, ilçenin en büyük sorunlarından biri olan işsizliği, iş dünyası ile beraber ortak projeler üreterek çözeceklerini söyledi. Ege Sanayici ve İşadamları Derneği (ESİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Fadıl Sivri’yi ziyaret eden Sandal, “İşsizlik ciddi bir dert. Bunu sadece belediye kaynakları, belediye bütçesi ile çözmemiz mümkün değil. O nedenle işadamlarıyla yakın diyalogta olacağız. Kenti talana uğratmadan ama işadamlarıyla birlikte kentin sorunlarına derman olmak gerekiyor” dedi. ESİAD olarak hem genç işsizliğin önüne geçilebilmesi hem de kadın istihdamına yönelik özel projeler hazırladıklarını belirten Sivri ise “Bu projelerimizi Bayraklı’ya da taşımak isteriz. İlçe belediyelerimize iş istihdamına yönelik her türlü projede desteğe hazırız” diye konuştu. 

    Bayraklı’nın her noktasında seçim çalışmalarını yürüten CHP’li Serdar Sandal, Fuat Edip Baksı Mahallesi seçim bürosunu hizmete açtı, pazaryerinde vatandaş ve esnafla buluştu. Evi yanan Leman Marmara ile koah hastası Halil Kamalı’yı da evinde ziyaret eden Sandal “Geçmiş olsun” dileklerini iletti. Gün boyu ev toplantıları, kahve ziyaretleri de gerçekleştiren Sandal, ayrıca ESİAD Başkanı Fadıl Sivri’yi de ziyaret etti. Davetleri için Sivri’ye teşekkür eden Sandal “Bayraklımızda gelir uçurumu hat safhada. Bir tarafta devasa gökdelenler yükselirken, öbür tarafta açlık sınırının altında binlerce aile var. O nedenle önceliğimiz insan diyoruz. İşsizlik ciddi bir dert. Bunu çözmek için de iş dünyası ile birlikte hareket edeceğiz” dedi.

    İŞSİZLİĞİ ÖNLEME PROJELERİMİZ VAR

    Bayraklı’da farklı sosyal yapıların birarada olmasına imkan vermek gerektiğini dile getiren ESİAD Başkanı Fadıl Sivri ise, iş dünyası istihdam sorununa katkı sağlayacak projeleri desteklerini söyledi. Sivri “Bayraklı önemli bir ilçe. Farklı sosyal toplulukların birarada olmasına imkan vermek için projelerinizi öncelikle destekliyoruz. Özellikle genç işsizliğin önüne geçilmesi ve nitelikli iş gücünün yetiştirilmesi konusunda bizim de ESİAD olarak yaptığımız birçok proje var. Gençleri daha da hazırlıklı ve sanayinin ihtiyaç duyduğu noktada yetiştirebilmek için birçok proje üretiyoruz. Bu projeleri  Bayraklı’ya da taşımak isteriz. Bu konuda 20 kişilik bir ekip var. Üniversitelerimizle de birlikte çalışıyoruz. İlçe belediyelerimizle de özellikle iş istihdamına yönelik her türlü projede desteğe hazırız. Kadın iş gücünün de sanayiye kazandırılması konusunda çalışmalar yapıyoruz”


Bu Haberin Manseti :

Sandal: İş istihdamına yönelik her türlü projede desteğe hazırız
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim