‘Tarihi buluşma’ için İzmir’den kim/ne yorum yaptı?

 • Haber Saati : 17 Haziran 2019, Pazartesi 11:19:15 - 4 Ay önce eklendi.
Türkiye 23 Haziran'da tekrarlanacak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimine 1 hafta kala ekranlara kilitlendi. İki aday, Binali Yıldırım ile Ekrem İmamoğlu, gazeteci İsmail Küçükkaya'nın moderatörlüğünde soruları yanıtladı. Tarihi yayınla ilgili İzmir siyasetinden çarpıcı değerlendirmeler geldi.

  Türkiye bir hafta sonra yeniden yapılacak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri öncesi gerçekleşen tarihi yayınla ekranlara kilitlendi. 

  Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda düzenlenen programda Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Binali Yıldırım ile Millet İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Ekrem İmamoğlu canlı yayında İsmail Küçükkaya'nın moderatörlüğünde soruları yanıtladı. 

  Tarihi yayınla ilgili İzmir siyasetinden çarpıcı değerlendirmeler geldi. Kent siyasetinin önemli isimleri sosyal medya hesaplarından iki adayın performans ve mesajlarını yorumladı. 

  İŞTE İZMİR SİYASETİNİN TARİHİ YAYIN YORUMLARI 

  Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli: Sayın Binali Yıldırım şık ve zarif üslubuyla devlet ve hizmet adamlığını bir kere daha ispatladı.

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan: Sayıştay raporunu okumadan ahkam kesen bir aday...Ekrem İmamoğlu: İBB’deki israf Sayıştay raporunda yazıyor. Küçükkaya: (Binali Yıldırım’a) Sayıştay raporunu siz okudunuz mu?Binali Yıldırım: Yok ben okumadım.

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ: Bir tarafta reel,somut vaatlerde  bulunan bir aday diğer tarafta bol laf konuşan ama somut birşey ortaya koymayan bir aday. Karar İstanbul’un inşallah. Vakıfları bile temiz-kirli diye ayıran bir zihniyetin 16 milyon İstanbul’u kucaklayacağım sözü ne kadar inandırıcıdır?

  İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Aytun Çıray: Tartışmanın galibi, hazırlık, hakimiyet ve üslubuyla açısından Ekrem İmamoğlu idi... Tayyip Bey ise 17 yıldır dizayn ettiği medya-propaganda kontrolünü kaybediyor. Binali Yıldırım Sayıştay raporunu okumadan buraya gelmesi bu işi ciddiye almadığını gösteriyor. Binali Yıldırım, Ekrem İmamoğlu'nun "Oyları kim çaldı?" sorusunu cevaplamadı.Bu nedenle artık oyların çalındığı konusuna kimse ikna olmaz.

  CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel: Tespit edebildiğim kadarı ile 3 dakika içinde Ekrem İmamoğlu 3 bin 600 sözcük kullanıyor, Binali Yıldırım ise 1200 sözcüğü 3 dakikaya zorlukla sığdırıyor.Bu hız hizmete de yansır:)Konuları anlamakta, kavramakta da zorluk çeken bir aday ile vaatlerini sıralarken inancı ses tonundan, beden diline kadar her şeyi İle ikna eden bir aday. En az 15 kez konuşan adayın sözünü kesen bir aday.Takdir halkımızın.

  AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya: O, her zaman milletten yana oldu, milletin değerlerine her daim saygı gösterdi… Hayatı boyunca millete hizmeti sevda bildi, kendisini bu necip millete adadı... İstanbul'a yakışan, Binali Başkan!

  CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır: Binali Yıldırım Sayıştay Raporunu okumadığını itiraf ediyor...  Programın özeti...

  AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli: Sn. Binali Yıldırım tecrübesi, kendine has samimiyeti ve sayısız projeleri ile katıldığı canlı yayında İstanbul’a olan sevdasını çok net bir şekilde anlatmış, İstanbul için en doğru aday olduğunu bir kez daha göstermiştir.CHP adayı “partizanlığı belediyeden atacağız” diyor. Yaptıkları tam tersini gösteriyor. CHP’nin İstanbul adayı PKK konusunda devamlı üstü kapalı cevaplar verdi. Ama görüyoruz ki hainlerin dağ kadrosu bu sorulara çok net bir şekilde cevap vermiş. Takdir halkımızın.

  AK Parti İzmir Milletvekili Alpay Özalan: Ordu Valisine söylediği hakareti en yakın arkadaşı, Fatih Portakal bile söyledi. Ama kendisi inkar etti. Ekrem Bey yalan söylemiştir. Sadece validen değil İstanbullular’dan ve Türkiye’den özür dilemelidir. CHP adayı “Aramızdaki fark 29 bin 408’dir, öndeyiz” şeklindeki açıklamasını canlı yayında inkar etti!

  CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır:  Binali Yıldırım, Erdoğan'ın izini takip ederek,  "1987'de Özal döneminde açılan Adnan Menderes Havalimanı için, 'Biz yaptık' " dedi.

  Kınık Belediye Başkanı AK Partili Sadık Doğruer: Tecrübe konuşuyor.Acemi yalan söylüyor. İmamoğlu Milletten ve istanbuldan özür dilemelidir.Çünkü İmamoğlu yalan söylemiştir.

  CHP İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke: Yaptıkları da söyledikleri de birbirini tutmuyor. Yalanlar bitecek. Her şey çok güzel olacak.

  AK Parti İl Gençlik Kolu Başkanı Eyüp Kadir İnan: Basit bir yalancı olduğunu bir kez daha tüm Türkiye’ye gösterdi. Tek kendini akıllı sanan, tüm herkesi aptal yerine koymaya çalışan ekrandaki yalancı

  CHP İzmir Milletvekili Mahir Polat: Sayıştay raporunu okumadan ahkam kesen bir aday...

  AK Parti İzmir Eski Milletvekili ve İl Eski Başkanı Ali Aşlık: Bu akşamki açık oturum;gezi olaylarından bu yana çığrından çıkarılmaya çalışılan demokratik hayatın normalleşmesine katkı sağlayacağına inanıyorum.Emeği geçenlere teşekkür ederiz.Herşey daha güzel olacak.Kazanan Milletimiz olacak.

   Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim