Bayraklı'da öğrencilere deneme sınavı

Bayraklı Belediyesi Sosyal Etkinlik Merkezi, pandemi kuralları çerçevesinde eğitimlerine web üzerinden ya da yüz yüze devam etmekte olan öğrencilerine yönelik deneme sınavları düzenliyor.

Bayraklı'da öğrencilere deneme sınavı
08 Haziran 2021 - 10:57
İzmir'in Bayraklı Belediyesi Sosyal Etkinlik Merkezi'nde tahsil görerek LGS ve YKS’ye hazırlanan öğrenciler parasız dağıttığı deneme sınavlarında bilgilerini test etti.

Bu kapsamda eğitmenlerin gözetiminde Türkiye'nin biri olan yayınevleri iş birliğiyle ülke genelinde ve kuruluş arasında karşı karşıya tecrübe etme sınavları düzenlendi. 7’nci, 8’inci, 11’inci, 12’nci sınıf ve lise mezunu dahil olmak üzere 900 öğrencinin parasız dağıttığı tahsilden istifade etmiş olduğu merkezde; öğrenciler, LGS için haftanın 5 günü deneme sınavları bilgilerini değerlendirme olanağı bulurken, YKS için tecrübe etme sınavları ise hafta içi hergün devam ediyor. Öğrenciler; bilgi, kabiliyet, vakit kullanımını ölçerek öğrendiklerini pekiştiriyor. Türkiye genelinde eş zamanlı düzenlenen ve binlerce öğrencinin katıldığı sınavlarda, değişik yayınların tecrübe etme sınavları uygulanıyor. Özel eğitim kurumlarını aratmayan fiziki şartları ve eğitim kalitesi ile her yıl sınavlarda öğrencilerin hayallerindeki okullarda öğrenim almalarına imkan sunan merkezde, yeni dönem ön kayıtları da 15 Haziran'da başlamış olacak ve müracaatlar 'www.Bayrakli.Bel.Tr' web adresi üstünden gerçekleştirilecek. Sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından öğrencilere ek olarak en doğru tercihi yapabilmeleri için rehberlik hizmeti de sunulacak.

EĞİTİME DESTEĞİMİZ SÜRECEK

Bayraklı Belediyesinin eğitimci Belediye Başkanı Serdar Sandal, "Pandemi sürecinde de eğitimlerimize ara vermedik ve internet üstünden tahsile geçen ilk kurum olduk. Göreve geldiğimiz ilk günden bu yana merkezimizin gerek fiziksel durumu, gerekse müfredata uygun yayınların temini ve kapasitenin artırılması benzer biçimde düzenlemelerle öğrencilerimize parasız dağıttığı öğrenim olanağı sağlamaktayız. Biliyoruz ki, bizim çocuklarımıza fırsat verildiğinde her şeyi başarabilecek güçteler. Hepsi pırıl pırıl ve onların gözlerine baktıkça geleceğe daha ümit dolu bakıyoruz. ‘Dünya Çocuk ve Gençlik Kenti Bayraklı’ vizyonumuz doğrultusunda daima onların yanında olacağız. Eğitime, geleceğimize desteklerimizi sürdüreceğiz" diye belirtti.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum