http://www.menemen.bel.tr/index2.asp

Serdar Aksoy: Açık ara kazanacağız!

 • Haber Saati : 08 Mart 2019, Cuma 07:46:32 - 3 Ay önce eklendi.
Cumhuriyet Halk Partisi Menemen Belediye Başkan Adayı Serdar Aksoy, basın toplantısı düzenledi.

  Toplantıda önemli açıklamalarda bulunan Aksoy, mevcut belediye başkanı Tahir Şahin’e ve AK Parti Adayı Durmaz Bayraktar'ı sert sözlerle eleştirdi.

  Millet İttifakı Menemen Belediye Başkan Adayı (CHP) Cumhuriyet Halk Parti’li Serdar Aksoy, basın mensupları ile kahvaltıda bir araya geldi. Aksoy, Menemen’in Mevcut Belediye Başkan’ı CHP’li Tahir Şahin’i ve AK Parti Adayı Durmaz Bayraktar hakkından flaş açıklamalarda bulundu.

  MENEMEN’DE KARA PROPAGANDA YAPILIYOR

  Aksoy, “Menemende kara bir propaganda yapılıyor; “CHP  seçimi kazanırsa belediye emekçilerini işten çıkartacak, CHP bu maaşları ödeyemez” şeklinde ciddi anlamda kara bir propaganda yapılıyor. Biz,  “emek en yüce değerdir” diyen partinin adayıyız. Emekçileri bırakın işten çıkarmayı, emekçilerin sendikal haklarını sonuna kadar savunacağız. Malesef genel olarak böyle birşey işleniyor. AKP’nin adayı da “biz çalışanların parasını öderiz, CHP ödeyemez” diye bunu kullanıyor. Öte yandan, Tahir Şahin’in yarın belediye çalışanlarıyla görüşeceği bilgisini veren Aksoy “Şimdi mi aklın başına geldi? 20 gün kala mı? Bırak o işi seçilecek olan arkadaş yapsın” dedi.

  Sosyal medyadan sahte hesaplarla tehdit edildiklerini, dile getiren Aksoy, "Son 2 aydır belediye çalışanlarının maaşları ödenmedi. Daha sonra taksit taksit ödendi. Menemen de bunu görüyor. Ben 1 yıldır sahadayım, 1 yıllık emeğimizin bir karşılığı var. CHP burayı kimseye  teslim etmeyecek. Bunlar, 4. dönem 5. dönem olmasından kaynaklı. Bu iş uzadığı vakit ego yükseliyor, ben varsam parti var mantığı oluyor. Biz, o yüzden 2 dönem dedik.”“Bizim üzerimize gelebilirsiniz, bize baskı yapılabilir ama belediye işçisini ekmeğiyle tehdit etmek, para ödememe gibi bir durum söz konusu olamaz. Buna izin vermeyiz” dedi.

  TAHİR ŞAHİN’İN PSİKOLOJİK SORUNLARI VAR

  Aday gösterildikten sonra mevcut başkan Tahir Şahin’i aradığını ve telefonlarını açmadığını dile getiren Aksoy, ”Tahir Şahin bize destek olsun, abilik yapsın istedik ancak telefonlarımı açmadı ve en son gerçekleşen belediye meclis toplantısına AK Parti Adayını davet etti. Menemen’de zaten AK Parti adayını desteklediğine dair söylentiler dönüyor. Bunlar Tahir Şahin’e 20 yıllık bir belediye başkanına yakışmıyor. Bu parti disiplin suçudur. Partisine ihanet etmiş olanlarına da sorulacak sorular vardır bunun gereği 31 Mart’tan sonra yapılır. Tahir Şahin’e her zaman hizmetlerinden dolayı teşekkür ettim, birlikte yürüyelim dedim ama Tahir Şahin psikolojik olarak sıkıntılı, o yüzden o konuşma pozitif olarak neticelenmedi. Aday olmayacağını açıkladığında da ben kendisinden randevu istedim bana randevu da vermedi. Ben Cumhuriyet Halk Partisinin adayıyım bu saatten sonra partiye sıkıntı yaşatan insanların kapısına gitmem artık” dedi.

  İŞÇİLERİ BASKI ALTINDA TUTUYORLAR

  Cumhuriyet Halk Partisi Menemen Belediye Başkan Adayı Serdar Aksoy, “Emek en yüce değerdir diyen bir partinin temsilcisiyim burada bırakın emekçileri işten çıkartmayı tam tersine emek haklarını sendikal haklarını sonuna kadar savunacağız “ dedi. Belediye işçilerinin bu zamana kadar mitingleri belediye açılışlarına zorunlu götürüldüğünü ve yoklama alındığının altını çizen Aksoy, biz böyle bir yönteme karşıyız, belediye işçileri gelip çok büyük baskı altında olduklarını söylüyorlar dedi. Öte yandan yapılan kara propagandaların önüne geçmek için her türlü çaba sarf edeceğini de belirtti.

  AK PARTİ BİTİK VAZİYETTE

  “Menemende nabız Cumhuriyet Halk Partisi olarak atıyor” diye Aksoy, “Biz açık ara farkla biz bu seçimleri kazanacağız ve bizim arkamızda ne belediye var, ne hükümet var bizim arkamızda sadece halk var. Birileri hükümetten desteği alıyor alsınlar biz yine söylüyorum açık ara farkla seçimleri alacağız. Pazar günü AK Parti adayı miting yaptı. Bu miting tamamen dışardan gelen isimler, farklı illerden otobüslerle geldi ve önemlisi Menemen Devlet Hastanesinde çalışan insanları mitinge gitmek zorunda bıraktılar ve buna rağmen bile bizim gerçekleştirdiğimiz miting kadar büyük bir kitleye sahip olamadılar. Bitik vaziyetteler. “ifadelerini kullandı.

  Anket yaptırdınız mı sorusunu yanıtlayan Aksoy, “Bizim örgütümüz dimdik ayakta esas olan örgüttür. Miting gibi seçim ofisi açılışları yapıyoruz, örgüt partisine sahip çıktı. Menemenli de sahip çıktı. AKP’ye geçit yok. AK Parti adayının Menemen’de yaptırdığı ankette kendisinin 10 puan farkla önde çıktığını dile getiren, bizim anket yapmamıza gerek yok, sokak gösteriyor zaten sonucu” dedi.

  ADAYI TEHDİT EDEN VATANDAŞA NELER YAPMAZ

  AKP Parti Menemen Adayı Durmaz Bayraktar’ın kendisini tehdit ettiğini söyleyen Aksoy, “Bir yıldır projelerimizi anlatıyoruz Bayraktar projelerimi anlatmamın üzerine “Ya bu hesap bilmiyor ya da hiç dayak yememiş” diyor. Bu kişi hukuçu ve bu kişi aday, diğer bir başkan adayını bu sözlerle tehdit ediyor, olması imkansız ama imkan yok ama böyle bir makama ulaştığı vakit, başka bir partinin adayına bu tehdidi savurmuş bir adam vatandaşa neler yapmaz?” dedi.

  Tahir Şahin’in belediye de çok fazla akrabasının çalıştırması üzerine sorulan soruyu yanıtlayan Aksoy, “kimseyi soyadından dolayı işten çıkartmayız, ama geldiğimiz vakit bakacağız tabi o isimler farklı yerlerde değerlendirilebilir” şeklinde konuştu. Şahin’in DSP’den aday gösterilmesi gündeme gelmişti, daha sonra çekilmiştir bu konu üzerine Aksoy, “karşılık bulamadığı için geri çekilmiştir” diyerek “Partisi tarafından aday gösterilmedikten sonra başka bir partiye geçmesini siyasi etiğe aykırı. Siz o partiden aday adayı olurken sürecin nasıl işleyeceğini biliyorsunuz, süreç tamamlandıktan sonra başka partiye geçeyim, oy böler miyim gibi bir kaygı olmadan yapanlar cahil hırslarına yenik düşer, mantıklı olan Siyasetçi bir sonra ki dönemi planlar, illa siyasetle uğraşmak zorunda da değilsiniz uzunca bir süre hizmet edenler için söylüyorum” dedi.

  AKSOY, BAZI PROJELERİNİ  AÇIKLADI

  Menemen’deki bazı projelerini anlatan Aksoy, başkan seçildiği takdirde halk meclisleri kuracağını ve Menemen’i lojistik merkez haline getirmeyi hedeflediklerini duyurdu.

  “Menemenin çok hızlı göç alıyor, ama nitelikli insanlar da Menemen’den kaçıyor. Temel sıkıntı; çöp, sokak hayvanları ve trafik ve  şehir içinde ulaşımın olmaması” diyen Aksoy, sokak hayvanlarına da dikkat çekti. Aksoy, “Sokak hayvanları ciddi bir sorun. Biz bunun için özgür hayvan barınağı ve gezici hayvan hastanesi dedik. Neredeyse 200 bin nüfusa ulaşıyoruz  ama insanlar her yerde hastaneye, menemen merkeze gidemiyorum  diyor. Çünkü iç hatlar yok. 1 nisandan sonra en önemli işimiz iç hatları düzenlemek olacak. İstihdam çok önemli. Menemen’e coğrafik olarak baktığımızda, İç Anadolu’ya açılan tek kapı önümüzdeki dönemde Menemen’i lojistik merkez olarak nitelendireceğiz. Lojistik dışında ise istihdam noktasında kadın ve gençlik dayanışma merkezleri kuracağız. Burada, atölyeler olacak, kadınlar üretecek, bizde bunu kooperatif yoluyla satın alacğaız. Menemen’de şuan kadının adı yok. Bizim önceliğimiz kadınlarımızın  ekonomik özgürlüğüne sahip olması. Hem de kadın kimliğini var etmek, bu merkezde çalışacak olan psikolog,  sosyolog arkadaşlarımız olacak. Bizim merkezi hükümetten ayrılmamız gereken nokta yönetim tarzımız. Önümüzdeki dönemde halk meclisi Menemen’de kurulacak. Her mahallede sandık olacak. Menemen’de 65 mahallemiz var, her mahalleden bir temsilci olacak. Toplam 130 muhtarımız var bir halk meclisi olacak. Burada amacımız şeffaf yönetim. Belediye başkanı da bürokratlarda halkına hesap versin. Kapalı kapılar ardında ihaleler vermek değil, halk meclisleri olacak. İkinci önemsediğimiz konu ise toplumsal barış. 65 mahallemiz var ama herkes kend gettosunda yaşıyor. Halk meclisini oluşturduğumuz vakit, toplumsal barışı da sağlayacağız. Herkes birbirinin derdini biliyor olacak. Biz orada farklı kesimleri bir araya getireceğiz. Gökkuşağını yok saymak değil yaşatmak gerekir. Demokratik kültürü oluşturmak için buna ihtiyaç var“ şeklinde açıklamalarda bulundu.


Bu Haberin Manseti :

Serdar Aksoy: Açık ara kazanacağız!
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]com
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim