YSK'nın İstanbul kararı sonrası İzmir'den çok sert tepkiler!

 • Haber Saati : 07 Mayıs 2019, Salı 11:23:12 - 1 Yıl önce eklendi.
Yüksek Seçim Kurulu (YSK), İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin iptaline ve yenilenmesine karar verdi.

  Kararın 4'e karşı 7 oy ile alındığı bildirildi. YSK iptal kararını, sandık kurullarının oluşumundaki usulsüzlük iddiasına dayandırdı. Yeniden seçimler 23 Haziran'da yapılacak. Kararla birlikte Cumhuriyet Halk Partili (CHP) Ekrem İmamoğlu'nun mazbatası geri alınacak.

  Yaşanan flaş gelişmeye yönelik İzmir’de CHP ve İYİ Parti’den sosyal medya üzerinden açıklamalar geldi.

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer: İstanbul seçimleri hakkında verilen karar kamu vicdanını derinden yaralamıştır. Fakat yılgınlık ve karamsarlığa asla yer yok. Başlayan değişimi hiçbir güç durduramaz.

  İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Aytun Çıray: YSK emanet ettiğimiz sandığı koruyamadı. Bir hukuk kurumu hukuk dışına çıktı ve artık meşruiyeti tartışılmalıdır. Ama ne olursa olsun gaspedilen sandık geri alınacaktır. Milli irade çalınamaz.

  CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan: Demokratik kurumları bir bir lagvedilen ülkemizde sandık iradesi de gasp edildi.Ülkemiz bu kararla, artık milli iradenin sonuçlarının dahi tanınmadığı ilkel bir tek adam rejimine indirgenmiştir. Asla pes etmeyeceğiz, İstanbul’u vermeyeceğiz!

  CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi: Hiçlik hiç bu kadar tehlikeli olmamıştı...

  CHP İzmir Milletvekili Bedri Serter: Değişim kaçınılmaz asla umutsuzluk yok. Yarınlar çok daha güzel olacak.El ele kol kola omuz omuza!

  CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç: Hukuk , Adalet, Demokrasi çiğnendi az önce Deli Saçması bir iptal kararıyla...

  CHP İzmir Milletvekili Mahir Polat: Demokrasi ile gerileyen diktatörlük, dünyada eşi benzeri görülmemiş şekilde daha evveli mühürsüz oylarla yaptığı darbeyi bu sefer İstanbul'da sudan sebeplere dayanarak yaptı. Kaybeden demokrasi, kaybeden serbest seçimler, kaybeden Türkiye olmuştur. Ne yaparlarsa yapsınlar, bu sefer de biz kazanacağız. Baharın gelişi engellenemez.

  İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar: Hangi demokrasi ? Hangi hukuk ? Siz İstanbul’un orta yerinde Adalet’i infaz ettiniz...Unutmayın dünya sizi izliyor

  Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal: İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Ekrem İmamoğlu’dur. Baharın gelişini kimse engelleyemez. Her şey çok güzel olacak. Her türlü hukuksuzluğa ve kanunsuzluğa rağmen… Her şey çok güzel olacak!

  Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin: İstanbul halkının iradesini yok sayanlar ve seçimi yenileme kararıyla demokrasiye set koyanlar, bir kez daha  vatandaşların vicdanında ve 2’nci kez sandık başında kaybetmeye mahkum olacaklardır. Biz inanıyoruz ki tüm engellemelere rağmen her şey çok güzel olacak.

  CHP İzmir İl Gençlik Kolları Başkanı Ozan Uyan: Taşınızla,topunuzla,hukuksuzluğunuzla, bütün gücünüz ile gelin; biz kazanacağız!

  CHP Buca İlçe Başkanı Kasım Akdağ: Bu karar aslında ülkeyi yönetemeyeceklere bir can simidi atarak kurtarma çabasından başka bir şey değildir. Bu karar sadece İstanbul Belediye Başkanlığının yenilenme isteğinin dışında "SOS" vermiş başkanlık sisteminden parlamenter sisteme dönüşün yolunu açacaktır.

  CHP Güzelbahçe İlçe Başkanı Çağlayan Bilgen: 47 yıl önce üç fıdanı idam eden zihniyet bugün de demokrasimizi idam etmiştir. YSK’nın almış olduğu bu karar ülkemiz demokrasisine vurulmuş büyük bir darbedir. 31 Mart’ta İstanbul’da milli irade Cumhuriyet Halk Partisi lehine tecelli etmiştir. Sandıkta kazanılan seçimin masa başında kaybedilmesini vicdanlar kabul etmez. Aynı seçmen listeleriyle seçime girildiği takdirde inanıyorum ki, İstanbul seçmeni, hem YSK’ya hem Cumhur İttifakı’na çok daha büyük oy farkıyla gereken dersi verecektir.

  CHP Menderes İlçe Başkanı Gizem Candan: Biz bir kere kazandık ya, yine kazanırız!

  CHP İzmir Eski Milletvekili Mustafa Balbay: YSK sadece  İstanbul seçimlerini iptal etmedi; hukuku, adaleti, seçim güvenliğini de iptal etti. Karamsarlığa düşmemeli. Yeniden mücadele yollarına düşmeli.

  CHP PM Üyesi Erdal Aksünger: Kara gün!


Bu Haberin Manseti :

YSK'nın İstanbul kararı sonrası İzmir'den çok sert tepkiler!
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim