Ahmet Davutoğlu'yla ilgili şok iddia

Eski Başbakan ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun eski danışmanları arasında münakaşa çıktı.

Ahmet Davutoğlu'yla ilgili şok iddia
07 Haziran 2021 - 08:09
Karar Gazetesi'nde bugün Ahmet Davutoğlu'nun başbakanlığı döneminde basın danışmanlığı görevini meydana getiren Osman Sert'in "Ekrandan devlet tedvir etmek" başlığıyla bir köşe yazısı yayımlandı.

Sert yazısında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan için, "Politikalara müdahale etme, olası insani hataları, eksiklikleri giderme, son karar merciine ustalaşmış olduğu mevzularda uyarma, telkin ve tavsiyelerde bulunma kabiliyetini yitiren bürokratik ve siyasi kadrolar ise vakit içinde bütünüyle kifayetsiz ve etkisiz bir konuma sürükleniyor.

Bu ‘hızlı karar almanın’, ‘güçlü liderliğin’, kararların bir kişinin ‘iki dudağı arasında olmasının’ dünkü maliyeti yalnızca dış borçlar üzerinde 90 milyar Türk Lirası idi." diye konuştu.

"DÜRÜST OLUN"
Sert'in bu yazısına bir dönem Davutoğlu döneminde Başbakan Başdanışmanı olarak görev alan Abdülkadir Özkan tepki gösterdi.

Özkan, Osman Sert'in tweetini alıntılayarak şu ifadeleri kullandı:

"Bildiklerimizi anlatsak sokağa bile çıkamayacak birtakım “arkadaşlar” bu günlerde kalkmış sıkılmadan siyasi ahkam kesiyorlar. Birazcık dürüstlükten yana tavır alacaklarsa o dönem kimlerle işbirliği yapıp CB Erdoğan’ı nasıl tasfiye etmeye çalıştıklarını çıkıp anlatsınlar! Dürüst olun!"

"SEÇİMLERİN KAYBEDİLDİĞİ GECE NEYİ KUTLADILAR?"
2014'teki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin arkasından Ahmet Davutoğlu, Tayyip Erdoğan'ın yerine AKP Genel Başkanı ve Başbakan olmuştu. AKP 7 Haziran 2015'te gerçekleştirilmiş olan seçimlerde sandıktan % 40.87 oy almıştı. Meclis'te 258 sandalye sağlayan AKP tek başına iktidar olamamıştı.

Özkan, AKP'nin tek başına iktidar olamadığı seçim sonuçları sonrası Davutoğlu ve kadrosunun fotoğrafı konutta tebrik yaptığını söylemiş oldu.

Özkan'ın açıklaması şu şekilde:

"7 Haziran seçimlerinin kaybedildiği gece fotoğrafı konutta neyi kutladıklarını açıklasınlar? Kutlamayı kime karşı niçin yaptıklarını topluma anlatsınlar? O gece Sayın Başbakanın kim için “dangalak” ifadesini kullandığını birer birer anlatsınlar?" dedi.

Davutoğlu, 13 Eylül 2019 tarihinde de istifa etmişti.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum