Urla Belediyesi Eski Başkan Yardımcısı’na saldırı

 • Haber Saati : 20 Temmuz 2019, Cumartesi 11:08:13 - 5 Ay önce eklendi.
Urla’da çirkin saldırı

  Urla Belediyesi’nde Eski Başkan Sibel Uyar ile birlikte görev yapan yeni seçilen Belediye Başkanı Burak Oğuz tarafından Fen İşleri Müdürlüğü’ne “Mühendis” kadrosuyla gönderilen Eski Başkan Yardımcısı Ziya Çamsarılıoğlu, sağlık raporunu belediye binasına verdikten sonra ilçeden ayrılırken,  Belediye’ye ait açık garaj alanında otomobiline binerken bir zabıta memurunun yumruklu, tekmeli saldırısına maruz kaldı.  Çamsarılıoğlu, yüzünün 3 ayrı noktasından darbeler aldı.

  Urla’da belediye binasına uğradıktan sonra kente yerleşen Eski Türk Tarih Kurumu Başkanı ve milletvekili Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu ile son olarak Tarihi Malgaca Çarşısı’nda çay içen Ziya Çamsarılıoğlu, kentten ayrılıp İzmir’e dönmek üzere Belediye Garaj alanına bıraktığı otomobiline gitti. Burada tam aracının şoför koltuğuna oturmak üzere iken arkasından “Ziya Bey” diye seslenen Zabıta Memuru Erkut Kocabıyık, Ziya Çamsırılıoğlu’na ağır küfürler ederek aniden vurmaya başladı. Aldığı darbeler üzerine otomobilinde yan koltuğa düşen Çamsarılıoğlu, daha önceden biriminde çalıştığı Erkut Kocabıyık’a “Derdin ne, niye vuruyorsun” diye seslenmesine rağmen zabıta memuru saldırısını sürdürdü. Bu arada yine otomobile birlikte binmeye çalışan arkadaşı Macit Sefiloğlu, Erkut Kocabıyık’ın beline sarılarak geriye çekmeye çalıştı. Alana yalnız gelmeyen ve Fen İşleri Müdürlüğü’nde görev yaptığı öğrenilen işçi üniformalı bir kişi ise saldırıda Erkut Kocabıyık’a destek olma amaçlı olarak olayı ayırmaya çalışan Sefiloğlu’na müdahale ederek “Sen Karışma” diye seslendi. 

  Olayın vahim bir hal alma eğilimi nedeniyle “Çamsarılıoğlu, “Polis çağırın” diye bağırmasına karşın o anda bulunanların ilk anda müdahale etmemesi dikkat çekti. Daha sonraki dakikalarda Otopark’ta görevli olan bir kişi araya girerek saldırıyı önlemeye çalıştı. 

  Planlı Saldırı

  Başkan Yardımcısı Çamsarılıoğlu,  Urla Polis Karakolu’ndaki ifadesinin ardından Devlet Hastanesi’nde sağlık kontrolünden  geçirildi. Urla Cumhuriyet Başsavcılığı’nın da el koyduğu olayda, Çamsarılıoğlu olayın organize bir saldırı olabileceğine dikkat çekti. 

  Olayın ardından Ziya Çamsarılıoğlu’nu telefonla arayan ardından hastaneye giderek geçmiş olsun dileğinde bulunan Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz, bu olayı idari açıdan detaylı biçimde soruşturacağını söyledi. 

  Sabah resmi elbise saldırı sırasında sivil

  Urla’daki bu vahim saldırının sonrasında Erkut Kocabıyık’ın aynı gün sabah saatlerinde zabıta resmi elbisesiyle göreve geldiği belirlendi. Saldırının yaşandığı öğle saatlerinde ise sivil kıyafetli olan Kocabıyık’ın daha sonra belediyeden o gün izinli olduğunu dair söylentiler yayıldı. 

  Eski Başkan Yardımcısı Çamsarılıoğlu, karakolda ve yaptığı girişimlerde kamera kayıtlarının olayı net olarak göstereceğine dikkat çekti. Kayıtların karartılabileceği endişesini de dile getiren Çamsarılıoğlu, “Birçok insanı töhmet altına bırakacak bir saldırıya uğradım. Bu bana değil, Urla Belediyesi’nin kurumsal kimliğine yapılmış bir saldırıdır. Bu olayı örtbas etmek başta Belediye Başkanı olmak üzere birçok kışı ve kurumun itibarını zedeleyecektir” dedi.

  egemedyası 


Bu Haberin Manseti :

Urla Belediyesi Eski Başkan Yardımcısı’na saldırı
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim