Abdül Batur başkana Türkiye çapında yeni görev!

İzmir'in CHP'li Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, yeni bir başarıya daha imza attı.

Abdül Batur başkana Türkiye çapında yeni görev!
01 Haziran 2021 - 09:33 - Güncelleme: 01 Haziran 2021 - 09:40
Türkiye Belediyeler Birliğinden yapılan açıklamaya göre, Birliğin 2021 Yılı Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin başkanlığında yapıldı. 

Toplantıda konuşan Fatma Şahin, Bakan Selçuk'a teşekkür ederek, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından çocukların salgın sürecinde aksayan eğitimlerinin telafisine yönelik hayata geçirilen projenin çok önemli olduğunu söyledi. Şahin, bu süreçte, belediyelerin öğrencilerin eğitimine destek veren çalışmalarını anlattı.

Türkiye Belediyeler Birliğinin, Cumhuriyet tarihinin en güçlü kurumlarından biri olduğuna işaret eden Şahin, "Birliğimiz, 'demokrasi yerelde başlar' anlayışıyla herkesin masada olduğu, herkesin görüş ve fikirlerini paylaştığı bir birliktir. Büyük bir küresel sorunla karşı karşıya kaldığımız bu süreçte çözüm odaklı, 'birlikte rahmet var' anlayışıyla çalışan bir birliktir." diye konuştu.

TBB ENCÜMEN ÜYELERİ DE YENİDEN SEÇİLDİ

Toplantıda, Türkiye Belediyeler Birliği encümen üyeleri de belirlendi. Buna göre, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkkılıç, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, Şırnak Belediye Başkanı Mehmet Yarka, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz encümen üyeleri oldu.

ABDÜL BATUR'DAN TEŞEKKÜR

“Büyük bir onur”

Üstlendiği tüm görevlerin, özellikle içinden geçilen sıkıntılı pandemi sürecinde daha da önemli olduğunu ifade eden Başkan Batur, “Bugüne kadar onurla yürüttüğüm encümen üyeliğine tekrar seçilmek benim için büyük bir gurur. Belediyelerimizin sorunlarının çözülmesi adına çalışmaya, tüm belediye başkanlarımızın sesi olmaya devam edeceğiz” diye konuştu. Batur, “Daha önce birçok platformda, belediyelerin yaşadığı sorunlara dikkat çektik ve çözüm önerilerimizi de sunduk. Özellikle belediyelerin gelirlerinin artırılması, İller Bankası paylarından kesinti yapılmaması gerektiğini söyledik. Bu konuları sürekli gündemde tuttuk. Bundan sonra da tutmaya devam edeceğiz” dedi. 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum