Bornova'da bin 800 kişi iş sahibi oldu

İzmir'in Bornova Belediyesi 2019 yılı sonunda hayata geçirdiği Altın Bilezik Projesi ile iş arayanlarla işverenler arasında köprü olmaya devam ediyor.

Bornova'da bin 800 kişi iş sahibi oldu
08 Haziran 2021 - 09:42
Altın Bilezik Projesi kapsamında 2021 senesinin ilk 5 ayında 48 şirket ile meydana getirilen görüşmelerde 580 şahıs Bornova Belediyesi aracılığı ile çeşitli pozisyonlarda iş imkanına kavuştu. 2020 ve 2021 döneminde Altın Bilezik envanterinde bulunan 6.099 özgeçmiş, yüzlerce işletmenin arama kriterleriyle 12 000 sefer eşleşerek ön elemeye girdi. Bu süreçte yaklaşık 4 bin ferdin üzerinde aday, yüz yüze görüşmeye çağırıldı ve 1.800 kişi istihdam edildi.

Aynı zamanda on-line bir platform olan Altınbilezik, iş arayanlarla işçi arayan firmaları pandemi kurallarına uygun şekilde açık alanda bir araya getirerek görüşmelerini sağlıyor. Uygun pozisyonlar olduğunda görüşmeye çağrılan yurttaşlar, HES kodu kontrolleri ve ateş ölçümleri yapıldıktan sonra görüşmeye alınıyor.

Hem meslek, hem iş yapıyor

Altın Bilezik Projesi ile iş arayanlara istihdam kapısı açtıklarını belirten Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, “Pek oldukça sektörle işbirliği arasında olup meslek kursları da açtığımız projemiz, en fazlaca oldukça ihtiyaç duyulan ara eleman yetiştirme mevzusunda da mühim bir misyona sahip. Altın Bilezik iş arayanlar kadar işçi arayanların da müracaat yaptığı bir adres oldu. Bornovalılara daha çok iş imkanı sağlanmak, istihdama katkı dercetmek için emek vermeyi sürdüreceğiz” dedi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum