Serdar Aksoy müjdeyi verdi

 • Haber Saati : 24 Ocak 2020, Cuma 16:25:06 - 9 Ay önce eklendi.
Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, 50 yıllık ulaşım sıkıntısının çözüldüğünü açıkladı.

  Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy ilçedeki ulaşım sorunu çözüldüğü müjdesini verdi.

  Menemen Şoförler Odası Başkanı Hilmi Kurtoğlu, Menemen Minibüsçüler Odası Başkanı Lütfi Çenber, Menemen Otobüsçüler Odası Mehmet Demirel ile birlikte yaptıkları basın açıklamasında ilçedeki ulaşım sıkıntısının ortadan kalktığını açıklayan Başkan Aksoy, Menemen halkına yeni garaj müjdesini de verdi.

  DEVRİM NİTELİĞİNDE KARAR
  Bugünün Menemen açısından önemli bir gün olduğunu belirten Belediye Başkanı Serdar Aksoy, “Oda başkanlarımız ile birlikte Menemenimizde kadim bir sorun haline gelen iç ulaşım sorununu el birliğiyle çözdük. Biz, 31 Mart’tan önce de çok ciddi anlamda ulaşımla ilgili sıkıntının var olduğunu biliyorduk. Menemen sanki 20 bin nüfuslu bir kasabaymış gibi bir ulaşım ağı söz konusuydu. Hem Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer hem Büyükşehir Belediyemizin Genel Sekreteri Buğra Gökçe hem de UKOME ile yaptığımız görüşmeler sonucunda Menemen’de devrim niteliğinde kararlar alındı. Ulaşım sıkıntısı minimuma inmiş oldu” diye konuştu.

  ULAŞIM SIKINTISI ORTADAN KALKTI
  Menemen merkez ile mahalleler arasında ulaşım konusunda bir kopukluk olduğunu söyleyen Başkan Aksoy sorunu nasıl çözüldüklerini anlattı; “Ulukent Menemen hattına 15 araç koyduk, Menemen Kent 2 hattına 5 araç, Menemen Villakent hattına 5 araç, Menemen Atatürk Mahallesi hattına 9 araç, Menemen Belediye Evleri hattına 5 araç, Menemen Asarlık 3 araç koyduk.  Aynı zamanda Menemen Emiralem hattındaki otobüslerimizin minibüslerimizin Yaşheli bölgesine girmeleri yasaktı. Bu kararlarla birlikte bu kopukluk da çözülmüş oldu. Bu kararlar Menemen’in kentli olabilmesi için alınmış en büyük kararlardandır. Menemen’de artık iç ulaşım sıkıntısı sorunu tamamen ortadan kalkmıştır. Sivil toplum kuruluşlarımız, belediyemiz, hep birlikte oturarak ciddi bir koordinasyon kurduk. Büyükşehirden, UKOME’den olur aldık.”

  42 ARAÇ PAZARTESİ BAŞLIYOR
  Aksoy şöyle devam etti: Burada ve farklı yerlerde oluşan bir algı vardı; esnaf odaları kendi arasında anlaşamıyor diye. Bu sorunun çözümlemesi gerekçesi olarak da bu gösteriliyordu. Ama konuyla ilgili en büyük 3 esnaf odamız yan yana geldiler. 200 bin nüfusa yaklaşan Menemen artık kendi iç ulaşımını sağlar hale gelmiştir. Pazartesi gününden itibaren bu hatlar başlıyor ve 42 araç ile iç ulaşım sorunu ortadan kalkıyor. Üç oda başkanıma da Menemen’deki şoför otobüsçü esnafımıza da çok teşekkür ediyorum. Burada bir birlikteliği var ettik ve bu birliktelik meyvesini verdi ulaşım sorunu da son buldu. Bu müjdeyi halkımıza vermek istedik.

  YENİ GARAJ GELİYOR
  İlçeye yeni garaj müjdesini de veren Başkan Aksoy, “Esnafımızın daha iyi hizmet verebilmesi için dışarıda durup insanımızın çayını kahvesini içebilmesi için yeni ve modern bir garaj yapacağız. Garajla ilgili esnafımızla bir araya gelip yeni projemizi 1 aylık bir zaman içinde oluşturacağız. Bu işin eninde sonunda muhatabı şoför esnafımızdır. Yeni yerimizle birlikte öfke kontrolü, psiko teknik gibi eğitimler de vereceğiz. Kentkartla ilgili de bir sıkıntı yaşamayacağız. Esas olan artık Menemen'i İzmir'e entegre etmektir" açıklamasında bulundu.Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim