Serdar Sandal mesaiye başladı

 • Haber Saati : 09 Nisan 2019, Salı 14:53:44 - 5 Ay önce eklendi.
Sandal mazbatasını aldı ve söz verdi: Vatandaşın her kuruşunun hakkını sormayan namerttir!

  31 Mart yerel seçimlerinde Bayraklı Belediye Başkanı seçilen Cumhuriyet Halk Partili(CHP) Serdar Sandal, mazbatasını alarak resmen Bayraklı’nın yeni Belediye Başkanı oldu. Bayraklı İlçe Seçim Kurulu’nda gerçekleşen mazbata törenine CHP Bayraklı İlçe Başkanı Cemalettin Alper, İYİ Parti İlçe Başkanı Erdinç Çobanoğlu, belediye meclis üyeleri, partililer ve vatandaşlar katıldı.

  Yeni başkan Sandal mazbatasını aldıktan sonra belediyenin bahçesinde bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk koydu ardından ise meclis salonunda konuşma yaptı. Bayraklı’nın Kurucu Belediye Başkanı olan ve 10 yıldır başkanlık görevini yürüten CHP’li Hasan Karabağ’ın devir teslim törenine katılmaması dikkat çekti. Karabağ'ı Belediye Başkan Vekili Fahrettin Orandı temsil etti. 

  REKOR ÜZERİNE REKOR KIRACAĞIZ
  Meclis salonunda partililer tarafından alkışlarla karşılanan Bayraklı’nın yeni Belediye Başkanı Sandal,  “Siyasal propaganda dönemimizde hizmet etmeye geliyoruz dedik.  Bizim için vatandaşın kimliği, inancı, siyasi inancı çok önemi yok. Bütün arkadaşlarımızın böyle bilmesini istiyoruz. AKP, MHP’ye oy veren arkadaşlarımıza sesleniyorum; Biz gönül kapınızı araladık. Gönüllerinizi açık tutun biz gönüllerinize gireceğiz. Rekorlar üzerine rekorlar kıracağız” dedi.

  LİDERİN TALİMATINI HATIRLATTI, ÇALIŞANLARA MESAJ VERDİ
  Konuşmasında CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun partisinin belediye başkanlarına söylediği talimatı hatırlatarak, belediye çalışanlarına da mesaj veren Sandal,”Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun net bir talimatı vardı: “Herkesi kucaklayıp kimseyi ötekileştirmeyin, 7/24 çalışın.” Yani şunu diyor; Makam odanızda vatandaşı korumalarınızla ayrıştırarak, vatandaşı ötekileştirerek, hor görerek bu siyasal süreci yönetmeyin…” Seçim dönemi boyunca da dediğimiz gibi kimsenin ekmeğiyle oynamayacağız onların ekmeklerini büyüteceğiz. Görevini yapıyorsa başımız üstüne yapmıyorsa bunun da bir bedeli var. Sürekli bütün hizmetleri vatandaşı ziyaret ederek bizzat ben soracağız. İşi yerinde kontrol edeceğiz. Bütün çalışan arkadaşlarımıza diyorum ki vatandaşlarımıza davranışınız benim davranışımdır. Vatandaş bundan rahatsız olursa, herkes üzülecek. Varsa kapalı kapılarımız hepsini kaldıracağız. Yeni bir anlayış olacak. Hesap vereceğiz, bugünün yarının geçmişin hesabını vereceğiz. Hep beraber olacağız. Vatandaşımızın aldığımız kaynakları savurmayacağız eğer savurursa biliniz ki karşısında beni bulacak” açıklamasını yaptı.

  em1a0261.jpg

  AMİRİMİZ VATANDAŞIMIZ OLACAK
  Bayraklı’nın dünya kenti olacağının altını çizen Sandal, sosyal belediyeciliğe yönelik de mesajlar verdi. Sandal, “Vatandaşın her kuruşunun hakkını sormayan Serdar Sandal namerttir. Dünya kenti bir Bayraklı olacak. Açlık, yoksullukla mücadele edeceğiz. Bu kentte kimse yatağa aç girmeyecek.   Bu kente yatağa aç giren eğitim masrafları yüzünden okuyamayan birisi olursa o koltuk bana ve meclis üyelerine haram olsun. Yeni bir anlayışla her beraber çalışacağız. Vatandaşa hizmet edeceğiz. Amirimiz vatandaş olacak.  Vatandaş bilecek ki belediye gittiğinde oradaki amirin müdürüyüm. Nokta. Bunu sistematik hale getireceğiz. Bu kent; Karşıyaka’nın Bornova’nın Konak’ın gölgesinden çıkacak. Biz Bayraklıyız yeni bir kent inşa edip bunu dünyaya duyuracağız” diye konuştu.

  ALPER: KİMSE BİZİ YOLUMUZDAN ÇEVİREMEYECEK
  CHP Bayraklı İlçe Başkanı Cemalattin Alper ise,”Zor bir süreçten geçtik. Cumhuriyet Halk Partisi’nin 90 yıllık bir geçmişi bulunuyor. Bu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mirası ve eseridir. Hizmet etmeye geldik, hizmet etmeye devam edeceğiz. Görevler geçidir ama CHP her zaman kalıcıdır. Kim ki CHP’nin üstünde görürse asla unutmasın ki bir hiçtir… Gazi Mustafa Atatürk’ün eseri sahip çıkmakta bütün yurttaşlarımıza düşüyor. Belediyeler hizmet yeridir, Sayın Serdar Sandal,  Bayraklımıza yeni çehre, yeni bir hizmet, yeni bir dönüşüm getireceğini inanıyorum. Sokağı düşünün halkı düşünen bütün bürokratlarıyla çalışacağına inanıyorum. Kendisini her alanda ispat etmiş, kimlik politikasını ön plana çıkarmadan, ülke ve toprak politikasını öne çıkarmış partiye emek vermiş bir insan. Daha çok yol alacağız daha çok başaracağız. Kimse bu yolumuzdan bizi çeviremeyecek” ifadelerini kullandı.

  ÇOBANOĞLU: İŞİN ZOR TARAFI ŞİMDİ BAŞLADI
  İYİ Parti Bayraklı İlçe Başkanı Erdinç Çobanoğlu da, “Cumhuriyet değerlerine vatan, millet sevdalısı yolunda olan bütün arkadaşlarımızla 40 günlük bir çalışma gerçekleştirdik. Bence işin kolay tarafı bitti, zor tarafı başladı. Zor tarafı Bayraklı halkına bir şeyler verebilmektir. İnşallah bunu da Serdar Sandal Başkanımızla çözeceğiz” dedi.


Bu Haberin Manseti :

Serdar Sandal mesaiye başladı
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim