Bahçesine çukur kazdı, hayatının şokunu yaşadı! Tam 101 tane

Bahçenizde toprakla uğraşırken toprağa gömülü halde bir, iki ya da üç değil tam 101 tane bomba bulsanız ne yapardınız?

Bahçesine çukur kazdı, hayatının şokunu yaşadı! Tam 101 tane
19 Mayıs 2021 - 21:02

Gerek ülkemizde gerekse dünyada zaman zaman bahçelerde ya da tarlalarda gömülü halde bulunan ilginç eşyalar veya tarihi eserler büyük şaşkınlığa yol açabiliyor. Solomon'da da aynı şey yaşandı. ancak bu kez ortaya çıkarılan 'şeylerin' sayısı o kadar çoktu ki yetkililer bile duruma şaştı kaldı.

Solomon Adaları’nda bahçesinde septik çukur kazan kişi, İkinci Dünya Savaşı’ndan kalma patlamamış 101 adet bomba buldu.Solomon Adaları’nın başkenti Honiara’da bir kişinin yıllardır oturduğu evin bahçesinden çıkanlar şaşırttı. Bahçede çukur kazan ismi açıklanmayan kişinin, İkinci Dünya Savaşı’ndan kalma bombalar bulduğu ifade edildi.

Olay yerine Solomon Adaları Kraliyet Polis Gücü (RSIPF) patlayıcı mühimmat imha (EOD) ekipleri çağrıldı. RSIPF’den yapılan yazılı açıklamada, ekiplerin 2 günlük operasyon sonucunda 101 adet patlamamış bombanın bahçeden çıkarıldığı, bombaların etkisiz hale getirilmesi için çalışma başlatıldığı kaydedildi.?Avustralya’nın Solomon Adaları Yüksek Temsilcisi Lachlan Strahan da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Honiara’nın doğusunda bir kişi, arka bahçesinde yeni septik sistem için çukur kazarken 100’den fazla İkinci Dünya Savaşı’ndan kalan mühimmat buldu. Avustralya’nın patlayıcı mühimmat imha uzmanı Ian Percy, Kraliyet Polis Gücü’ne bu korkunç İkinci Dünya Savaşı mirasıyla başa çıkmasına yardım ediyor” ifadelerini kullandı.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum