Soyer'den 'stratejik' çağrı

 • Haber Saati : 12 Haziran 2019, Carşamba 20:37:11 - 12 Ay önce eklendi.
İzmir Büyükşehir Belediyesi Haziran ayı olağan meclis toplantısının ikinci oturumu Başkan Tunç Soyer idaresinde gerçekleşti.

  Toplantıda İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 2020-2024 yıllarını kapsayan stratejik planı hakkında kısa bir sunum yapıldı. Üzerinde çalışmaların sürdüğü planın Eylül ayında meclise tamamlanmış haliyle geleceği aktarıldı. 

  Toplantıda gündeme Büyükşehir Belediye Başkan Tunç Soyer’in Haziran ayında yurt dışına gerçekleştireceği ziyaretler geldi. Ayrıca önceki dönemde alınan Kültürpark’taki İZFAŞ binasının Tınaztepe Üniversitesi’ne tahsisinin iptal edilmesi yönündeki madde toplantıda oylandı ve hukuk komisyonuna gönderildi.

  SİZLERE ÇOK İŞ DÜŞÜYOR
  Meclis toplantısını ana gündemine geçilmeden önce Belediye Başkanı Soyer sunumu yapılan planla ilgili söz aldı ve “Büyükşehir belediyesi için heyecan verici bir süreç. Eylül’e kadar tamamlanması gereken bir çalışma. Adaylık sürecinde çok ses çok renk diyerek bir kampanya yürütmüştük. İzmir’in mümkün olduğunca en geniş şekilde içinde yer alacağı çalışmayı hayata koymak zorundaydık. Bunun yolu da stratejik plandan geçiyor. İzmir’de 5 yılda neler olacağı yönünde bir çalışma yapacağız. Bazı kurumlar stratejik planı yapmak zorunluluğu olduğu için yaparlar ama o plan raflarda tozlanır. İzmir Büyükşehir Belediyesi bu konuda çok tecrübeli. Bu 4’üncü stratejik planı. Bu kez daha aşkla yapılacak. 600 çalışanımızla büyük bir toplantı yaptık. İlk adımı attık. Süre çok dar. Çok da sorumluluk duyduğumuz bir çalışma. Sizlere çok iş düşüyor. Sizlerin katkısı ve katılımı çok önem taşıyor. Rica ediyorum; hiçbiriniz hayallerinizden, bilginizden, öngörünüzden kurumu mahrum etmeyiniz. Planın en kucaklayıcı şekilde olması için özen göstereceğiz. Yeter ki siz katılın. Projelerinizi getirin” dedi. 

  HAZİRAN’DA YOĞUN YURT DIŞI PROGRAMLARI
  Oturumda Başkan Soyer’in Haziran ayı içinde yurt dışına gerçekleştireceği bazı ziyaretler gündeme geldi. Soyer’in 18-19 Haziran tarihlerinde Belçika’nın Brüksel kentine, 19-20 Haziran’da ise Yunanistan’ın Atina şehrine İzmir Büyükşehir Belediyesi görevlisi sıfatıyla gideceği belirtildi. Soyer’in ayrıca 26-28 Haziran tarihleri arasında Almanya’nın Bonn kentinde gerçekleşecek etkinliğe de katılacağı aktarıldı. Soyer’in 25 ve 26 Haziran görevli izinli sayılacağı belirtildi.  

  KÜLTÜRPARK’TAKİ TAHSİSİN İPTALİ RESMEN MECLİSTE!
  Toplantıda ayrıca İzmir Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun görev yaptığı dönemde, meclis tarafından Tınaztepe Üniversitesi'ne 3 yıllığına bedelsiz olarak tahsis edilen İZFAŞ binasının durumu görüşüldü. Kültürpak içinde yer alan eski binanın üniversiteye verilmeyeceğini geçtiğmiz günlerde söyleyen Soyer karardan geri dönüş yapıldığını aktarmıştı. Soyer o süreçte, “Tahsisi iptal ettik. Kararın meclise gelmesi gerekmiyor, ben iptal edebiliyorum” açıklamasını yapmıştı. İptal kararını içeren önerge mecliste gündeme geldi. Madde hukuk komisyonuna sevk edildi. Komisyondan çıkacak ve daha sonra meclise yeniden gönderilecek maddenin kabul edilmesi ve tahsisin iptal edilmesi bekleniyor.

  BAŞKAN SOYER İLE AK PARTİLİ BOZTEPE ARASINDA RENKLİ DİYALOG
  AK Partili Meclis Üyesi Hüsnü Boztepe de dilek ve temenniler bölümünde söz aldı. Boztepe, Kiraz ve Harmandalı’daki çöp tesisleri noktasında konuşurken, “Kiraz’da yapacağınızı söylediğiniz tesis çok faydalı olacak. Harmandalı’daki elektrik üretim tesisi için de bir ricam olacak. Orada 10 milyon üzerinde bir gelir elde edilecek. O gelirin Çiğli’ye bırakılmasını talep ediyoruz. Nedenini söyleyeyim” dedi. Başkan Soyer ise “Nedenini çok merak ettim” cevabını verdi. Boztepe de, “Çünkü yıllarca kokuyu biz çektik” diye konuştu. Soyer bu kez, “Çok iyiymiş. Çok pahalı bir koku oldu bu!” ifadelerini kullandı. Boztepe, “Ama hiçbir şey sağlıktan önemli değil. Sayın başkanım siz Seferihisar’daydınız” açıklamasında bulundu.

   

   

   


Bu Haberin Manseti :

Soyer'den 'stratejik' çağrı
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim