Bornova'da Dünya Kahvaltı Günü

Bornova Kaymakamlığı ve Bornova Belediyesi tarafından düzenlenen kahvaltıda, konuklara İzmir’in sembollerinden olan gevrek, boyoz ve kumru ikram edildi.

Bornova'da Dünya Kahvaltı Günü
06 Haziran 2021 - 11:04
Ilk olarak bu yıl duyuru edilen “6 Haziran Dünya Kahvaltı Günü” Bornova Belediyesi’nin Dramalılar Köşkü Kent Arşivi ve Müzesi’nde vermiş olduğu kahvaltıda kutlandı.

Organizasyona İlçe Emniyet Müdürü Gülden Türkal, İlçe Tarım Müdürü Mustafa Akarca, Bornova Belediyesi Başkan Vekili Hüseyin Ünal, Bornova Belediyesi Başkan Yardımcısı Ercan Kahya, ilçede sorumlu diğer bürokratlar ve muhtarlar dahil olmak suretiyle çok sayıda davetli katıldı. Etkinlikte misafirlere, İzmir’de kahvaltı sofrasının belli başlı lezzetlerinden olan gevrek, boyoz ve kumru ikram edildi.

Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, yeme-içme kültürünün tüm dünyada önemli bir tanıtım aracı haline dönüştüğünü belirterek, “Bu yıl ilk kere kutlanan bugün, bizim için oldukça mühim olan kahvaltımızda yer edinen bölgesel lezzetler ilk sırada olmak suretiyle mutfağımızın tanınması şu demek oluyor ki gastronomi turizmimiz açışından çok kıymetli. Bu sebeple de İzmirimize hususi olarak konseptimizi gevrek, boyoz ve kumru üzerine kurduk” dedi.

Bornova Belediyesi Başkan Yardımcısı Ercan Kahya, Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Mustafa Kemal Atatürk’ün; “Kültür bir ülkenin temelidir sözünü” hatırlatarak, “Kültürün tanımı arasında bir oldukça faktör vardır. Bunlardan biri yemektir. Kahvaltı ise özellikle bizim insanlarımız için mühim bir kültürdür. Bunu yaşatmak adına bir arada olduğumuz için fazlaca mutluyuz” ifadelerini kullandı.

Bornova İlçe Yazı İşleri Müdürü Mustafa Karacan ise bu özel organizasyona ev sahipliği icra eden Bornova Belediyesi’ne teşekkür ederek, “Kahvaltı bizim eğer olmazsa olmazımız. Hiç birimiz güne kahvaltı yapmadan başlamıyoruz. Türkiye’nin başlattığı Dünya Kahvaltı Günü mübarek olsun” ifadelerini kullandı.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum