Bornova'da pandemiye özel tiyatro

İzmir'in Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu (BBŞT) sanattan uzak kalınan pandemi dönemine özel oyun hazırladı.

Bornova'da pandemiye özel tiyatro
07 Haziran 2021 - 09:02
Gülin Özkan sahnede olduğu tek kişilik oyunun Yönetmeni Ant Aksan, “Koşullar gereği oyunun az kişilik olması gerekiyordu. O yüzden tek kişik bir oyun yaptık.Kalabalık oyunları pandemi döneminde sürdürmek pek olası olmuyor. Böylesi bir oyunla tiyatromuzu daha etken, dinamik tutmaya çalıştık. Bizim için fazlaca önemli bir çalışmaydı. Türkiye tarihini ve türk topluluğu dünden bugüne değişmeyen yönleriyle anlatan ve üzerine düşünmemiz lüzumlu olan çok eğlenceli, bizden bir oyun oldu. Bu oyun sahneden uzak kalan bütün ekibimize çok iyi geldi” ifadelerini kullandı.

Başkan Mustafa İduğ: Çok özledik
Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, pandemi sürecinde düzenledikleri on-line etkinlikler sanatın ve sanatçının yanında olup, izleyici ile buluşturma çabası arasında olduklarını belirterek, “Tiyatrocu dostlarım bu zorlu süreçte çok hususi bir oyun üstünde çalıştı. Kendilerini kutluyorum. Sanatı oldukca özledik. BBŞT’nin uzun bir aranın ardından izleyici ile buluşacağı günü ben de heyecan ile beklemekteyim” diye dedi.

Üçleme olarak sahnelenecek oyunun ilk bölümünde kitabında ilk kısmı olan Büyük Ümitler uyarlandı. Oyunun Haziran ayı ortasından itibaren tiyatroseverlerin önünde sahnelenmesi planlanıyor.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum