Urla Meclisi'nde 'saat' tartışması

 • Haber Saati : 14 Haziran 2019, Cuma 15:12:05 - 12 Ay önce eklendi.
Urla Belediye Meclisi Haziran ayı olağan ikinci oturumu Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz yönetiminde gerçekleşti.

  Oturumda Cumhuriyet Halk Partili (CHP) Belediye Başkanı Burak Oğuz ve CHP’li meclis üyeleri arasında meclis saati gerginliği yaşandı.

  CHP GRUBU SAAT DEĞİŞİKLİĞİ TALEP ETTİ!
  Toplantının dilek ve temenniler bölümünde söz alan CHP Grup Sözcüsü Yiğit Öz, CHP Grubu adına saat 09.00’da olan meclis saatinin 17.00 olarak değiştirilmesini talep ettiğini ifade etti. Ardından Başkan Oğuz diğer meclis üyelerine söz hakkı verdi.

  MECLİS ÜYELERİNDEN BAZILARI DEĞİŞİKLİĞE İTİRAZ ETTİ!
  Öz’ün ardından söz alan CHP’li Meclis Üyesi Seda Öztüre meclis saati hakkında konuşmak istediğini ifade ederek, “Biz burada 4 büyükşehir belediye meclis üyesi olarak Urla’yı ve Urlalıları temsil ediyoruz, saatin değiştirilmesi durumunda bizler için biraz sıkıntılı bir durum oluşabilir. Herkesin bu noktada bir fedakarlık yapması gerektiğini düşünüyorum. O yüzden saatin aynı şekilde kalması gerektiğini düşünüyorum” dedi.

  Meclis saati değişikliği talebi ile ilgili tekrar söz alan CHP Grup Sözcüsü Öz ise, “CHP Grubu adına, grup kararımız mevcut. Seda Hanım’ın fikrine tabi ki saygı duyuyoruz ancak grup kararımız var. Kendisi mazeretli olduğu için grup toplantımıza katılamamıştı. Grup kararımız olduğu için biz bunu tekrar yineliyoruz” diye konuştu.

  Başkan Oğuz ise, “Bu kararı oylama şeklinde mi istiyorsunuz?” dedi. Öz ise, “Mümkünse oylama şeklinde” yanıtını verdi. 

  Oturumda CHP’li Meclis Üyesi Selami Güneş de söz alarak, “Grup ve meclis toplantılarımızın ilk yaptığımız toplantı saatine alınmasının uygun olduğunu düşünüyorum. Çünkü bu bir fark yaratmaktı, biz fark yaratmış olduk. Ayrıca ayın sadece 2 gününü kapsayan toplantılarımızda hayatımızın akışını engelleyecek bir durum olacağını düşünmüyorum. Dolayısıyla başladığımız saate alınması yönünde talebim var” açıklamasında bulundu.

  AK Parti’li Meclis Üyesi Barış Bükülmez ise, AK Parti Grubu olarak meclis saatinin aynı kalması şeklinde karar aldıklarını belirtti.

  BAŞKAN OĞUZ CHP GRUBUNUN AKSİNE GÖRÜŞ BİLDİRDİ
  Belediye Başkanı Oğuz ise konuya ilişkin CHP Grubu kararının aksine görüş açıklayarak, “İlk seçildiğimiz günden beri meclis olarak çok uyumlu şekilde geldik, gerçekten çok güzel işler yapacağımıza inanıyorum. Burada önemli olan birlik ve beraberliğin devam etmesi… Seçilen arkadaşlarımızın hepsine saygı duyuyorum ama takdir edersiniz ki şuan saat 9.51, eğer uzatmasaydık 45 dakika bile sürmezdi. Ayda 90 dakika… Bütün arkadaşlarımız seçilirken bunu bilerek seçildik ve bunlar sorumluluk isteyen görevlerdir. Ben bunun aynı şekilde devam etmesi yönünde görüş bildiriyorum” ifadelerini kullandı.

  ATATÜRK’ÜN SÖZLERİNİ HATIRLATARAK GÖNDERME YAPTI!
  Oğuz ardından ise Türkiye Cumhuriyeti Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurtuluş mücadelesi döneminde sarf ettiği sözlerden alıntı yapmak istediğini belirterek, ‘İşittim ki bazı arkadaşlar yoksulluğumuzu bahane ederek memleketine dönmek istiyorlarmış, kimseyi zorla Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne davet etmedim, herkes kararına özgürdür. Ben kutsal davaya inanmış biri olarak hiçbir yere gitmemeye karar verdim. Hepiniz gidebilirsiniz, Asker Mustafa Kemal alarak mavzerini eline alır, fişekleri göğsüme dizerim, bir elime de bayrağımı alır Elma Dağ’a çıkarım, orada tek kurşunum kalana kadar vatanımı savunurum. Kurşunlarım bitince de bu aciz vücudumu bayrağıma sarar, düşman kurşunları ile yaralanır, temiz kanımı, mukaddes bayrağıma içire içire tek başıma can veririm. Ben buna and içtim" ifadelerini kullandı.

  Başkan Oğuz Atatürk’ün sözlerini okuduktan sonra ise, meclis üyelerine, “Saat ile ilgili kararınız nedir? Oylama istiyorsanız oylamaya sunacağım” dedi. Chp Grup Sözcüsü Öz ise, “Grup kararımız var, oylanmasını talep ediyoruz” dedi. Oylama sonucunda toplantı saati oy çokluğu ile saat 17.00 olarak değiştirildi.


Bu Haberin Manseti :

Urla Meclisi'nde 'saat' tartışması
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim