Türkmentepe’den miting gibi adaylık açıklaması

 • Haber Saati : 22 Aralık 2019, Pazar 11:23:34 - 1 Yıl önce eklendi.
Cumhuriyet Halk Partisi Bornova İlçe Başkanlığı yarışına katılan genç isim Gürol Türkmentepe miting coşkusunda başvurusunu gerçekleştirdi.

  Gürol Türkmentepe Bornova İlçe Başkanlığı için başvurusunu tamamlayarak, ilçe örgütüyle bir araya geldi. Yaptığı basın açıklamasına katılan büyük kalabalık açıklamanın miting havasında geçmesini sağladı.

  Türkmentepe hesap veren bir yönetim anlayışını iktidar yapmak için yola çıktıklarına değinerek şöyle konuştu; “Bu bilinçle, hepimizin Bornovasında; Katılımcı demokratik bir örgüt yapısını kurmak için, çıktığımız bu yolda, kadınlarımızın daha etkin olacağı siyaset yapısını hayata geçirmek için, nüfusumuzun çoğunluğunu oluşturan gençlerimizin siyasette daha fazla söz sahibi olmalarını sağlamak, önlerini açmak, seslerine güç katmak için, çoğunluğa değil, çoğulculuğa dayanan demokratik yönetim anlayışını sürekli kılmak için, ötekileştirmelerin, kutuplaştırmaların olmadığı siyasi bir düzlem yaratmak, dayatmalara dur demek, geçit vermemek için yola çıktık.”

  ‘BAŞARILMAYANI BAŞARMAK İÇİN’

  Türkmentepe, 17 yıldır ülkemizin temel değerlerinin derinden sarsıldığını, ekonomik kazanımlarının uçuruma sürüklendiğini söyledi. Türkmentepe; “Baskıcı ve despot bir siyasal iktidara karşı bir adım bile geri atmayan özgürlük ve ‘demokrasi’ sevdalılarına, Cumhuriyet Halk Partililere büyük görevler düşüyor. Siyasal iktidarın otoriter yönetim anlayışına karşı Bornova’da direnmek ve ilk genel seçimde partimizi iktidar yapma mücadelesine omuz vermek için, örgütümüzün desteğini istiyoruz. İlçe örgütümüzü birlikte yönetmek,  sorunları,  sıkıntıları birlikte aşmak,  mutluluğu paylaşmak; yapılmayanı yapmak, başarılmayanı başarmak için parti büyüklerime, yoldaşlarımıza el uzatıyoruz. Liyakatı esas alan, emeği baş tacı yapan, sokağın nabzını tutan bir yönetim anlayışını hayata geçirmek için görev bekliyoruz” diye konuştu.

  ‘VİCDANINIZA EMANET OLMAKTAN GURUR DUYUYORUM’

  Yaşadığı kentin yurttaşlarına dokunan, sorunlarını bilen, gören, duyan bir örgüt yapısını inşa etmek için görev talep ettiklerinin altını çizen Türkmentepe; “Biz ülkesini düşünen kardeşçe bir yaşamı düşleyen hemşerilerimizin sesi olmak istiyoruz. Özgür iradeyi etkin kılmak, partililerimizi baş tacı yapmak istiyoruz. Örgütümüzle, kadın ve gençlik kollarımızla, Milletvekillerimizle, muhtarlarımızla, belediye başkanlarımızla, meclis üyelerimizle beraber, halkımıza hizmet etmek istiyoruz. Bornova’mızda herkesi kucaklayacak, insanlarımızın yüreklerine ve vicdanlarına dokunarak onların sözcüsü ve öncüsü olacak bir siyaset anlayışını ortaya koymak istiyoruz. Cumhuriyet kazanımlarını ve Atatürk Devrimlerini korumak ve daha da ileriye taşımak istiyoruz. Partimizin genelde belirlediği politikaları, yerelde güçlü bir şekilde savunmak istiyoruz. Kentimizde mezhep, dil, din, ırk, cinsiyet, renk ayrımı yapmaksızın toplumsal barışın mimarlığını üstlenmek istiyoruz. 17 yıllık yıkıma dur demek; bu doğrultuda Bornova’mızdan, İzmir’imizden yükselecek güçlü bir sese omuz vermek istiyoruz. Ülkemizin, milletimizin, evlatlarımızın, geleceği adına hissettiğim sorumluluk duygumla, yarınlarımızı yeniden umutla inşa edeceğimize olan inancımla ve parti içi demokrasi anlayışına güvenle Bornova İlçe Başkanlığına adayım. Bu zorlu yarışta örgütümüzün takdiri, vicdanınıza emanet olmaktan gurur duyuyorum” dedi.


Bu Haberin Manseti :

Türkmentepe’den miting gibi adaylık açıklaması
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim