Sosyal Yönüyle de Hizmet Verecek

 • Haber Saati : 02 Ekim 2018, Salı 08:17:36 - 9 Ay önce eklendi.
Bornova Belediyesi Doğanlar’da Prof. Dr. Aysel Bayraktar Kültür Merkezi’ni hizmete açmaya hazırlanıyor.

  Kısa sürede iki kültür merkezini tamamlayıp hizmete açtıktan sonra Doğanlar’daki Prof. Dr. Aysel Bayraktar Kültür Merkezi’ni de açılışa hazır hale getiren Bornova Belediyesi, başta Dost Market olmak üzere pek çok sosyal desteği de bu merkez aracılığıyla verecek.

  1994-1999 yılları arasında Bornova Belediye Başkanlığı yapan Prof. Dr. Aysel Bayraktar’ın isminin verildiği Kütür Merkezi, aynı zamanda Doğanlar ve yakınındaki mahallelerde oturan vatandaşlar için sosyal bir destek merkezi işlevi de üstlenecek.

  Dost Market’in Doğanlar Şubesi, Prof. Dr. Aysel Bayraktar Kültür Merkezi’nin zemin katında hizmet verecek. 1450 kişinin yararlandığı Dost Market raflarında gıda ve temel tüketim maddelerinin yanısıra giysi ve kırtasiye ürünleri de yer alacak. Doğanlar Şubesi’nden Doğanlar Mahallesi’nin yanısıra Mevlana, Naldöken, Ümit, Kemalpaşa, Yunus Emre ve Gürpınar mahallelerinde oturan ihtiyaç sahibi vatandaşlar da yararlanıyor. Dost Market’in dört şubesinden toplam 5 bin kişi ihtiyaçlarını karşılıyor.

  BELGEM, Prof. Dr. Aysel Bayraktar Kültür Merkezi’ndeki faaliyetlerine bu yıl ingilizce kurslarıyla başlayacak. İlkokul 3 ve 4’üncü sınıf öğrencileri ile ortaokul 6, 7 ve 8’inci sınıf öğrencilerine yönelik olarak düzenlenecek ingilizce kurslarıyla ilgili bilgi almak isteyenler Bornova Belediyesi’nin 0 232 999 29 29 numaralı santral hattından dahili 4400 ve 4402’yi bağlatarak detaylı bilgi alabilecek.

  Dost Bilim Evi, farklı yaş gruplarındaki çocuklara yönelik olarak bilim atölyeleri açacak. Merkez’in en üst katındaki 250 kişilik çok amaçlı salon düğün, nişan ve özel toplantılara ev sahipliği yapabilecek.

  Kadın Danışma Merkezi’nde, bölgede yaşayan kadınlara yönelik kültürel ve sosyal destekler sağlanacak. Başta kadına yönelik şiddet olmak üzere pek çok konuda psikologlar tarafından danışmanlık hizmetleri verilecek. Ayrıca kadın sağlığı, kişisel gelişim, anne çocuk eğitimleri ve evlilik öncesi eğitimleri düzenlenecek. Mum yapımı, dekoratif ev aksesuarları yapımı, ahşap boyama, sabun yapımı ve resim terapi eğitimleri de verilecek.

  Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Prof. Dr. Aysel Bayraktar Kültür Merkezi’nin kültürel etkinliklerin yanısıra çok yönlü bir sosyal destek merkezi olarak da işlev göreceğini belirterek, “Bu bölgedeki vatandaşlarımız hem düğün nişan gibi etkinliklerini burada yapabilecek hem de çocuklarını açacağımız kurslara gönderebilecek. Kadınlarımız için de pek çok sosyal destek yine Prof. Dr. Aysel Bayraktar Kültür Merkezi aracılığıyla sunulacak” dedi.


Bu Haberin Manseti :

Sosyal Yönüyle de Hizmet Verecek
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim