Soyer; “İzmir Büyükşehir Belediyesi Göztepe'yi destekleyecek”

 • Haber Saati : 15 Haziran 2019, Cumartesi 13:20:44 - 4 Ay önce eklendi.
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Torbalı'da önceki dönem Göztepe'ye bir arazi için verilen intifa hakkının iptal edilmesiyle ilgili, "İzmir Büyükşehir Belediyesi Göztepe'yi destekleyecek

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Torbalı'da önceki dönem Göztepe'ye bir arazi için verilen intifa hakkının iptal edilmesiyle ilgili, "İzmir Büyükşehir Belediyesi Göztepe'yi destekleyecek. Torbalı'daki arazide tekrar Göztepe'ye intifa hakkı verilmesini sağlayacağız. Göztepe'yi yarı yolda bırakmayacağız" dedi.

  İzmir Büyükşehir Belediyesi haziran ayı meclis toplantısının üçüncü oturumu İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer idaresinde gerçekleşti. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer, Torbalı'da önceki dönem bir arazi için Göztepe Spor Kulübüne verilen intifa hakkının iptal edilmesiyle ilgili de açıklama yaptı. Başkan Soyer, "İzmir Büyükşehir Belediyesi Göztepe'yi destekleyecek. Torbalı'daki arazide tekrar Göztepe'ye intifa hakkı verilmesini sağlayacağız. Göztepe'yi yarı yolda bırakmayacağız" diye konuştu.

  "Şov yapıldı"
  AK Parti Grup Başkan Vekili Özgür Hızal, dilek ve temenniler bölümünde Torbalı Belediyesinin CHP'li başkanı İsmail Uygur'un, AK Parti'li eski belediye başkanı Adnan Yaşar Görmez döneminde alınan karar gereği Göztepe Spor Kulübüne verilen araziyi kapsayan tahsisin iptal edilmesiyle ilgili söz aldı. Hızal, şunları söyledi: "Bu şehre sorun çıkarmayalım, yolunu, önünü açalım. Ne yazık ki bugün görüyoruz ki önceki yönetim tarafından Göztepe Spor Kulübüne verilmiş olan bir intifa hakkını hiçbir hukuki dayanak olmadan Torbalı Belediyesi iptal ediyor. Hukuki eksiklikler intifa hakkının iptal edilmesine gerek bırakmıyor. Siyasi gerekçelerle şov yapıldı. İzmir Büyükşehir Belediyesinin, Torbalı Belediyesinin, Göztepe Kulübünün, Türkiye Futbol Federasyonu ve bölge halkının dahil olduğu bir durum. Biz geçmişte yapılanları sadece siyasi gerekçelerle ortadan kaldırırsak İzmir'e hiçbir şey kazandıramayız. Torbalı Belediye meclisinde verilen bu hatalı karardan dönülmesi gerekiyor. Hukuksal ve imarsal sorunların olduğu söyleniyor. Biz de inceledik, hazırlanan protokole baktık. Bu AK Parti'li bir belediye başkanı tarafından yapılmış. Hukuki eksiklikleri var. Bu düzeltilebilir. Basında şov aracı olarak kullanılmasını kabul etmiyoruz."

  "Göztepe'yi yarı yolda bırakmayacağız"
  Başkan Soyer, Torbalı'daki iptale dair, "Çok net söylüyorum; İzmir Büyükşehir Belediyesi Göztepe'yi destekleyecek. Torbalı'daki arazide tekrar Göztepe'ye intifa hakkı verilmesini sağlayacağız. Göztepe'yi yarı yolda bırakmayacağız. Biz bugüne kadar Göztepe'yi destekledik bundan sonra da destekleyeceğiz. Hiç kimsenin kuşkusu olmasın" açıklamasını yaptı.

  Kültürpark konusu resmiyete kavuştu
  Mecliste, İzmir Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Aziz Kocaoğlu döneminde alınan karar gereği Kültürpark'ta bulunan İZFAŞ binasının tahsisinin iptali yönündeki madde resmiyete kavuştu. Tınaztepe Üniversitesine 3 yıllığına gerçekleşecek tahsis iptal edilirken İzmir Büyükşehir Belediyesi yönetimi tarafından yapılan bilgilendirmede binanın idari birimlerce kullanılacağı aktarıldı.


Bu Haberin Manseti :

Soyer; “İzmir Büyükşehir Belediyesi Göztepe'yi destekleyecek”
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim